Poslední save: 09:56 20.06.2024
Menu

Monstra

Vzhled Název Popis
arboreal mongbat Arboreal Mongbat Této potvoře někteří s oblibou říkají 'okřídlená myš'. Není moc silná, pořádná rána mečem, či jinou zbraní ji pošle k zemi, dokáže ale používat magii, takže občas může i nepříjemně překvapit. Podobu tohoto tvora jsou na sebe schopni vzít vampýři, kteří bývají mnohem nebezpečnější, pokud na ně zaútočíte. Většinou to ale poznáte včas.
frost ooze Frost Ooze Tento druh se pravděpodobně vyvinul ze slizu původně nacházejícím se v britainských stokách. Vyskytuje se v ledových jeskyních, na jejichž prostředí se přizpůsobil a změnil podle nich i barvu, takže se dá lehce přehlédnout.
headless Headless Jedna z nejslabších příšer, které může dobrodruh potkat. Na silnější protivníky ani neútočí. Je také velmi pomalá, tedy je to ideální 'cvičný terč'. Žádné poklady u ní ale nehledejte.
hellcat Hellcat I když má podobu jednoho z nejrychlejších zvířat - panthera - je hellcat poměrně pomalá. Není také moc silná a útočí jen někdy. Nachází se většinou v místech, kde byly prováděny temné rituály, nebo kde temná magie prosakuje do našeho světa.
slime Slime Vznik těchto agresivních kupek slizu má prý na svědomí jakýsi neznámý alchymista. Už se neví, co se pokoušel vytvořit, říká se ale, že jednoho dne byla u něj doma jeho domácí nalezena pouze dočista obraná kostra. Od té doby se v britainských stokách začaly objevovat tyto slizy, které se také ukázaly jako velmi přizpůsobivé, proto na ně nyní můžete narazit na nejrůznějších místech. Naštěstí jsou ale velmi pomalé a slabé, nepředstavují proto pro připraveného dobrodruha větší nebezpečí.
terathan Terathan Terathané jsou jakousi zrůdnou kombinací člověka a pavouka - horní polovinu těla mají humanoidní a spodní pavoučí. Nikdo neví, jak přesně vznikli, ale od pohledu nenávidí lidskou rasu a bez varování útočí.
acid ooze Acid Ooze Asi nejnebezpečnější ze známých slizů. Živí se totiž kovy a je schopný je velmi rychle rozleptat. Pokud jej potkáte, buďte radši s kovy opatrní, pokud o ně nechcete přijít.
goblin Goblin Jistě už jste slyšeli o těchto pranárodech, které se přes snahu lidské rasy stále vyskytují na mnoha místech a napadají každého, koho by mohli o něco oloupit. Osamocení jsou slabí, proto se téměř výhradně pohybují ve skupinkách. Pokud mají někteří z nich kuše, bývají takové skupiny smrtelně nebezpečné i pro zkušené dobrodruhy, pokud si nedají pozor. Občas se mezi nimi objevují i šamani, kteří ovládají magii nižších kruhů.
orc Orc Viz. goblin
ratman Ratman Nikdo neví, jak tito tvorové vznikli, zda magicky, či nějakým jiným způsobem. Jistě v tom ale hráli roli nějací humanoidi a krysy, protože ratmani mají některé jim podobné rysy. Samotný ratman nepředstavuje pro zkušenějšího dobrodruha žádné větší nebezpečí, pokud jich ale potkáte více najednou, můžete s nimi mít problémy.
corpser Corpser Tato podivná, bohatě chapadly vybavená obluda se živí tím, že požírá mršiny zabitých tvorů. Někdy, když má hlad, se ale rozhodne zaútočit i na tvory živé. K tomu ji pomáhá schopnost dokonale se zamaskovat v okolní přírodě, takže si ji často všimnete, až když vás začne nějaké to chapadlo lechtat. Naštěstí není příliš silná.
frost spider Frost Spider Odrůda giant spiderů, která se přizpůsobila životu v ledových oblastech. Od giant spiderů se liší pouze svým zbarvením.
giant spider Giant Spider Nejslabší z nebezpečných pavoučích druhů, které se na našem světě vyskytují. Jsou pomalí a ne moc silní, ale jako i všichni ostatní arachnidi dokáží vytvářet pavučiny, do kterých se dá lehce zamotat a pokud je poblíž silnější potvora, ven už se ani dostat nemusíte. K zabití své oběti používají jed, který ale pro lidi většinou nebývá smrtelný, pokud už dříve neutrpěli vážnější zranění.
giant toad Giant Toad Tyto přerostlé ropuchy se většinou nacházejí v močálech nebo poblíž nich. Ne vždy jsou agresivní, ale občas se rozhodnou zpestřit si svůj jídelníček některým kolemjdoucím. Nejsou ale moc silné a lze jim snadno utéci.
harpy Harpy Tito magičtí tvorové mají horní polovinu těla v podobě nahé ošklivé ženy a spodní polovina má tvar ptačí. Mají také křídla. Jsou velmi agresivní a málokdy se pohybují osamoceně. Samotná harpyje je totiž celkem slabá, zvládne zabít jen velmi nezkušené dobrodruhy, je-li jich ale více, troufnou si i na menší skupinku. Harpyje jsou díky svým křídlům schopné se pohybovat velmi rychle, proto se před nimi bez koně špatně utíká.
imp Imp Prakticky stejná potvora jako Mongbat, viz. výše.
lava lizard Lava Lizard Tito krokodýlům podobní ještěři si libují (jak už jméno napovídá) ve velmi teplém prostředí v okolí lávových jezírek. Ač bývají agresivní, nejsou příliš silní, a také jsou velmi pomalí.
walking spider Walking Spider Walking spidera rozeznáte od ostatních pavouků lehce - má velmi charakteristické zbarvení. Oproti giant spiderům je o něco silnější, především ale rychlejší. Jed má přibližně stejně silný.
swamp tentacles Swamp Tentacles Je velmi podobný Corpserovi. Vyskytuje se pouze v bažinách či zahnívajících jezírkách. Silný je podobně jako Corpser.
ettin Ettin Tito dvouhlaví obři jsou velmi pomalí, a pokud máte rozumnou výbavu a nějaké zkušenosti v boji, nebudou pro Vás příliš těžkým oříškem. Vyskytují se hlavně v různých jeskyních.
frost ettin Frost Ettin Od normálních ettinů se jejich ledoví bratranci liší pouze zbarvením své kůže a místem výskytu - nacházejí se v ledových jeskyních, které ostatním ettinům moc nevyhovují.
giant scorpion Giant Scorpion Na rozdíl od normálních škorpiónů, kteří žijí většinou na pouštích a jsou schopni se schovat pod menší kámen, giant scorpioni dorůstají větší velikosti než dospělý člověk. Postrádají však mrštnost svých menších příbuzných, zato svými kusadly dokáží slušně zraňovat. Jejich jed bývá ve většině případů smrtelný. Patří mezi středně silné příšery.
giant serpent Giant Serpent Tito přerostlí hadi patří mezi středně silné příšery. Nejsou moc rychlí a není tedy větší problém je zdolat. Často ale bývají jedovatí.
hell hound Hell Hound Na rozdíl od hellcatu je hellhound velmi rychlý a je také schopný útočit na dálku - vrhá ohnivé koule, které zraňují i v okolí zasaženého. Zkušený bojovník by s ním neměl mít problémy, avšak mágové, kteří si ho pustí k tělu, problémy mít budou.
lizardman Lizardman Na rozdíl od ratmanů, kteří vypadají jako kříženci krysy a člověka, lizardmani jsou podobní spíše ještěrům. Při boji používají často kopí a to celkem zručně. Jsou i celkem rychlí, tedy i nebezpečnější než ratmani.
ogre Ogre Jde o podobný druh, jako jsou ettinové - liší se snad pouze ve vzhledu, jinak o nich platí to samé.
scorpion prince Scorpion Prince Silnější příbuzný Giant Scorpiona.
scorpion thrall Scorpion Thrall Své jméno dostal podle toho, že se často vyskytuje poblíž různých škorpionů. Není příliš rychlý, ale jeho jed je nebezpečný.
stone harpy Stone Harpy Od obyčejných harpyjí se na první pohled liší jen svým zbarvením, pokud se s nimi ale rozhodnete bojovat, na další rozdíl přijdete velmi rychle. Jsou totiž mnohem nebezpečnější, i když zkušený válečník s dobrou výbavou by si s nimi měl poradit.
troll Troll Trollové jsou další tvorové podobní ettinům a ogrům, ale často používají i zbraně. Přesto s nimi většinou neumí moc dobře zacházet a pro zkušenější dobrodruhy nepředstavují vážnější nebezpečí.
air elemental Air Elemental Elementál vzduchu se vyskytuje na nejrůznějších místech. Je velmi rychlý, zato je slabší než ostatní elementálové. Dokáže však používat silnou magii.
chameleon snake Chameleon Snake Jsou podobní lethargy snakům, jen jejich kousnutí nezpůsobuje ospalost a pomalost, ale halucinace, což často bývá ještě nebezpečnější.
earth elemental Earth Elemental Elementál země se dá najít většinou v různých jeskyních. Je velmi pomalý, ale hodně toho vydrží a zranit dokáže také nepříjemně. Magii neovládá žádnou.
ore elemental Ore Elemental Ore guardianů je tolik druhů, kolik je různých kovů. Od sebe se liší především svým zbarvením, které odpovídá barvě kovu, který chrání. Čím vzácnější je ten kov, tím mocnější guardian je. Ti silnější guardiani dokáží povolávat elementály země na pomoc, rušit magii či se teleportovat k těm, kteří narušují jejich klid.
fire elemental Fire Elemental Elementála ohně můžete najít všude, kde je krásně teploučko. Je velmi rychlý a způsobuje nepříjemné popáleniny. Dokáže také používat kouzla ohňové magie.
ice elemental Ice Elemental Ledový elementál je o něco slabší verzí snow elementala. Lze ho potkat například v jeskyních ice dungeonu.
ice serpent Ice Serpent Až na zbarvení šupin se nijak neliší od giant serpenta. Vyskytuje se pouze v zaledněných či zasněžených oblastech.
lethargy snake Lethargy Snake Tito malí hadi jsou velmi nepříjemní. Snadno se přehlédnou, ale když se do Vás zakousnou, určitě si toho všimnete. Navíc svým kousnutím vylučují podivný jed, který má na oběť omračující účinky, ta po pár kousnutích není schopna rychlejších pohybů.
ophidian Ophidian Další z pronárodů obývajících země britainské. Vzhledově jsou něčím mezi člověkem a hadem. Lidskou rasu však nenávidí a od pohledu na ni útočí.
scorpion king Scorpion King Jedni z nejsilnějších druhů škorpióního národa. Nejen že dokáží způsobit značná zranění svými kusadly, často používají i silnou magii. Buďte proto opatrní, až je potkáte.
scorpion queen Scorpion Queen Jedni z nejsilnějších druhů škorpióního národa. Nejen že dokáží způsobit značná zranění svými kusadly, často používají i silnou magii. Buďte proto opatrní, až je potkáte.
spider king Spider King Tito žlutě zbarvení arachnidi se už stali zkázou mnoha nezkušených dobrodruhů a i někteří zkušenější už jim podlehli. Jde o středně silnou potvoru, jejíž hlavní síla spočívá v její vysoké pohyblivosti. Často mívá také nakladeno spoustu pavučin v místech, kde loví a zamotat se do nich bývá často osudnou chybou. Pokud zaútočí na skupinku, často si vybírají ty nejslabší cíle - nejčastěji magií se zabývající povolání, která bývají málokdy proti jejich kusadlům, obsahujícím navíc smrtelný jed, dostatečně chráněna.
gargoyle Gargoyle Vypadají jako mohutnější humanoidi s křídly. Patří mezi středně silné příšery a jsou schopny používat magii. Někteří mocní vampýři jsou schopni vzít na sebe jejich podobu.
stone gargoyle Stone Gargoyle Od obyčejných gargoylů se liší nejen svým zbarvením, ale jsou také o něco silnější. Není ale vážnější problém jim utéci.
gazer Gazer Vypadá jako velká levitující koule s chapadlovitými výběžky, na kterých má oči. Při boji nablízko není tak silný, umí ale sesílat několik nepříjemných kouzel. Pozor však na Elder Gazera! Je to silnější příbuzný obyčejného gazera, i když na první pohled od sebe nejsou k rozeznání. Umí se ale lépe bránit a ovládá silnější magii. Ještě mnohem nebezpečnější je však Freezer. Vypadá stejně jako Gazer, je však mnohem nebezpečnější. Útočí tak, že svou oběť nejprve kouzlem paralyzuje, načež se k ní většinou opět pomocí magie přemístí a pak ji zabije svými žahavými chapadly, která obsahují prudký jed.
tribal Tribal Národ tribalů je národem kočovným. Velmi často se stěhují z místa na místo. Žijí celkem primitivně, i když často používají i kovové zbraně či zbroje a někteří ovládají i střelbu z kuše. Neví se však, zda si kovové zbraně vyrábí sami či zda je mají z jiných zdrojů (například z přepadávání pocestných či karavan).
wisp Wisp Jistě jste už někdy zahlédli podivná světélka tančící v lese, či nad mokřady. Lákají poutníky do temných míst, kde na ně pak útočí silnou magií, i když v případě nutnosti jsou schopny útočit i nablízko. Dobře připravený dobrodruh by ale jednu měl zvládnout, ve větším množství už jsou samozřejmě nebezpečnější.
chameleon bird Chameleon Bird Když tohoto ptáčka uvidíte poprvé, snadno si ho spletete s nějakým zpěvavým papouškem - to přesvědčení Vám vydrží jen do chvíle, kdy se na Vás zuřivě vrhne a začne Vás klovat. Je to mrška šikovná a moc chytrá, takže by Vás nemělo překvapit, že Vám rozklová švy na brněních, robách či šatech, které máte na sobě. Již mnozí stateční bojovníci umřeli hrůzou, když jim po několika zuřivých útocích chameleon birda spadly i kalhoty a... no dál už to raději nebudu rozebírat. Mezi další z nepříjemných schopnosti tohoto milého ptáčka patří i schopnost odrážet kouzla na sesilatele - i když, ne vždy se to povede.
cyclop Cyclop Kyklopové jsou větší a mnohem mocnější příbuzní obrů. Pohybují se také rychleji a často ve skupinách. Občas se mezi nimi vyskytují cyclop kingové, kteří jsou ještě silnější a ovládají pár jednodušších kouzel.
efreet Efreet Je o něco silnější verzí elementála vzduchu, od kterého se také liší zbarvením.
mirror spider Mirror Spider Další velmi nebezpečný druh pavouků. Sám o sobě je skoro stejně silný jako spider king, má však jednu velmi nebezpečnou schopnost: pokaždé, když se zakousne do své oběti, vytvoří se poblíž něj jeho na první pohled přesná kopie. Ve skutečnosti je mnohem slabší než její obraz a na silnější protivníky ani neútočí, dokud nejsou vážněji zraněni. Počet těchto obrazů, které je mirror spider schopný si vytvořit, je také omezen a po čase mizí.
poison elemental Poison Elemental Svou podobou připomíná elementála vzduchu, jen barvy je zelené. Je také mnohem silnější jak v přímém boji, tak v magii. Pohybuje se však o něco pomaleji.
silver serpent Silver Serpent Na první pohled se od giant serpentu liší pouze svými stříbřitými šupinami, jsou však mnohem nebezpečnější. Nejenže se pohybují velmi rychle, jsou ale i velmi silní a v zubech mají smrtelně nebezpečný jed. Buďte tedy opatrní, pokud je na svých toulkách potkáte.
water elemental Water Elemental Elementála vody lze najít výhradně u vodních zdrojů, krom případů, kdy je povolá mocný mág, aby mu sloužili - potom ale nevydrží příliš dlouho. Tento elementál ovládá magii vyšších kruhů, i v přímém boji je zdatným soupeřem. Neberte ho proto na lehkou váhu.
daemon Daemon Démoni jsou mocná magická stvoření, obývající nižší plány existence. Na tento svět se dostávají v místech, kde někdy působila silná temná magie a někteří mocní mágové je jsou schopni přivolat, aby plnili jejich služby. Zkušení dobrodruhové jsou schopni je v duelu porazit, ale není to nic lehkého. Proto se jim raději vyhýbejte, není-li vás přesila nebo nejste-li sami dost zkušení.
drake Drake Nejslabší z draků tohoto světa. Jsou to teprve mláďata, která postrádají inteligenci a která se teprve po několika staletích vyvinou do dragonů. Díky svým křídlům je velmi rychlý, a v přímém boji je silný. Jednou za čas používá dračí dech - mocný proud ohně, který popálí cíl i jeho okolí. Pokud se proti němu ale postaví pár zkušenějších dobrodruhů, nemá šanci.
ice fiend Ice Fiend Zvláštní druh démona, který nevyhledává teplo, ale naopak chlad. Jinak se kromě zbarvení od běžných démonů moc neliší.
nightmare Nightmare Už se stalo, že si někteří rangeři spletli tohoto černého koně s černě zbarveným mustangem, nikdy však už tu chybu nezopakovali (většinou už k tomu ani nikdy neměli příležitost). Nightmare je totiž velmi agresivní a disponuje silou přímo pekelnou. Její kopyta drtí kovová brnění jako by byla z papíru a kosti jako párátka. Je možné ji udolat, pokud si ji nepustíte k tělu, ale v přímém boji je zapotřebí několika silných a zkušených bojovníků, pokud chcete mít šanci na úspěch. Někdy je používají místo koní temní rytíři, kteří bývají jen o málo slabší než jejich oři - nikoho slabého by totiž nightmara na svém hřbetě nesnesla.
storm knight Storm Knight Hromoví rytíři - tak se přezdívá těmto humanoidům, kteří jezdí na modře zbarvených ještěrech a kteří vládnou bleskům. V přímém boji používají halapartny z podivného kovu, který se ještě žádnému člověku nepodařilo objevit. Mnohem nebezpečnější jsou však jejich blesky, kterými útočí na velké vzdálenosti.
undead scorpion Undead Scorpion Jedná se o mrtvé škorpioní krále či královny, kteří byli temnou magii opět oživeni. Nejen, že jim zůstala schopnost ovládat mocná kouzla - dokonce mocnější, než která ovládali za živa, jsou ale velmi nebezpeční i v přímém boji a jejich jed je vždy smrtelný, pokud není včas vyléčen.
wyvern Wyvern Wyverny se do značné míry podobají drakům, používají také dračí dech a jsou o něco silnější. Wyverny jsou pouze neinteligentní zástupci svého druhu.
ice dragon Dragon Zde je vyobrazen v podobě ledového dragona, častěji ale potkáte dragony jiných barev. Od wyvernů se liší jednak mnohem větší silou, ale také svou inteligencí. Jsou to draci, kteří se vyvinuli z draků a kteří už jsou schopni mezi sebou komunikovat a mají i svá jména.
kraken Kraken Jistě jste už slyšeli o různých stvůrách, žijících v mořích, či hlubokých jezerech, které občas neopatrní námořníci vylákají na hladinu a které jsou pak schopny zničit i celou loď. Nuže právě kraken mezi tyto obludy patří. Pokud nejste zkušení a nemáte s sebou pár dobrých přátel, kterým můžete věřit, rozhodně se krakenům vyhněte. Také, pokud nejste velmi zkušenými rybáři, nedoporučujeme vyjíždět lovit ryby na širé moře, protože takový rozzuřený kraken...
phoenix Phoenix Ohniví ptáci - tak se jim někdy přezdívá. Nenechte se zmást tím, jak jsou malí. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších příšer tohoto světa. Jsou totiž velmi rychlí a mají sílu, kterou by v jejich malém těle nikdo nehledal. Navíc dokáží používat magii. Pokud se na nějakého vypravíte, nezapomeňte se dobře vybavit a vzít s sebou několik zkušených přátel. Pokud nejste moc zkušení, širokým obloukem se Phoenixovi vyhněte.
dread spider Dread Spider Jeden z nejnebezpečnějších pavouků, které můžete potkat. Je několikanásobně silnější než například spider king a dokáže se pohybovat slušnou rychlostí. Tento druh arachnidů je také schopný používat tu nejmocnější magii, což ho činí ještě nebezpečnějším.
spider nightmare Spider Nightmare Skupinka dobrodruhů postupovala zšeřelou jeskyní. Všude okolo byly pavučiny. Potkali už několik pavouků a zatím je vždy bez větších problémů zdolali. "Ještě že s námi jde klerik," pomyslel si bojovník v čele skupiny, "Kdo by mi jinak léčil jed z pavoučích kousnutí?" Nikde poblíž právě žádného pavouka neviděli a tak se trochu uvolnili. Najednou se stíny mezi pavučinami vedle naší skupiny pohnuly. Objevil se obrovský pavouk, černý jako noc, černý jako smrt. Jeskyni prořízl smrtelný výkřik mága, kterého si pavouk vybral jako svou první oběť. Klerik, který stál hned vedle, vyjekl děsem a uskočil stranou - a okamžitě se zamotal do hustých lepkavých sítí okolo. Mezitím se warrior s paladinem vrhli na stvůru, která jim připomínala jejich nejhorší noční můry. Warrior ťal pavouka svým těžkým obouručním mečem, ale ten si toho skoro ani nevšiml a zaútočil na něj svými kusadly. Bojovník se pokusil stáhnout, ale nebyl dost rychlý. Ve svém pravém rameni ucítil ostrou bolest, jako by mu přes ně přejel rozžhavený drát. Paladin zaútočil svým scimitarem. Pavouk se po něm okamžitě ohnal, jednou končetinou odstrčil nastavený štít a druhou si paladina přitáhl k sobě. Ten nestihl ani vykřiknout, než mu pavouk utrhl hlavu. Warrior vida, že v tomto souboji nezvítězí, se dal na ústup. Pavouk se právě věnoval uvězněnému klerikovi a tak se bojovníkovi podařilo vzdálit se. Pak ale ucítil, jak mu začíná ochrnovat rameno, do kterého ho kousnul pavouk. Ochrnutí se začalo šířit i do zbytku těla. Když dosáhlo nohou, ušel warrior ještě pár potácivých kroků a svalil se na zem, kde se jeho tělo ještě párkrát pohnulo v křečích a pak znehybnělo úplně. V jeskyni se opět rozhostilo ticho, přerušované jen občasným kapáním vody.
titan Titan Na první pohled se titáni podobají kyklopům, avšak zdání klame. Nejen že jsou mnohem silnější, dokáží také používat i tu nejmocnější magii. Jsou schopni srazit k zemi jedinou ranou i bojovníka v plátové zbroji, proto se jim vyhýbejte, pokud si opravdu nevěříte.
balron Balron Balroni jsou jedni z nejmocnějších démonů a vůbec stvoření, které lze na tomto světě potkat. Obyčejní démoni jim nesahají ani po kotníky a mají z balronů panický strach, i když je často balroni používají jako stráže. Balroni sice jsou schopni používat některá kouzla, dávají ovšem přednost hrubé síle. Jsou schopni zabít i toho nejsilnějšího bojovníka jedinou ranou, prorazit jakékoli brnění. Být na vašem místě, začal bych prchat v okamžiku, kdy nějakého zahlédnete.
elder daemon Elder Daemon Silou se vyrovná balronovi, navíc však dokáže používat (a také velmi často používá) ta nejmocnější kouzla - nejen útočná, ale často si přivolává na pomoc démony či elementály. Je snad ještě nebezpečnější než balron.
wyrm Wyrm Wyrmové jsou staří a mocní draci, další stadium, do kterého se drak vyvine z dragona. Jsou už velmi inteligentní a ovládají magii. Také v přímém boji jsou ještě nebezpečnější než dragoni.
ancestral wyrm Ancestral Wyrm Toto jsou nejmocnější a nejstarší z draků, kteří už žijí často několik tisíc let. Silou se jim nic nevyrovná a používají tu nejmocnější magii. Jejich dračí dech je tak mocný, že jej málokdo přežije. Bojí se jich dokonce i elder daemoni. Radím vám dobře, široce se jim vyhněte.
mage of despise Mage of Despise Nikdo neví, jaký je původ těchto temných mágů. Jen málo z těch, kteří je potkali, toto setkání přežili, aby o nich mohli vyprávět. Co se však ví jistě, je, že na tomto světě se jim v používání magie nikdo a nic nevyrovná (kromě snad bohů). Jediným kouzlem jsou schopni doslova usmažit silného warriora a jejich blesky jsou mocnější než nejsilnější kouzla jiných mágů. Občas také zruší vše magické ve svém okolí, aby se chránili před démony či elementály, které by na ně někdo mohl poslat. Temná magie jim navíc propůjčuje takovou sílu, že i jedinou ranou pěstí způsobují mnohem větší zranění než válečníci těžkou bojovou sekerou. Jsou to bytosti, které jsou samy schopny porazit celé armády. Snad jen ancestral wyrmové by se jim mohli postavit.

Undead

Vzhled Název Popis
skeleton Skeleton Skeletoni jsou základním druhem nemrtvých. Obyčejní skeletoni jsou velmi slabí a silnější rána zbraní, či silnější kouzlo je dost pocuchá, ovšem existuje i spousta silnějších druhů, některé z nich i velmi nebezpečné.
spectre Spectre Další velmi slabý zástupce nemrtvých. Spectra je středně rychlá a není moc nebezpečná.
wraith Wraith Je o něco silnější než spectra, ale pořád by pro zkušenějšího dobrodruha neměl představovat vážnější problém.
zombie Zombie Je snad ještě slabší než obyčejný skeleton. Tedy představuje minimální nebezpečí.
ghoul Ghoul Ghoulové jsou o něco silnější než zombie, stále ale nepředstavují větší nebezpečí.
liche Liche Lichové vznikají oživením mrtvých kouzelníků či nekromantů. Umí tedy dobře používat magii, i když v přímém boji nejsou příliš silní. Svým zásahem jsou ale schopni seslat kouzlo dispel a jednou za čas jsou schopni použít 'dotyk smrti' - postiženého to skoro zabije, navíc ho to prokleje a občas dostane i halucinace. Pokud zasáhnout příšeru vyvolanou kouzlem, vysají z ní energii, která ji drží na tomto světě, a přidají ji ke své. Silnější verzí tohoto liche je elder lich a pak lich lord, kteří už jsou silnější i v přímém boji.
hidden evil Hidden Evil Ač vypadá jako jinak zbarvený kostlivec, je hidden evil velmi nebezpečný - což nespočívá ani tak v jeho síle, která není moc velká, svým úderem ovšem ovlivňuje mysl oběti a stahuje ji k temné straně. Pokud nějakého potkáte, nepouštějte si ho raději moc k tělu.
mummy Mummy Je silnější než ghoul a dokáže už způsobit nepříjemná zranění. Zkušený dobrodruh si s ní ale poradí.
walking corpse Walking Corpse Tento silnější druh zombie už začíná být nebezpečný. Má totiž velkou sílu a tak vice vydrží, ale především dokáže způsobit vážná zranění.
lost soul Lost Soul Je podobná spektře či wraithovi, má však pár nebezpečných schopností. Je celkem rychlá, a pokud je vážně zraněná, zásahem do živé bytosti se léčí. Její zásah také snižuje obratnost.
dread liche Dread Liche Dread lichové vznikají oživením opravdu mocných mágů či nekromantů. Dokáží používat tu nejsilnější magii krom vyvolávání elementálů či démonů, i v přímém boji jsou velmi nebezpeční. Mají také tytéž zvláštní schopnosti jako normální lichové. Sami se na ně rozhodně nepouštějte.
ancient liche Ancient Liche Tito lichové vznikají z těch nejmocnějších temných nekromantů. Jejich ovládání magie je vskutku mistrovské a jsou schopni si na pomoc přivolávat i démony či elementály. V přímém boji dokáží bojovníka zabít jedinou mocnou ranou. Mají navíc všechny zvláštní schopnosti svého druhu. Bývají velmi často bráněni všemi možnými druhy dalších nemrtvých, a tedy jen dostat se k nim nebývá snadné. A zabít tuto stvůru je úkol jen pro opravdu zkušenou a dobře vybavenou skupinu hrdinů.
phantom Phantom Nejsilnější a nejnepříjemnější ze spektře podobných nemrtvých. Je silnější verzí ztracené duše.
walking carcass Walking Carcass Je to nejsilnejší zombii podobný nemrtvý. Je znatelně silnější než walking corpse a rány rozdává vskutku strašlivé. Jedním úderem však bojovníka zabít nedokáže.
deaths servant Death's Servant Death's Servant je služebníkem samotné smrti. Zabít ho je skoro nemožné. Je velmi rychlý, ke svým obětem se ale teleportuje za použití magie a jediným svým úderem zabije všechny ve svém dosahu. V boji používá strašlivou bardichu, kterou není schopen do ruky vzít nikdo jiný, i kdyby se ji snad někomu podařilo ji smrti sebrat. Když ještě dodám, že je velmi odolný proti magii i fyzickému zranění, musí už vám být jasné, co dělat v případě, že smrt potkáte - prchat.

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů