Poslední save: 11:56 20.06.2024
Menu

Server

Server Dark Paradise je ryze český shard (s velkou účastí slovenských hráčů). Nemá tendence a není jeho cílem v žádném případě směřovat své aktivity do zahraničí. Děláme ho především, nechceme říkat pouze, pro české a slovenské hráče.

Server Dark Paradise je soukromý koníček několika nadšenců. Nemá žádnou souvislost ani návaznost na OSI či Origin. Je absolutně zdarma, nekomerční a nevýdělečný. Server Dark Paradise děláme ve svém volném čase a jeho stav nemusí být proto v každém okamžiku plně profesionální. Server Dark Paradise a jeho provoz je plně a výhradně financován ze soukromých zdrojů GM. GM ani Poradci nejsou povinni být neustále přítomni ve hře ani reagovat na požadavky hráčů. Za funkčnost a stav serveru nebereme žádnou právní či jinou odpovědnost.

Server Dark Paradise si klade za cíl nabídnout hráčům kvalitní hráčské zázemí. Jedná se například o mimořádně výkonný hardware a umístění poskytované společností Logout.cz v hostingovém centru Casablanca. Ovšem i s tímto zajištěním je možné, že může dojít například na cestě k Vám k určitému zneprůchodnění internetu. Proto je v některých případech možné, že se budete setkávat s tzv. lagy, trhavými pohyby při hře. Další informace k tomuto tématu naleznete v rubrice konektivita.

Server Dark Paradise má rozsáhlé know-how zázemí jednak z hráčů fantasy her, jednak z profesionálů z oblasti IT, správy systémů a programování. Podařilo se nám vytvořit rozsáhlý tým lidí, kteří si kladou za cíl nejen vytvořit a zprovoznit reálně fungující server, ale především se starat o jeho další běh. Zde mám na mysli především častou přítomnost GM ve hře, pravidelné pořádání hráčských soutěží, turnajů a vytváření Questů. V žádném okamžiku by hra neměla plynout sama o sobě.

Postavy, které jsou na Dark Paradise jsou na 90% vyvážené dle pravidel AD&D, jak jen to Ultima Online mohla dovolit. Jako vzor byla v tomto případě použita hra Baldur's Gate. Jsou zároveň vytvořeny tak, aby každá z nich byla jedinečná jak ve skillech, tak kouzlech a atributech.

Dark Paradise je otevřený vůči hráčům, snaží se brát v potaz jejich připomínky, návrhy a postřehy. Za tímto účelem moderujeme herní fórum a dále upravujeme hru tak, aby byla stále zajímavá a dokázala přinášet nové věci i pro dlouho hrající hráče. Na Dark Paradise provádíme každodenní zálohy herního světa a snažíme se maximálně vyvarovat návratům světa.

Server Dark Paradise je postaven na emulátoru SPHERE (https://www.sphereserver.net/). Tento emulátor, bohužel, po letech používání vykazuje enormní množstvi chyb, které jeho vývojový team již řadu let úspěšně ignoruje a odmítá jakkoliv řešit. Díky vysoké nekompatibilitě mezi jednotlivými verzemi (a to v nejzákladnější funkcionalitě serveru) bohužel není možné přejít na novější, podporovanou verzi software.

Obecné otázky ke správě serveru

Proč vzniknul server Dark Paradise, kdo ho založil a jaký je jeho status?

Server Dark Paradise vzniknul jako soukromý koníček několika nadšenců online her. Jeho status je neoficiální, nekomerční soukromý hobby server.

Kdo server Dark Paradise financuje, kdo platí hardware, pronájem pevné linky atd.?

Dark Paradise je financován výhradně ze soukromých prostředků GM ze sponzorských darů a za účasti některých osob a společností. Dark Paradise negeneruje svým provozovatelům ani zůčastněným stranám žádný finanční či jiný bonitní zisk.

Některé Ultima Online servery využívají multiprocesorový základ. Dark Paradise nikoliv?

Nikoliv. Použitý emulátor multiprocesing nepodporuje.

Mám zájem Dark Paradise podpořit. Jaké jsou možnosti?

Server Dark Paradise a jeho správci přijímají jakékoliv finanční dary. Bližší informace najdete na našem fóru. Zároveň uvítají jakoukoliv podporu HW platformy serveru, případně dlouhodobou spolupráci s HW partnerem. Na oplátku nabízí poskytnutí prostoru na těchto www stránkách od poděkování po konkrétní reklamu, zmínky v rozhovorech pro herní média atd. Jakákoliv pomoc Dark Paradise nedává nárok na žádné herní výhody. Nabídnutá pomoc bude dále chápána jako dar bez možnosti vrácení a stává se majetkem Dark Paradise (pokud není explicitně dohodnuto jinak).

Chci se stát GM, případně kancléřem. Jaké jsou požadavky?

Mezi základní požadavky patří dokonalá znalost sphereserveru, scriptů a hry. Dále musíte být komunikativní, ovládat prvky spisovné češtiny a být prokazatelně nezávislí. Každý GM musí být navíc přijat jednomyslně všemi členy RT Dark Paradise, nezbytné je osobní setkání. Od GM se dále očekává i určitý druh finančního podílení se na provozu serveru. Než budete žádat o tuto funkci, zvažte též skutečnost, že se jedná o každodenní intenzivní a dlouhodobou práci.

Pokud jste se dočetli až sem, a první odstavec Vás nadobro neodradil, je zde pár doporučení. Pokud si myslíte, že splňujete většinu výše zmíněných podmínek, kontaktujte některého ze správců serveru přes ICQ nebo fórum s žádostí o přijetí do realizačního týmu. Sluší se, pokud kontaktujete některé z GM (nejlépe přes fórum) připojit herní životopis (čeho jste dosáhli, prohřešky, postavy apod.) a motivační dopis, ve kterém popíšete, proč právě Vy byste se hodil na tuto pozici.

Je software, na který se vztahují licenční ujednání, na serveru Dark Paradise legálně?

Ano. Veškerý námi užívaný software je užíván legálně.

Speciální poděkování správců serveru:

Společnost Logout.cz - zajištění plné konektivity serveru
Společnost ProCA a počítače Brave NETseries - zajištění hardware serveru pro rok 2001
Aleš Krejčí alias AK47 - organizace a pomoc se zajištěním konektivity
Bedřich Smetana alias Shodan - pomoc při zajištění hardware serveru
Vomic - sponzoring procesoru AMD Athlon XP 1900+

Zdeněk Hornych ml. alias Joe - působil jako GM DP, organizátor turnajů, questů
Honza Kuneš alias Šmoula - působil jako GM DP, organizátor turnajů
Josef Šíma alias Trinity - působil jako GM DP, první scriptér DP
Puppeteer - působil jako GM DP, Roleplaying
Artur Filipiak alias Aro - tvůrce první Vývěsky, Dvorních klepů a PK Killboardu
RadstaR - první tvůrce mapy a úprav herních souborů (nyní jedním ze správců na serveru Manawydan)

Komponenta Model
Základní deska Intel DQ45CB
Procesor Intel Core 2 Duo E8600
Operační paměť 2x2048 DRR2/800
Řadič Kouwell KW-571B
Pevné disky Verbatim Vi550 S3 SSD (128GB)
Samsung HD642JJ HDD (640GB)
Software Verze
Operační systém Windows 10
Emulátor Dark Paradise SphereServer 0.51a [WIN32]
Připojení
Server IP 95.140.240.20,2593

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů