Poslední save: 19:56 12.07.2024
Menu

Postavy

Výběr postavy se stane Vaším prvním rozhodnutím po připojení na server Dark Paradise. Zároveň je to rozhodnutí jedno z nejdůležitějších. Proto si důkladně prostudujte možnosti jednotlivých povolání a vyberte si to, které Vám bude nejvíce vyhovovat. Abyste mohli vyzkoušet více variant, je možné mít k jednomu accountu najednou až pět různých postav. Pokud se rozhodnete nějakou postavu již dále nepoužívat, můžete ji samozřejmě smazat a místo ní vytvořit novou.

Všechny postavy mají pevně nastavenou hodnotu síly (STR), inteligence (INT) a obratnosti (DEX). Při tréninku dovedností Vám mohou dočasně vyrůst na hodnoty vyšší, pokud se tak stane, je hráč povinen si tyto základní vlastnosti opravit na původní hodnoty (viz. sekce pravidla).

Základní funkce jednotlivých vlastností:

Síla (STR) udává maximální množství vašich životů (jeden bod síly je jeden život), zranění, které způsobíte nebo například hmotnost kterou unesete.
Inteligence (INT) udává maximální množství vaší many (jeden bod inteligence je jeden bod many) nebo například účinnost některých kouzel.
Obratnost (DEX) udává maximální množství vaší staminy nebo například šanci na vyhnutí se útoku.

Pokud je povoleno, lze trénovat všechny dovednosti, i ty, které má příslušná postava omezeny. Ovšem postava není schopna uchovat je v hodnotě vyšší, než je hraniční. Pokud hodnota dovednosti (skillu) přeroste, bude časem dorovnána automaticky na maximální hodnotu.

Jména postav a jejich počet

Velmi pečlivě zvažte jméno Vaší postavy ještě před tím, než ji vytvoříte. Toto jméno Vás bude provázet po celou dobu existence v tomto světě bez možnosti jakékoliv úpravy či změny. Na jednom účtu můžete mít ovšem celkem až pět různých postav. Každou z nich můžete po třech dnech od zřízení smazat a nahradit postavou novou. Pokud si budete vytvářet další postavu, dbejte na to, aby se jmenovala jinak než vaše dosavadní, v opačném případě se mohou vyskytnout předem nedefinovatelné problémy.

První výběr

Ultima Online má standardně přednastavený určitý výběr povolání, který nijak neodráží nastavení světa Dark Paradise. Při prvním výběru postavy, se kterým se ve hře setkáte, proto projděte bez obav, jediné na co si dejte pozor je jméno a vzhled Vaší postavy. To Vám zůstane. Ostatní vlastnosti, hodnoty skillů apod. Vám budou nastaveny až po nalezení a zaplacení cesty k obelisku v místnosti výběru - viz. obrázek.

start room

Pokud se Vám tato místnost zobrazí ve stejné podobě, jako na našem screenshotu, máte zároveň správně nainstalovanou Ultimu Online: The Second Age (případně novější).

Pokud se nebudete moci k branám dostat - překrývají je stěny, případně stojí na vodě, je to známka toho, že máte původní verzi Ultima Online, která nepodporuje námi použité světy, postavy a předměty.

V západní části této místnosti se nachází obelisk. Po poklikání na něj se dostanete do nabídky povolání. V této nabídce si již definitivně a napořád zvolíte své povolání. Pokud jste se již rozhodli pro některou z postav, neváhejte a volbu potvrďte. Tím dojde ke změně Vašeho nastavení tak, aby odpovídalo požadovaným vlastnostem, a zároveň bude Vaše postava přenesena do samotné hry.

Jednotlivé rasy se od sebe nijak neliší vzhledem. Odlišovat Vás budou pouze charakterové vlastnosti a Váš titul u jména.

(-- Pokud používáte našeho průvodce, tudy vede cesta zpět do rubriky Nováčci --)

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů