Poslední save: 09:56 20.06.2024
Menu

Otázky

Důležité otázky, na které je dobře znát odpověď. Otázky/problémy a jejich řešení jsou rozděleny do následujících sekcí:
Nejčastější problémy ve hře a jejich řešení

Zmizely mi všechny věci z banky/báglíku/truhly

Častá chyba Assista. Otevřete banku apod. znovu. Nepomůže-li to, ukončete klienta (odhlásit se nestačí) a přihlaste se do hry znovu.


Zmizel mi kůň

Tohle se bohužel občas stává. Je komplikované to zpětně ověřovat. Chcete-li problému předejít, snažte se jezdit na koni, na kterého jste nasedli na co nejfrekventovanějším místě. Nepište GM o takovéto ztrátě koně.


Zmizela mi konkrétní věc

Tohle je bohužel jeden z velmi nepříjemných herních bugů. Občas se něco takového prostě stane a nejde tomu předejít. Ač bychom takto zmizelé věci velmi rádi nahrazovali, je to technicky téměř nemožné, velmi obtížně zpětně dohledávatelné a strávili bychom příliš mnoho času, který můžeme věnovat na jiné rozvíjení hry. Jistě také chápete, že by toho někteří hráči zneužívali. Proto se takové věci nenahrazují a nepište GM o jejich ztrátě.


Jsem člověk, vidím barevně, ale píše mi to že jsem mrtvý a nemohu provádět žádné akce.

Klerik se vás pokusil resnout v Non-Ress zóně (např. v domečku). Jděte do místa, kde lze oživovat a nechte se oživit znova


Při přelogování postav se mi vybere postava původní.

Stane se, pokud si chcete změnit postavu příliš rychle a původní postava ještě nebyla ze serveru odpojena. Vyčkejte cca minutu a výběr bude opět možný.


Zapadl jsem a nemohu se hnout.

Na mapě světa je celá řada míst, kde lze takto zapadnout. Jedná se především o místa v blízkosti břehu. Pokud zapadnete, je v prvé řadě potřeba informovat GM o místě, kde k problému došlo, aby mohlo dojít k nápravě. Přesné místo lze zjistit pomocí příkazu ".where". Poté použijte k přesunu kouzla Teleport. Pokud ho neumíte či nelze použít, využijte Runebook či HELPROOM. GM Vás z těchto lokací nebudou nikam přemisťovat. Každé povolání má možnost používat teleportační svitky, pomocí kterých se z takovýchto míst může dostat. Ve vlastním zájmu se snažte mít nějaké při sobě. Teleportační svitky můžete zakoupit od ostatních hráčů.


Zobrazuje mi to že vážím (například) 65535

Tento problém se občas vyskytne. Vyčkejte prosím dalšího restartu serveru, po kterém bude vaše váha automaticky opravena.


Nejde mi sbalit loď

Sbalit loď je někdy skutečný problém. Pokud vám to nejde, zkuste najít vhodnější místo pro její sbalení (nejlépe nějaké molo). V žádném případě nepište o její sbalení GM - takové žádosti nebudou vyslyšeny.


Nemůžu přečíst mapku k pokladu

Následující činnosti zaseknou assista, proto je vykonávejte bez něj: Obarvení tuby, čtení mapky, stavba domu z deedu.
Injection může zobrazit pozici mapky špatně, proto vždy používejte kraftský výrobek Magic Ball k určení místa, na kterém máte kopat. Pro vykopání pokladu musíte mít v batohu i příslušný nástroj - lopatu.
V případě, že mapa ukazuje nesmyslné souřadnice kontaktujte prosím GM.


Mám krumpáč a nemohu kopat. Funguje mi pouze lopata.

Zřejmě jste si krumpáč obstarali někde v obchodě. Za určitých okolností se může stát, že tento nebude fungovat. Vyrobte si vlastní (může pomoci i spoluhráč).


Použil jsem runu (nebo Travel/Rune book) a přesto jsem nebyl přemístěn.

Po použití přemístění (přes runu nebo Travel/Rune book) následuje určitá doba po které budete přemístěni. Pokud máte ve chvíli přemístění méně životů než ve chvíli kdy jste přemístění iniciovali, nebo proběhl worldsave či resync, přemístění bude přerušeno a musíte ho opakovat.


Kde se mohu odlogovat a kde ne? Existují bezpečná místa k odlogu?

Nejbezpečnější místo k odlogu je samozřejmě vlastní domov. Pokud dům/byt nevlastníte, nebo jej nechcete využít, lze bezpečně (okamžitě bez prodlevy) odlogovat kdekoliv pod dohledem stráží (guard zóny). Pro okamžitý odlog nesmíte mít "crim" status. Ve veřejných prostorách a přírodě je odlog povolen všude tam, kde je markovatelná zóna - tj. tam, kde si můžete marknout travel book, můžete i odlogovat (nemarkovatelné zóny jsou např. dungeony, Ilshenar, ostrovy a pod). Zakázáno je odlogovávat (špehovat) v blízkosti frekventovaných prostor - vchody do dungeonů, spawny jezdítek a pod - tento zákaz tvoří výjimku z povolení odlogu v markovatelných prostorách.

Problémy s accounty, logováním, hesly - krádeže a výměna accountů


Mám problémy s nalogováním do hry z důvodů pádu klienta - řešení problému:

Máte-li problémy se nalogovat do hry z důvodů pádů klienta, předtím než napíšete page, zkuste nejdříve postupně opravu podle následujících bodů. V drtivé většině problémů dojde k nápravě chyby.

  1. Vypněte všechny nestandardní věci (pařezy, světlo, ...)
  2. Zkuste se nalogovat bez assista, yoka, phoenixe.
  3. Smažte adresář postavy pod Desktopem, nejčastěji C:\Program Files\Ultima Online\Desktop\account\DARK PARADISE\Postava; soubor macros.txt si někam zazálohujte (definice maker na klientu)
  4. Stáhněte si Sphereclient (v sekci Soubory) a pokuste se z problematického místa odejít v něm. Rovněž se pokuste svléknout oblečení, brnění apod. a uložit ho do banky.
  5. Pokud nic z toho nepomáhá, je možné, že máte poškozené soubory. To je i případ, kdy se nemůžete pohnout na místě, kde není žádná překážka a ostatní tam chodí. Potom přeinstalujte celou Ultimu Online z originálního CD.
  6. Nepomůže-li ani to, vyčkejte restartu serveru a teprve pokud potíže přetrvávají i nadále, obraťte se na GM o pomoc.

Spadla mi hra a nemůžu se znova připojit. Server mi hlásí, že můj účet je používán.

"Someone is already using your account" - jedná se o takzvaný "visící účet". Vydržte několik minut 10-15 a pak se zkuste znovu připojit. Případně zavřete a znovu spusťte clienta. Pokud to nepomůže, nezbývá než vyčkat. Server tyto visící accounty časem sám uvolní. Nekontaktujte v těchto případech GM!


Nastavil jsem si příliš dlouhé heslo a nemohu se přihlásit

Stáhněte si v sekci Soubory program Sphereclient, přihlaste se přes něj, a změňte ve hře heslo na kratší příkazem .password nové_heslo


Mám pocit, že mi někdo cizí proti mé vůli vstupuje na můj herní účet

Ihned si změňte heslo (nejlépe na kombinaci písmen a číslic, alespoň 8 znaků) a napište některému GM následující informace:

  1. Jméno účtu.
  2. V jakém časovém rozmezí máte podezření na ukradení vašeho účtu.
  3. Odkud hrajete (z domova, z herny, obojí) a kdo další kromě vás využívá pro UO stejné připojení.
  4. Kdo další má přístup na váš account (brácha, ségra, babička, manželka, pes, kamarád atd..)

Problémy v PvP, počítání killů apod

Vizuální rozlišení dle statusu:
Hráče vidím modře Odpověď
Pokud ho napadnu, bude mi přičteno zabití? ANO
Mohu na něj útočit do domu? NE
Mohu vstoupit bez vyzvání do jeho domu? NE
Hráče vidím oranžově Odpověď
Pokud ho napadnu, bude mi přičteno zabití? NE
Mohu na něj útočit do domu? NE
Mohu vstoupit bez vyzvání do jeho domu? NE
Hráče vidím červěně Odpověď
Pokud ho napadnu, bude mi přičteno zabití? NE
Mohu na něj útočit do domu? NE
Mohu vstoupit bez vyzvání do jeho domu? NE
Hráče vidím zeleně Odpověď
Pokud ho napadnu, bude mi přičteno zabití? NE
Mohu na něj útočit do domu? NE
Mohu vstoupit bez vyzvání do jeho domu? NE

Dostal jsem kill při předávání fame

Předávání fame je tolerované obcházení systému. V každém případě není GM teamem podporováno. Občas se stane že něco bugne a Sphera takto kill špatně přičte. GM tento problém neřeší. Nepište tedy prosím page a nedožadujte se opravy.


Dostal jsem kill při sparringu (tréninku skillů modrý vs. modrý)

Občas se stane, že se při tréninku navzájem zabijete a i navzdory tomu že jste pro sebe byli šedí to jednomu z vás přičte kill. Při boji modrý vs. modrý hráč se toto stává. Mějte prosím na paměti, že GM špatné přičtení killů při sparringu neřeší, neboť sparring jako takový není oficiálně podporován.


Dostal jsem kill při zabití člena guildy se kterou je má guilda ve válce

Guildovní války jsou bohužel na našem serveru neozkoušenou funkcí a hlavně do ní GM nijak nemůžou scriptově zasahovat a opravit případné chyby. Pokud si tedy mezi guildami vyhlašujete válku, mějte prosím na paměti, že to děláte výhradně na vlastní nebezpečí a jakékoliv problémy s tím spojené GM neřeší.

Používání systému Page (HELP - Zpráva pro GM)

Systém Page (HELP - Zpráva pro GM) slouží k okamžitému informování připojeného GM o herních událostech. Využívejte ho pouze v naléhavých případech, tzn. pouze tehdy, pokud vám není schopen pomoci či poradit žádný z hráčů. V případě neoprávněného použití budete uvězněni.

Pro zaslání zprávy klikněte na tlačítko HELP a dále Zpráva pro GM. Napište zprávu a odešlete. Zpráva se zobrazí GM v následujícím tvaru:

Help - Zpráva pro GM

Pravidla pro psaní Page

Pokud bude vaše Page odporovat pravidlům pro komunikaci s GM, budete potrestáni.

V žádném případě Page GM NEPOUŽÍVEJTE

Obnovy a přenášení postav a accountů, přejmenovávání

Obecné otázky ke hře na Dark Paradise, začínáme hrát UO na DP, rozdíly proti jiným serverům

S jakou verzí mohu na Dark Paradise hrát a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými verzemi UO?

Rozdíly ve verzích jsou především v zobrazitelných předmětech a jsou zpětně kompatibilní. Znamená to, že s nejnovější verzí UO se můžete na DP připojit - důležité je zvolit 2D mód - a budete mít stejné podmínky jako ostatní. Se staršími verzemi se mohou vyskytnout grafické problémy u nových předmětů.


Chtěl jsem se přihlásit do hry, ale místo do místnosti s výběrem jsem se dostal jinam. Brány sice vidím, ale nemohu k nim, protože jsou za zdí.

Máte jinou verzi hry Ultima Online. Pro správný běh je nutno mít instalovánu verzi UO:The Second Age nebo vyšší. V opačném případě budou některé věci zobrazeny jinak a nebudete moci pokračovat ve hře. Také je nutno doinstalovat do hry aktuální DP mapu, kterou naleznete v sekci soubory


Mám nápad na novou postavu či určitou změnu ve hře. Kam se mám obrátit?

Nejlepší způsob je s tímto nápadem v přehledné formě seznámit některé z herních GM, případně jej předložit k diskusi ostatním na herním fóru. Je třeba počítat s tím, že svět Dark Paradise je léta balancovaný složitý systém, ve kterém jsou změny hodně složité. Také emulátor na němž svět běží má velmi skromné možnosti. Každý podobný návrh tedy nejprve řádně zvažte a promyslete a i přes to počítejte s tím, že může být zamítnut bez udání důvodu.


Byl jsem v dungeonu a došlo k restartu serveru. Co to pro mne znamená ?

Nic. Při restartu serveru dojde k okamžitému odlogování všech postav. Nezůstáváte ještě na okamžik připojeni jako v případě odlogování standardním způsobem a pokračujete ve hře až v okamžiku opětovného přilogování.


Věci, které položím na zem, po čase zmizí?

Server považuje odhozené věci za nepotřebné a po jistém čase udělá úklid. Pro ukládání věcí proto slouží banka. Věci vám též nezmizí ve vlastním domě, či v předmětech, umístěných speciálně za tímto účelem GM (například truhly na ingoty v některých dolech).


Existuje něco jako pole regů ?

Ne, v některých světech je to možné, ale na Dark Paradise se s nimi nesetkáte. Všechny reagenty je možno v dostatečném množství nakupovat u vendorů ve městech.


Mám zájem o vstup do svazku manželského ve světě Dark Paradise. Co mám udělat?

Kontaktujte GM, které s vámi vyřeší veškeré náležitosti.


Při nákupu u vendorů se mnou nemluví vendor, kterého jsem oslovil.

Pokud s Vámi nemluví vendor, který by měl, začněte slovy "jméno_vendora hi" a bude reagovat. Ve většině případů by ovšem mělo fungovat například "jméno_vendora buy" - jméno pište vždy s velkým písmenem na začátku.


Vampýr je na začátku hry červenou (PK) postavou. Zůstane jí napořád?

Nikoliv, má pouze nastavenou počáteční zápornou karmu. Pokud získáte v průběhu hry příslušné množství karmy kladné, bude i vampýr postavou modrou.


Vendoři netrénují dovednosti. Je to záměr?

Ano, je to záměr. Na serveru Dark Paradise není možno naučit se dovednosti za peníze.


Dosáhl jsem již potřebné hodnoty dovednosti, a přesto nemohu činnost vykonat.

Jsou pouze dva možné důvody. Buďto nemáte všechny potřebné věci (nástroje, suroviny), nebo Vaše reálná dovednost ještě nemá potřebnou hodnotu. Vaši reálnou dovednost zjistíte zaškrtnutím položky "Show real" u "Skills".

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů