Poslední save: 21:56 12.07.2024
Menu

Pokročilejší

Dřevorubectví patří mezi spolu s těžbou rudy k základním dovednostem. Budete potřebovat spoustu polen na výrobu nábytku a veškerého zařízení do bytu, ale též na výrobu zbraní - luků, kuší a především šípů. Dobří dřevorubci jsou vysoce ceněni a svoje produkty, někdy též pouhá polena, jsou schopni ostatním hráčům prodat za velmi vysokou cenu.

Zároveň jedinou věc, kterou budete potřebovat je sekera (Hatchet), případně některá ze sečných zbraní. Vezměte ji do ruky a použijte na strom. Pokud strom vytěžíte, přejděte k dalšímu. Spolu s rostoucí dovedností (Lumberjacking) se bude zkracovat i doba, kterou budete k vytěžení stromu potřebovat. Zároveň Vám budou polínka v batohu přibývat násobně vyšším množstvím.

Polena jsou však pouhou surovinou, kterou můžete nyní rozřezat (pilou) nebo naštípat na třísky (dvojím poklikáním na ležící třísky rozděláte oheň) či začít vyrábět střelné zbraně (nůž).

Těžba rudy a tavení kovů

Druhá ze základních dovedností Ultimy Online. Přetavené kovové ingoty jsou nejen výhodnou surovinou k prodeji, ale budete jí ve velkém množství potřebovat pro výrobu zbraní, nářadí a zbrojí. K těžbě rudy potřebujete krumpáč (pickaxe) nebo lopatu (shovel). S tím se vydáte do jeskyně v horách (vhodné jeskyně leží například severně od Britainu nebo východně od Minocu). Použijte nástroj na zem a začněte kopat. Zpočátku pouze občas železnou rudu, později s rostoucí dovedností (mining) naleznete i jednotlivé barevné kovy a na závěr i Mytherill. Pokud máte dostatečné množství rudy, zajděte s ní k nejbližší kovářské výhni (forge). Dvojím klikem na rudu ji roztavíte na ingoty. V Minocu se nachází chráněný důl, kam mají přístup pouze kopáči se skillem mining menším než 60%. Nad tímto dolem se nachází ještě menší důl a přístupová cesta k němu, který je přístupný všem. Oba tyto doly jsou chráněny strážemi.

Bandage - urychlení léčení

Chcete-li se rychleji doléčit a ušetřit drahocenné reagenty je dobré naučit se používat obvazy (bandage). Je to prosté, buď si je koupíte, nebo sami nastříháte z jakékoliv látky nebo oblečení. Obvazy se aplikuji dvojím kliknutím na ně a na NPC které chcete léčit (např. i koně). Jeden z dobrých triků je nosit si s sebou do dungeonů nůžky a stříhat šaty zabitých nepřátel. Tip: stříhat lze i kožená brnění a boty.

Vykrádání domů

I když by měly být Vaše věci v domě v relativním bezpečí, 100%-ní jistotu v tomto případě mít nemůžete. Přes snahu tvůrců hry a GM se občas najdou jedinci, kteří naleznou skulinku, pomocí níž se do Vašeho domu dostanou a některé cennější předměty si odnesou. GM v tomto případě mohou pomoci nalézt způsob, jak tomu do budoucna zabránit, ovšem nemohou garantovat vrácení věcí. Proto si opravdu cenné věci ukládejte do banky.

Existuje celá řada způsobů, jak vykrást dům, zde uvedeme alespoň ty nejobvyklejší, spolu s návodem, jak je eliminovat.

  1. Zloděj s vysokou znalostí Hiding nebo lépe Steath vejde zároveň s majitelem do dveří. Zde doporučujeme před vstupem do domu provést několikrát po sobě Detecting Hidden.
  2. Někdo si udělá kopii Vašeho klíče - zde platí totéž co u zlodějů. Nenechávejte nikoho cizího hrabat se ve Vašem batohu, případně nepůjčujte klíče od domu.
  3. Někdo vběhne do domu a odhlásí se. V tom případě dejte HELP - Zpráva pro GM. Game Master takovou postavu okamžitě uvězní.
  4. Někdo vběhne do domu a nemůžete se ho zbavit. V tom případě zavolejte na pomoc své spoluhráče či pouze dbejte na to, aby dveře do Vašeho domu zůstávaly stále zavřené.
  5. Vykrádání věcí pod okny - z některých lokalit, například pod okny lze věci jednoduše ukrást i zvenčí. Nejlépe to zjistíte tak, že to sami vyzkoušíte. Zapněte si v Options - Circle of transparency a projděte se kolem domu. Při té příležitosti zkuste ukázat na jednotlivé předměty uvnitř, např. truhly a zkuste věci sebrat. Pokud se Vám to podaří, je nejlepší čas věci přemístit na místo, kde to nebude možné.

TIP: Sledujte pozorně dění kolem domů, prodeje podezřelých věcí a informujte se navzájem prostřednictví ICQ či vývěsky. V případě, že došlo k domovní krádeži a máte podezření na viníka, informujte obratem GM. Nezapomeňte udělat soupis kradených věcí a čas, kdy mohlo k události dojít.

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů