Poslední save: 09:56 20.06.2024
Menu

Fishing

Rybaření je jedna z nejběžnějších činností, kterou dělá skoro každý. Ať už kvůli odpočinku u vody nebo na zahnání hladu.

rybářský prut

K lovení se používá prut, který se dá velmi lehce sehnat u šikovného řemeslníka. Z mola si můžete nachytat plno ryb a časem zjistíte, že vám to jde lépe a lépe. Ostrým nožem můžete z ryby udělat rybí steak, který je polotovarem pro kuchaře, či potravou pro zvířecí mazlíčky.

Pořízením lodě rozhodně neprohloupíte, z lodi se dají vylovit z moře i zajímavější věci. Čím zdatnější v rybaření budete, tím zajímavější věci můžete získat.

Jak se starat o svou loď:

Loď ovládáte pomocí řady pokynů směrovaných na vašeho kormidelníka. Pro případ nehody jsou kormidelníci školeni v komunikaci s duchy.

Po každém návratu do přístavu loď řádně prohlídněte a postupně sbalte (kormidelník vám jistě rád pomůže). Není radno nechávat loď dlouho na moři, silný vítr, či opilý kormidelník mohou zavést loď na širé moře, a tak o svou loď navždy přijdete.

Co můžete vylovit:

Obrázek Název Popis
ryba Fish Jeden z běžně se vyskytujících druhů ryb. Zbarvením a velikostí připomíná známý druh pstruha. Jistě si na něm velice dobře pochutnáte, ať jej upravíte na jakýkoliv způsob.
ryba Fish Jeden z běžně se vyskytujících druhů ryb. Losos je jedna z kvalitnějších ryb s jemným růžovým masem. Maso je výrazné chuti a na talíři se skoro samo rozpadá.
ryba Fish Jeden z běžně se vyskytujících druhů ryb. Už svým lesklým povrchem prozrazuje, že se jedná o tresku. Dobře upravená je vyhledávanou pochoutkou.
ryba Fish Jeden z běžně se vyskytujících druhů ryb. Makrela je velmi oblíbená ryba s pevným masem vhodná ke grilování a uzení.
ryba Ryba K chycení této rybky potřebujete hodně rybářské zručnosti. Ryba není poživatelná, pokud ji však zkušený kuchař neupraví a i potom ji stráví jedině ranger.
ryba Ryba Tuto rybu vylovíte, pokud jste již trochu zdatnější rybáři. Ryba není poživatelná, pokud ji však zkušený kuchař neupraví a i potom ji stráví jedině ranger.
ryba Ryba K chycení této rybky potřebujete hodně rybářské zručnosti. Ryba není poživatelná, pokud ji však zkušený kuchař neupraví a i potom ji stráví jedině ranger.
wondrous fish Wondrous Fish Zázračná ryba, která se dá ještě poměrně snadno vylovit. Pokud ji sníte, na chvíli pocítíte její zvláštní účinek. Budete silnější, bystřejší a vytrvalejší.
white fish White Fish Tuto rybu vylovíte, pokud jste již trochu zdatnější rybáři. Bělostnou rybu je nejlepší konzumovat před bojem, neboť její kouzelná moc zvyšuje odolnost vůči zranění.
deepwater fish Deepwater Fish K chycení této rybky potřebujete hodně rybářské zručnosti. Nevyniká zvláštní chutí, ale uvolňuje proudění vnitřní energie. Povzbudí a osvěží vaši mysl.
zpráva v láhvi Zpráva v láhvi Láhev se zprávou vylovíte pouze zřídka. Zpráva ukrývá cestu k zakopanému pokladu, kterou nejspíše ztratil nějaký pirát. Pokud budete mít smůlu, mapa bude nečitelná a rozmočená vodou.

Mapy pokladů:

K vykopání pokladu potřebujete dobře ovládat skill mining. Musíte být dobrým horníkem, abyste truhlu v zemině našli. Čím více můžete získat, tím lépe je to schované.

Poklad vykopete podle pořekadla: "Jsi si místem jist a lopata kopat stejně nechce, tak stůj a odpověď hledej v samotné mapce."

Truhly s pokladem obvykle hlídají monstra, která si ten poklad buď sama na dané místo schovala, nebo byla povolána k jeho strážení. Nejsou-li zdánlivě žádná monstra nablízku, nepolevujte v opatrnosti, zajisté se objeví, jen co na poklad sáhnete.

Mapy pokladů lze také vyměnit. Za 5 map (stejného lvl) dostanete o +1 vyšší lvl, maximální možný získatelný lvl mapy je 4. Kámen se nachází v neznámém dungeonu.

Obrázek Úroveň Popis
mapa pokladu Level 1 Malé poklady pocházející obvykle z orčího drancování. Síla strážců odpovídá hodnotě schované truhlice. Zkušenější dobrodruh si s nimi poradí hravě i sám.
mapa pokladu Level 2 Těla padlých válečníků skrývají zajímavé věci, ale pozor na duchy a kostlivce, které byste jejich hledáním mohli probudit.
mapa pokladu Level 3 Zrcadloví pavouci, elementálové a vyšší třída lichů. To jsou strážci těchto pokladnic.
mapa pokladu Level 4 I menší draci dokáží svědomitě hromadit bohatství. Při hledání těchto pokladů leckdy narazíte na bájné ptáky, draky a jiné nebezpečné stvůry. Poklady, které hlídají, jsou však nepřehlédnutelné.
mapa pokladu Level 5 Pohádkové bohatství. I takto lze popsat obsah těchto truhlic. Mnoho odvážných a silných hrdinů padlo ve snaze tyto poklady získat. Největší žijící draci a démoni jsou pány těchto pokladnic.
Tyto mapy nelze vytáhnout z moře, jen nalézt v dungeonech.

Co potřebuje lovec pokladů:

Vyluštěnou mapu pokladů, lopatu, paklíče

Úroveň mapy Potřebný skill mining
Level 1 50.1
Level 2 60.1
Level 3 70.1
Level 4 80.1
Level 5 90.1

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů