Poslední save: 05:56 18.04.2024
Menu

Pokročilí

mapa pokladu Pokud jste měli to štěstí a dostala se Vám do ruky mapa pokladu, musíte ji nejdříve rozluštit. K tomu potřebujete umět kartografii příslušné úrovně:Potřebná dovednost Cartography:

Úroveň mapy Velikost skillu
Level 1 25.0
Level 2 45.0
Level 3 65.0
Level 4 85.0
Level 5 100.0

Poklad vykopete tak, že dvakrát kliknete na mapu a pokud jste dost blízko (asi tak na 5 kroků), tak se poklad objeví. V opačném případě dostanete hlášku o tom, že tam poklad není. Pro kopání pokladu je též nutno mít u sebe lopatu a mít dostatečné zkušenosti s kopáním (skill mining).

Poklad musíte otevřít pomocí "LOCKPICKU", které umí udělat tinker. Nedoporučujeme kupovat locpicky u vendoru, mají tendenci se kazit.

Loď

Loď se ovládá pomocí slovních pokynů lodivodovi. Po spuštění lodi na vodu získáte zároveň klíč od nástupních můstků (jsou na obou stranách uprostřed lodi). Tyto můstky jsou zamčeny. Pro hráče, který má u sebe klíče jdou otevřít dvojím kliknutím. Je-li loď od Vás natolik vzdálena, že se na můstek nedostanete, tak dvojím kliknutím na otevřený můstek se na něj přemístíte (POZOR! je-li můstek otevřený dostane se na něj tímto způsobem každý a poté může ovládat Vaši loď). Potom už máte po lodi volný pohyb. Můstek zasunete tak, že ho zamknete klíčem. Pro ostatní hráče je můstek zamčený. Ven z lodi a na loď nefunguje teleportace. Tím je zabezpečeno, že Vám ji, pokud máte zamčeno, nikdo neukradne. Dostanete-li se do problémů (nelze vystoupit) použijte k opuštění lodi HelpRoom.

Stejně jako loď postavíte, můžete svou loď i sbalit. Uděláte to tak, že poklikáte na kormidelníka a loď se Vám opět uloží do svitku. Toto je možné pouze v případě, že jste vlastník lodi a stojíte na břehu v těsné blízkosti kormidelníka. Pokud se Vám to nepodaří, zkuste s lodí takříkajíc najet zádí na břeh, aby byl kormidelník co nejblíže. Zároveň dbejte na to, aby v lodi nezůstaly žádné věci. Ty jsou, pokud zůstanou uvnitř, jsou při transformaci lodě nenávratně smazány.

UPOZORNĚNÍ: Loď, jak je všeobecně známo, je poměrně náchylná na poškození. V praxi se tudíž může stát, že Vám zmizí (potopí se) a vy jí nemůžete najít, nebo se začne postupně rozpadat či někdo vypadne z lodi (například kormidelník). Toto je vlastnost, nikoliv chyba. Nečekejte tedy od GM žádnou náhradu, prostě si loď kupte novou či maximálně využívejte možnost loď sbalit zpět do deedu.

Teleportační brány - Moongate

Teleportační brány, neboli Moongate naleznete volně v přírodě. Jejich pomocí se můžete přesouvat na místa i velmi vzdálená. Fungují podle fází měsíce, dalo by se laicky říct, že "náhodně". Proto se může stát, že Vás budou po nějaký čas posílat na identická místa a pak, třeba na desátý pokus, jinam. Ovšem kromě velké zábavy, kterou lze s nimi zažít jsou i velmi užitečným pomocníkem při objevování nových končin.

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů