Poslední save: 11:56 20.06.2024
Menu

Konektivita

Ultima Online je online internetová záležitost. Od rychlosti Vašeho připojení na internet se bude odvíjet i kvalita Vaší hry. Pokud budete mít připojení kvalitní a rychlé, bude Vaše hra rychlá a plynulá. Pokud bude Vaše spojení špatné, bude hra trhaná, s občasnými několikavteřinovými výpadky - tzv. lagy. V nejhorším případě může docházet k padání hry a ztrátě spojení.

Co je podstatné?

Spíš než rychlost okamžité odezvy, ping, je důležitá stabilita těchto hodnot. I s trvale horším pingem - například 250ms lze výborně hrát, pokud nejsou žádné další problémy a větší výkyvy. Nejhorší možná varianta je častá ztráta balíčků, tzv. packetů. V tom případě budete ze hry často odpojeni pro ztrátu spojení.

Vytížení serveru

Herní server je postaven na nejvýkonnějším možném hardware, ale i tak, vzhledem k popularitě světa Dark Paradise, může dojít při vyšším počtu hráčů k přetížení serveru. Počet aktuálně připojených hráčů zjistíte při připojení do hry - hra Vás upozorní hláškou, kdykoliv v průběhu přes "Help - Status serveru", nebo na titulní stránce tohoto webu.

UPOZORNĚNÍ: V určitých výjimečných případech může dojít k maximálnímu vytížení serveru i při podstatně menším počtu hráčů, například při neodborném používání pomocných programů či bohužel též při úmyslném zahlcování serveru některým z hráčů.

Vytížení linky

Pokud hrajete přes pevnou linku s dostatečnou kapacitou, nebudete mít problémy ani v okamžiku velkého počtu hráčů/monster na obrazovce. Pokud jste připojeni přes modem, či je někde po cestě úzké místo, plynulost hry se sníží - tzv. lagy. Je to dáno tím, že objem přenášených dat je vyšší, než je Váš modem schopen přijmout. Hra se stane opět plynulou v okamžiku, kdy takový prostora Vaše postava opustí.

Nejlepší způsob připojení

Nejlepším způsobem je samozřejmě připojení pevnou linkou.

Možné problémy při připojení přes LAN

Pokud hrajete na místní síti, která je připojena na síti pomocí proxy serveru a nemůžete se připojit, stáhněte a nainstalujte si program SocsCap.

Nastavte IP adresu počítače, na kterém proxy server běží a port pro socs (např. 1080, zpravidla platí, že pokud Vám na síti funguje ICQ musí běžet i Ultima, protože používá stejný protokol). Případně o jeho konfiguraci požádejte Vašeho správce sítě, zvlášť otázka portu je v jeho kompetencích. Je nutné, aby Váš firewall anebo proxy server byl nakonfigurován pro socs (je jedno jestli se jedná o verzi 4 nebo 5). Pak se spouští client.exe přes tento program. Soubor client.exe (dp.exe) prostě přetáhněte myší do okna programu SocsCap.

Samozřejmě, že před prvním spuštěním a potom občas musíte Ultimu aktualizovat. Proto také přetáhněte "uopatch.exe" či "uo.exe" a spusťte ho dříve než "client.exe". Na něm se přesvědčíte, jestli je síť průchozí pro socs. Dojde-li k připojení k patchovacímu serveru Originu je vše v pořádku.

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů