Poslední save: 05:56 18.04.2024
Menu

Questy

Rybářův ztracený syn

lahev A už toho mám dost!" zavrčel nevrle starý rybář. "Mazej domů, je tam spousta práce. A žádný odmlouvání, už jsem měl bejt dávno na moři!"
Rybářův syn David měl na krajíčku: "Slíbil jsi, že mě vezmeš s sebou. Ty jsi to slíbil!"
"Nic jsem neslíbil a teď jdi," odfrkl si Adreth, i když moc dobře věděl, že má jeho syn pravdu. Ale nemohl si pomoci. David byl jen kost a kůže, taková třasořitka, snadno by ho mohla vlna smést do moře, a to by si nikdy neodpustil.

Když se rybářská bárka změnila v pouhou tečku blížící se k obzoru, David se konečně odvrátil a vydal se šouravým krokem k jejich domku. Po tvářích se mu koulela jedna slza za druhou a ruce měl vzdorovitě sevřeny do pěstí. Byl přesvědčen, že otec už mu nemá co poroučet. Vždyť už není žádné malé dítě! Dlouho mu v hlavě uzrával plán "pomsty". David se zastavil a chvíli přemýšlel. Několik okamžiků na to už měl namířeno zpátky k molu, uzrál čas na to, aby svůj plán zrealizoval...

"Já mu ukážu," mumlal si pro sebe David, když se vzdaloval od břehu. "Nalovím víc ryb než Burr z Magincie! To bude koukat! Bude litovat, že mě nevzal sebou!"

A v tom posledním měl David pravdu...

I přes to, že starý rybář strávil mnoho dní hledáním svého syna, jeho počínání bylo marné. Davida jakoby spolklo moře. Přesto však nevyplavilo trosky jeho lodi, a tak Adreth stále doufá, že se snad jeho syn jednou objeví a neúnavně ho hledá po přístavech a rybářských molech...

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů