Poslední save: 09:56 20.06.2024
Menu

Questy

Klidný večer v hostinci

Byl tichý letní večer. Jindy přeplněná Wispwood Inn byla nyní tichá jako málokdy předtím. Jediné, co narušovalo ticho v rozlehlém hospodském sále, byla loutna mladého barda, jenž brnkal jen lehce do strun, aby neprobudil spící krasavici opírající si hlavu o jeho rameno. Naproti němu seděli dva muži. Jeden z nich bafal z dlouhé dýmky a rozvážně sledoval rozestavení figurek na šachovnici, druhý usrkl z číše, uchopil prsty vysokou figurku, jež měla symbolizovat věž, a posunul ji směrem k soupeřovu králi. Z jeho hustých vousů ze vydralo huhlavé: "Šach!"

krysa Dva stoly od nich, úplně v rohu místnosti, seděl muž s ostře řezanými rysy a několika jizvami v obličeji. Byl oděn do kožené zbroje pobité hřeby a nebezpečně vyhlížející dýkou si ukrajoval kus pečeně, jejíž vůně se linula celým lokálem. Zbojník si mohutně přihnul z poháru a dopil několika hlty jeho obsah. Prázdným pohárem nespokojeně zamával na Joshuu Shadowfanga, majitele hostince a hospodského v jedné osobě. Ten jen úslužně přikývl a otočil se na svoji ženu, která právě měla namířeno do sklípku: "Drahá, mohla bys, prosím, přinést jednu láhev z Trinsických vinic?"

Paní Shadowfangová se na svého chotě usmála a seběhla několik schůdků vedoucích do temného hospodského sklepení. Zbojník utřel mastný nůž o látku kalhot a Joshua sáhl pod pult pro hadr, aby otřel špinavé poháry. Tu však poklidnou atmosféru proříznul uši rvoucí ženský výkřik. Joshua upustil leknutím na zem pohár, který právě čistil, zbojník v rohu se řízl, muž s dýmkou převrhl střelce a krále, což mezi dvěma hráči vyvolalo ostrou hádku o to, kde figurky stály, dívka spící na bardově rameni se s leknutím probudila vyděšeně se rozhlížejíc a do dveří vtrhl člen místní milice Tyee, který měl právě hlídku. Vzápětí se ze sklepa vyřítila Paní Shadowfangová a s vyděšenou grimasou křičela: "Pomoc! Pomoc! Myš!"

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů