Poslední save: 11:56 20.06.2024
Menu

Legendy

Horizite

Horizit Byla krásná jarní noc. Na nebi ani mráček, stříbrný měsíc v úplňku svítil na obloze. Všichni lidé spali a mladý vampír Saemon se proháněl po lesích a hledal něco k snědku. Zrovna spatřil mezi stromy jelena a chystal se za ním rozletět, když v tom se na obloze objevila obrovská zářící koule, která se rychle řítila k zemi. Vampír byl velice zvědavý, nikdy předtím nic podobného neviděl, a tak se rozletěl k místu, kde tušil dopad.

Když se blížil k onomu místu, málem spadl do obrovského kráteru. Na dně ležel obrovský kámen, měl krásnou zářivě bílou barvu. S použitím všech sil se mu povedlo malý kousek odlomit. Zjistil, že úlomek je extrémně těžký. Najednou uslyšel z lesa kvičení, chrochtání a dupot mnoha nohou. "Asi jsem nebyl jediný, kdo viděl ten meteorit" pomyslel si, vyškrábal se ven z kráteru a schoval se ve křoví. V ten okamžik se z lesa před kráterem vyhrnula armáda orků a seběhli k tomu kusu skály, který se válel v kráteru. Začali z něj odlamovat velké kusy, a po skupinách odnášet na všechny světové strany. "To by mi tak chybělo, aby mě ta orkská prasata chytla" odfrkl si a letěl pryč.

Vzpomněl si na svého přítele řemeslníka a rozhodl se, že mu ukáže, co našel.
Weston Stonehead byl velmi starý a byl jedním z nejzkušenějších řemeslníků v Britanii. "Jedno ti mohu říci určitě" pravil „tato hornina určitě není z naší země. Byly objeveny snad všechny druhy hornin, ale tento není podobný ani jednomu z nich a ani tak těžký kámen jsem v životě neměl v ruce."
Saemon smutný, že se nedozvěděl víc, vydal se spravit si náladu do jednoho z mnoha temných podzemí. Když po dlouhých a krvavých bojích došel až na konec bludiště, spatřil tam velký kus kamene, který noc předtím viděl spadnout z nebe ...

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů