Poslední save: 05:56 18.04.2024
Menu

Síně ohňů

drak Lidé ve všech městech si vyprávějí srdcervoucí příběh týkající se tohoto ohnivého místa. Jak jedna láska byla přeťata a nebylo jí přáno:

Před dávnými časy žil mocný mág, který propadl kouzlu ohni. Za své sídlo si vybral ohnivou jeskyni, vytvořil ohnivá monstra jako své služebníky a najal do svých služeb ohnivé brigády. Dlouhá léta si ve svém paláci na konci ohnivé jeskyni žil spokojeni a šťastně. Vydával se občas na povrch pro reagenty a nic mu nechybělo. Až jednou...

Na jedné ze svých cest do vnějšího světa potkal v čarovném lese překrásnou zlatovlasou pannu. Když ji uviděl, jakoby jej zasáhl blesk. Od toho okamžiku nemyslel na nic jiného, než jak ji získat. Krásná Lorien byla zaslíbena služebníku ledového boha Freezovi. Už jen nenávist k bohu ledu nedávala ohnivému mágovi spát a navíc si jeden z jeho služebníků dělal nároky na Lorien. Nikdy! K tomu nikdy nedojde. Jak se zařekl, tak učinil. V nestřežené chvíli zajal Freezeho a uvěznil jej na dně svého ohnivého panství, ale Lorien odmítla být jeho. Nesouhlasila, ani když do svých síní přemístil část jejího lesa a ani když ji uvěznil ve svém sklepení. Den ode dne Lorien chřadla a ztrácela se před očima.

Až jednoho dne ji mág v její cele nenašel...

Říká se, že kdesi v nové zemi se propadla skála a vytryskly z ní plameny. Každý, kdo jimi projde, ztratí život i majetek, ale jsou tací, kdo se opět navrátili mezi živé a přinesli zprávy o prameni živé vody a tajuplných ohnivých jeskyních, v nichž je čas od času slyšet teskný nářek a zuřivý řev.

Možná, že i vy se můžete stát součástí příběhu nešťastné Lorien a ohnivého mága...

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů