Poslední save: 11:56 20.06.2024
Menu

Questy

Vendeta

Mladý necromancer Xultu, se opřel o dřevěný sud v cechu a řekl:
"Proklatý Seth, vždycky byl lepší než já, v ruinách za Minocem našel prastarý svitek i suroviny na starodávnou ancestral robu!! Ať se do země propadnu, jestli ji dokáže zhotovit. Bohové však mají zvláštní smysl pro humor." poté, co toto dořekl, starý sud zapraskal a Xultu se propadl zvláštní dírou do nevelké tajné místnosti pod cechem.

Všude bylo hrobové ticho, díra, kterou propadl, se sama uzavřela. Xulthu tichým hlasem pronesl: "Sakra, kam jsem se to dostal?" Potom, co se usadil snad stoletý prach, začal rozeznávat věci okolo sebe. Přímo před ním stál kamenný oltář a na něm byla zvláštní oranžová lebka. Prohlížel si na stěnách kresby, starší, než si jakýkoliv necromancer jistě pamatuje. Zaujetí kresbami trvalo chvíli, musí se odsud dostat nebo tu jistě umře. Po chvilce hledání našel za oltářem teleport, připravil se a vstoupil na dlaždici a ocitl se v zpět ve svém cechu. Tiše si pro sebe zamumlal: "Hmm nikdo si ani nevšiml, že jsem pryč. Pořádně se vybavím a půjdu tu místnost prozkoumat."

Jak řekl, tak taky učinil a za tři hodiny se vrátil zpět k sudu, odstrčil ho a ocitl se opět v místnosti. Nejvíce ho lákaly obrazy na stěnách, malovány snad byly krví a vypadaly jako živé. Vyobrazovaly necromancera v rozlehlých katakombách, jak se svými pomocníky bojuje proti ohavnostem, monstru třikrát tak většímu než byl sám necromancer. Obraz byl již starý, přesto jasně viděl lesklou necromancerovu oranžovou přilbu s rohy a robu temnější než sama smrt, ale zbraně, které měl nasazeny ještě nikdy neviděl. V údivu zašeptal "Co to má na rukou, vždyť to vypadá jako nějaké zelené drápy!" Odvrátil svůj pohled od obrazů na oltář a všiml si něčeho, co při své první návštěvě přehlédl - svitek.

Opatrně svitek rozbalil a četl nahlas: "Já, Lord Raxxes, první mistr cechu, jsem ti připravil zkoušku, pekelnou zkoušku to ti slibuji, ale za splnění tě čeká odměna. Odměna v podobě mých zelených drápu, vyobrazených na zdech této síně s jejich pomocí se z tebe stane nejslavnější a nejsilnější necromant všech časů. Dále zde bylo napsáno zbytečné stavět se příšerám čelem, když některé můžeš otrávit jedem, drápy pak využij ke snížení času, jinak ti čekáním proteče moře času.
Tvůj úkol začíná, když projdeš zelenými dveřmi do mých katakomb, před pevností orků." Než stačil cokoliv udělat stál před zelenými dveřmi, do kterých pomalu strčil a vstoupil...

Mistr cechu necromantů se zeptal žáků: "Neviděl jste dnes někdo Xultua? Nepřišel již tři dny na výuku..." Jen, co dořekl svá slova, se rozrazily dřevěné dveře v nich stál Xult v potrhané róbě, s torzem brnění však pyšně přede všemi prohlásil:
"Sethe vidíš, právě jsem získal Raxxesovi drápy, překonal jsem tě a tvojí ušmudlanou robu... tyto drápy budou od nynějška jako vzpomínka na tvoji porážku a mé vítězství známy jako VENDETA!!

Copyright 1999-2024 Dark Paradise | Zásady ochrany osobních údajů