Stránka 1 z 2

HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 13:15:57
od Papez
Byli by jste raději, kdyby bylo možné opět zobrazit skutečné množství HP u příšer, jak tomu bylo dříve, nebo vám současné nastavení přijde zajímavější?
Chcete-li ke své volbě cokoliv dodat, neváhejte a pište.

Edit: přidána volba "Je mi to úplně jedno", aby to bylo teda kompletní a objektivní.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 14:03:00
od Pheme
Zadni dalsi hraci na dp uz asi nebudou(u neceho by to byla nevyhoda neznat hp) a ti ostatni nejspis znaji hp npc zpameti. Takze je to asi jedno. Kdyz nad tim tak premejslim, tak by bylo asi jedno i kdyz by to ty hp ukazovalo. Samozrejme nevim presny duvod te zmeny, treba nejaky byl

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 19:02:15
od Morph
Jako nominace na nejzbytečnější anketu roku dobrý, jiný smysl mi uniká.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 19:37:19
od Raziel
Rozhodně mi tam chybí třetí volba "je mi to úplně jedno".

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 19:59:51
od Mephist
Tohle je asi jedina zmena, na kterou jsem si "nezvyknul" a ktera me porad stve :)
Proc se to vlastne delalo? Slysel jsem, ze pry kvuli phoenixovi, ale zajimalo by me, co presne za vyhodu oproti yoku meli hraci na fene, kdyz videli realnej pocet hp?
A aspon poisnoing by mohl vypisovat hlasky jako treba u tamingu, kdyz budu trenovat na monstru, co uz mi skill davat nebude.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 20:09:40
od Papez
Tak akorát mi jaksi nedošlo, že editací ankety přijdu o všechny výsledky, takže hlasujte prosím znovu.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 30.09.2011 21:59:19
od Conina
Pheme píše:Zadni dalsi hraci na dp uz asi nebudou(u neceho by to byla nevyhoda neznat hp) a ti ostatni nejspis znaji hp npc zpameti. Takze je to asi jedno. Kdyz nad tim tak premejslim, tak by bylo asi jedno i kdyz by to ty hp ukazovalo. Samozrejme nevim presny duvod te zmeny, treba nejaky byl
Dovolim si nesouhlasit. Mozna jsem bila vrana, ale hraju kratce. :) A obcas me to opravdu rozciluje, ze nevim, kolik ta ktera potvora ma hp...

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 04:27:56
od Piscot
Conina píše:obcas me to opravdu rozciluje, ze nevim, kolik ta ktera potvora ma hp...
Můžu prosím vědět důvod? Hrál jsem s yokem a ano, pro zajímavost dobrý vědět přesný počet, ale momentálně hraju na feně, kde hp nevidím vůbec, ale pořád vidím healthbar a stále vidím jak se ta "čárka" zmenšuje když do potvory buším, takže kolik má cca procent života stále vidím a absenci přesných čísílek jsem zatím nijak nepocítil za žádnou postavu. Jediný "problém" bych viděl u klerika kdyby neviděl přesné počty hp u spoluhráčů když mají shozené staty, ale tak pokud vidíš hp do 256(nebo kolik to je), tak stačí to. Tzn. za mě naprostá zbytečnost.
Ačkoliv na druhou stranu pro zajímavost dejme tomu, pokud to není nějaký vyloženě problém ve scriptu, tak nějakou výhodu to taky neudělá, tak proč to uplakánkům co to nutně potřebují!, nepovolit?

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 05:24:50
od Retromancer
Označil jsem "ano" ale více méně pouze kvůli poisoningu. Pokud by bylo možné naskriptit podobné hlášky jako k tamingu, jsou mi HP kterékoli potvory celkem fuk.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 11:28:11
od Conina
Piscot píše:Můžu prosím vědět důvod?
Kdyz vim, ze ma potvora dejme tomu 150hp, dokazu +- odhadnout, jestli si na ni muzu troufnout. U tech 256+ se mi to proste spatne odhaduje. Jak rikam, hraju kratce a nemam moc zmapovane, co je jak rychle, odolne, utocne...myslim, ze by mi znalost hp usnadnila orientaci. Je mi jasne, ze ostrilene hrace to asi moc netankuje.

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 11:43:23
od Mephist
Zacatecnikovi dost pomuze vedet, jestli ma monstrum 350hp, nebo 1500hp. Stejne tak kdyz pouziva zbran do nizsich AR (luk, jednorucky..), a vidi ze ty hp co ubira jsou vyrazne nizsi, nez ty co ubira normalne, tak nasadi nejakou zbran do vyssich AR. Nemusi zdlouhave pouzivat obe zbrane a pak srovnavat relativni dmg do konkretniho monstra.
DP neni RP server a hra je tu dost "technicka", plna cisel a presnejch udaju, skriptovani... takze kdyz v takovymhle svete, kde skoro u vseho vidis presny cisla je zrovna tohle nastaveny na relativni zobrazovani, tak je to takovy divny :)

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 12:00:09
od Johny Matovic
neak si na videni hp nezakladam, ale pre poisoning by to bolo urcite prinosne

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 01.10.2011 16:54:14
od Longhorn
me je to uplne jedno jestli to je tak nebo tak stejne to umlatim :oP

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 03.10.2011 12:38:03
od Nagash
třeba formou questu, člověk by zíkla něco a díky tomu by viděl HPčka. Kdo o to záje nemá ať quest nedělá....

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 03.10.2011 16:17:55
od Wlern
Nagash píše:třeba formou questu, člověk by zíkla něco a díky tomu by viděl HPčka. Kdo o to záje nemá ať quest nedělá....
Na co Quest ? GMka chteji odliv veci ze serveru, tak co takhle treba xy% poisoningu ? Kdyby vymenou za tyto procenta videl HPcka, mohlo by mu to pomoci k dotrenovani, ale napr. me jakozto warriorovi by se taky hodilo znat HPcka potvory, abych odhadl, jak ( nebo spis kdy ) na "to" s mystikem

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 04.10.2011 12:38:37
od Raona
quest na Shinigamiho oci
uvidis skuteceho vlastnika postav, pocet hp
ke splneni questu musis darovat pulku sveho zivota Shinigamimu -> 1 prohresek= del nebo ban

---=Death Note=---

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 04.10.2011 13:31:17
od nesRo
Raona píše:quest na Shinigamiho oci
uvidis skuteceho vlastnika postav, pocet hp
ke splneni questu musis darovat pulku sveho zivota Shinigamimu -> 1 prohresek= del nebo ban

---=Death Note=---
Takže i jména by přestala být vidět? :shock:

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 04.10.2011 14:08:09
od Wlern
Raona píše:quest na Shinigamiho oci
uvidis skuteceho vlastnika postav, pocet hp
ke splneni questu musis darovat pulku sveho zivota Shinigamimu -> 1 prohresek= del nebo ban

---=Death Note=---

A hlavne by bylo zajimavy videt delku zivota v case ( jak ve zminenem DN )

nabehnes do cove a jen porovnas ty casy a uz nemusis bojovat... ;-)

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 22.02.2012 19:14:10
od Mephist
V ankete se vyjadrilo cca 60 lidi, coz je docela dost. Mohlo by sem nejake GM napsat jake je k tomu stanovisko GM teamu? Jestli se to bude vracet, nebo ne a pripadne i duvod, proc ne? Diky :)

Re: HP silnějších potvor

Napsal: 22.02.2012 21:02:52
od Acarus
Ja myslim, ze je to jedna z mala veci, kterou nepotrebujete vedet. Nikdo tomu byt jinak ani nemelo.