Guildovní hry 2018

Vše o podobných aktivitách ve hře
Odpovědět
Han Gamms
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 231
Registrován: 13 zář 2006 13:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Han Gamms »

Takže potřetí :D
Já tu diskutuju co je na hrách špatně a co by mohlo, či mělo být lepší.
Ani k jednomu bodu co mi vadí, jste se relevatně nevyjádřili.

Jeden mudrcuje jak hraju a jak se u toho cejtim, i přesto že ví prd. "zástupce zástupce Caleb"
Druhej mudrcuje co vím a co nevím i přesto že ví prd. "iery"

Založte si topik MG brečí nebo Han mudruje a tam si fantazírujte :)
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Caleb »

Han Gamms píše: 04 říj 2018 18:49 Takže potřetí :D
Já tu diskutuju co je na hrách špatně a co by mohlo, či mělo být lepší.
Ani k jednomu bodu co mi vadí, jste se relevatně nevyjádřili.

Jeden mudrcuje jak hraju a jak se u toho cejtim, i přesto že ví prd. "zástupce zástupce Caleb"
Druhej mudrcuje co vím a co nevím i přesto že ví prd. "iery"

Založte si topik MG brečí nebo Han mudruje a tam si fantazírujte :)
viewtopic.php?f=14&t=6157

Prosim. Za malo.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

další mezihra bude brzo. Bylo to psáno, že jich bude několik.

Děkuji za pozornost.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od R1mman »

Iery píše: 04 říj 2018 15:27Děkuji, jednak Golden Medailon naše guilda neobíhá, myslím že jsme i poslední.

1) Vy jste v tomto topicu na začátku her psali, jak vám je líto malých guild, že předem prohráli, že je to nemotivuje apod., teď proháváte s guildou, která vám nemůže co do dungů a počtu lidí ani konkurovat, tak otočite o 360 stupňů a je všechno nefér? :clap:

2) V čem jste konkrétně biti? Máte nejvíc aktivních lidí, můžete blokovat a obíhat všechny Q na serveru, k tomu TOP dungy které nikdo jiný nedá...takže zakopaný pes bude asi jinde, že?

3) Rozmanitost těhle her není aní v Q za výtečný poměr, ani za TOP dungy za nejlepší poměr, ale právě v extra inkoustu...Já třeba až díky vám vůbec o medailonu nevěděl, a děkuji, budu ho teď chodit s vámi.. ;) A abych ti také pomohl radou, je tu jeden kvest, který je stejně tak výtečný, ne-li lepší, tak projev trochu snahy a možná ty i kumpáni zjistíte, že zdaleka nejsou vyčerpány všechny informace o hrách, ale proč to zjišťovat taky , viď? Lepší zkusit pobrečet na fóru.

Zúčastnil sem se téměř všech guildovních her, a osobně mi tento systém přijde jako jeden z nejlepších, který tu byl, a proč? kombinuje totiž možnosti všech předešlých her, tzn. každý má stejnou šanci a navíc kdo i trochu přemýšlí, tak má šanci ještě o trochu větší.

Pro GM: chtěl bych vás poprosit, aby další mezihry byly zaměřená tak, aby nešlo pouze o ekvip a zkušenosti s pvm, ale promítlo se tam třeba i nějaká IQ úloha, šikovnost ovládání ve hře, hádanka či něco podobného :-)
1) Písal som to ja? Keď raguješ na mňa, tak reaguj na mňa, nie na niekoho iného. V tomto zmysle sa otáča o 180 stupňov a ja nemám pocit, že by som otočil ani len o stupeň. Na začiatku, kým sme pomery bodov iba zisťovali sa mi nepáčilo, že to je nastavené jednoznačne pre guildy, ktoré môžu chodiť top dungy a tak pomerom zrušia menšie guildy. Teraz sa mi nepáči to, že Alois prezentoval formát hier v zmysle, že reflektuje na feedback z predchádzajúcich hier, kedy stačilo obiehať jeden dung a sám to nastavil tak, že stačí obiehať jeden quest.

2) Ja bitý nie som, ja v noci spávam veľmi dobre. Moja línia argumentácie je založená čisto na tom, že sa drawback z predchádzajúcích hier iba premenoval (dung=quest).

3) Prečo si myslíš, že vieš čo mi vieme alebo nevieme? Nemusíš sa báť, my extra ink zbierame, o pomeroch dungov/questov vieme a informácie zbierame rovnako ako vy. Nikdy sme sa na top dungy nespoliehali a ani nebudeme. Plač tu vidíš ty, pretože sa na to pozeráš v zmysle, že ti niekto chce zobrať hračku a ignoruješ logiku argumentu.

Som rád, že ťa tieto hry stimulujú k premýšľaniu. Nabudúce by to chcelo hry, ktoré by stimulovali sebareflexiu a odstraňovanie predpojatosti.
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Iery »

Nejsem předpojatý vůči nikomu, reaguju všeobecně, možná špatná citace, vítěství přeji těm, kteří tomu vynaloží největší úsilí, to může být kdokoliv, a kdyby si pozorněji četl můj post, žádnou hračku mi nikdo vzít nemůže, neboť sem doposud o medailonu ani nevěděl :) (prostě wara nemám). Na druhou stranu, kdyby jste měli info jak píšeš ty, věděl by si, že je tu ještě jedna možnost, která převyšuje ty ostatní, ale to by jste museli hledat, zkoušet, přemýšlět místo vedení této velmi plodné diskuze s e mnou a pár dalšími...

To proč se tu od začátku vyjadřují je to, aby GM věděli, že jsou i lidi spokojeni s guild hrami, že není jediný správný a všeobecný názor ten, který tu prezentuje půlka vaší guildy a ještě způsobem, které je přinejmenším ofenzivní. Ty anglické obraty si schovej, tipuju že budeš čerstvý student ekonomie nebo filozofického oboru a věř mi, tohle nikoho neoslní ;)
Uživatelský avatar
krysakrys
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 233
Registrován: 06 srp 2016 21:12

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od krysakrys »

GM Alois píše: 04 říj 2018 19:39 Ahoj,

další mezihra bude brzo. Bylo to psáno, že jich bude několik.

Děkuji za pozornost.
Planujete nekdy nechat nahlednou divaky?
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od R1mman »

Iery píše: 05 říj 2018 10:21 Nejsem předpojatý vůči nikomu, reaguju všeobecně, možná špatná citace, vítěství přeji těm, kteří tomu vynaloží největší úsilí, to může být kdokoliv, a kdyby si pozorněji četl můj post, žádnou hračku mi nikdo vzít nemůže, neboť sem doposud o medailonu ani nevěděl :) (prostě wara nemám). Na druhou stranu, kdyby jste měli info jak píšeš ty, věděl by si, že je tu ještě jedna možnost, která převyšuje ty ostatní, ale to by jste museli hledat, zkoušet, přemýšlět místo vedení této velmi plodné diskuze s e mnou a pár dalšími...

To proč se tu od začátku vyjadřují je to, aby GM věděli, že jsou i lidi spokojeni s guild hrami, že není jediný správný a všeobecný názor ten, který tu prezentuje půlka vaší guildy a ještě způsobem, které je přinejmenším ofenzivní. Ty anglické obraty si schovej, tipuju že budeš čerstvý student ekonomie nebo filozofického oboru a věř mi, tohle nikoho neoslní ;)
Neviem či je predpojatý to správne slovo, myslel som biased, čo teda si.

Okej, opäť polka mojej guildy. Ja argumentujem za seba a môj argument je jasný (dung=quest), tak ak chceš reagovať na polovicu mojej guildy, tak reaguj na nich. Vidím, že už skĺzame až do ad hominem, ale ospravedlňujem sa ti teda, že som žil dlhšiu dobu v zahraničí a teda sa mi ťažšie hľadajú ekvivalenty v slovenčine a keď nemám toľko času, tak to slovíčko radšej nechám v angličtine. Ekonómiu som síce študoval, ale pred 5 rokmi a v čechách, takže to by nesedelo. A oslňovať neznámych ľudí na fóre hry, ktorú hrá 100 ľudí nepotrebujem.
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Empair »

Hry se přehouply za svojí polovinu.

Aktuální stav:
1374 - MG
1372 - Spolek
1031 - Amontie

Kolektivně se tu všichni vyjádřili o neatraktivnosti odměn. Dojde k nějaké úpravě? Bavíme se tu o odměně za 90 denní soutěži pro skupiny ... ceny by měl být adekvátní k tomu úsilí, které do toho vkládáme.
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Caleb »

Empair píše: 23 říj 2018 12:29 Hry se přehouply za svojí polovinu.

Aktuální stav:
1374 - MG
1372 - Spolek
1031 - Amontie

Kolektivně se tu všichni vyjádřili o neatraktivnosti odměn. Dojde k nějaké úpravě? Bavíme se tu o odměně za 90 denní soutěži pro skupiny ... ceny by měl být adekvátní k tomu úsilí, které do toho vkládáme.
Ceny jsou asi pod urovni takoveto akce, ale v pulce to zmenit, zvlast kdyz jeden z leaderu byl nucen znacne zainvestovat aby neztratil krok, tak to by mi prislo takove trapne.
Navic vsici vime ze jsme na malem shardu kde kazdej skazdym a sevelici listy po svete nam septaji neco ruznych neofficalnich indicich kde pak se nam ten ink asi schovava...
V ramci fair-play bych to nechal jak to je. Hrajte a vyhrajte.

Dovolim si opravu:
1381 - Spolek
1374 - MG
1031 - Amontie

:]
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Raziel »

Caleb píše: 23 říj 2018 14:13 nechat
Předběhl si mě, ale prakticky jsi napsal co sem chtěl říct. Uvidíme třeba v příštím ročníku upraví nastavení vzhledem k připomínkám hráčů a třeba i zajímavější ceny.
Naposledy upravil(a) Raziel dne 24 říj 2018 08:17, celkem upraveno 1 x.
PiHan
Inkless
Inkless
Příspěvky: 28
Registrován: 05 říj 2018 08:01

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od PiHan »

Empair píše: 23 říj 2018 12:29 Hry se přehouply za svojí polovinu.

Aktuální stav:
1374 - MG
1372 - Spolek
1031 - Amontie

Kolektivně se tu všichni vyjádřili o neatraktivnosti odměn. Dojde k nějaké úpravě? Bavíme se tu o odměně za 90 denní soutěži pro skupiny ... ceny by měl být adekvátní k tomu úsilí, které do toho vkládáme.
Kolektivně všichni, já a moje tlupa potácejících se paviánů.
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Tersivan »

GM sou tu opravdu tolerantni nebo bezmocni kdyz dovoli lidem jako je vlastnik uctu PiHan si zakladat anonymni ucty ktere slouzi jen k provokaci, nadavkam a urazkam... ale to sem nepatri. treba jednou vyhleda odbornou pomoc.

Ke guildovnim hram... za prve bych rad podekoval za snahu. nicmene je podle me celej koncept uplne spatne.
Omezenej pocet materialu slouzici k ziskavani bodu do takove miry ze aktivni guilda ho vyplaca za 2 dny a 5 dni muze cekat. nemotivujici.
Zavedeni bonusoveho inkoustu ve svete? super napad. nicmene nemel byt prodejny. pak to neni o aktivite guildy.

nechcu to nejak prehnane kritizovat, protoze nemam a ani sem nepremyslel nad nakym napadem jak by se daly guildovni hry praktikovat, ale doufam ze tento system se uz opakovat nebude. Je hezke ze to motivovalo Spolek a jejich vykon je opravdu vynikajici, ani nechcu vedet kolik museli utratit za drogy aby v te sberatelske minihre ziskali tolik kuzi, ale prijde mi ze sou asi jedini kteri o to projevuji nejaky vyssi zajem

ted me napadlo ze by bylo atraktivnejsi kdyby ten inkoust ve svete byl rozdavanej ve stylu ze tam neustale nekde nakej je, napr. ve svete je permanentne 5 kusu inkoustu a kdyz nekdo jeden najde, zapocita se mu na guildstoun a jinde se spawne novej. to by me mozna motivovalo se snazit je hledat. ale takhle mi to prijde ze kdyz netrefim ten spravny cas kdy byl do sveta pridanej tak muzu behat hodiny a hodiny bezucelne a na to sem asi uz moc starej a zaneprazdnenej abych zahodil hodiny zivota za honbou po necem co uz tam neni. neni to jak pred 15ti lety bohuzel:(
PiHan
Inkless
Inkless
Příspěvky: 28
Registrován: 05 říj 2018 08:01

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od PiHan »

Tersivan píše: 24 říj 2018 11:39 Je hezke ze to motivovalo Spolek a jejich vykon je opravdu vynikajici, ani nechcu vedet kolik museli utratit za drogy aby v te sberatelske minihre ziskali tolik kuzi, ale prijde mi ze sou asi jedini kteri o to projevuji nejaky vyssi zajem.

:(
Tlupě fretek začalo téct do bot a ty jsi se zmohl na pomyšlení kolik asi protivníci utratili za drogy, toliko asi k tvé tolerantnosti a slušnému chování, mistře taktu.
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Tersivan »

dyt ja je chvalil, to zes to nepochopil je tvuj problem;)
nevim kde brecim ze nam tece do bot, mi prijde ze ji mi to suma fuk, jen je mi lito ze me tyto guild hry nemotivujou k nakemu hrani.
opravdu bys mel vyhledat pomoc
tvoje snaha vsechny urazet a hledat konflikty tam kde nejsou vykazuji paranoiu ktera byva v dusledku dusevnich problemu, casto zpusobenych tvrdyma drogama a spatnym socialnim prostredim. snad to neni tvuj pripad a si jen dite co se snazi vypadat zajimave
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

ano současný koncept se opravdu už nebude opakovat. Vymyslíme určitě lepší.
Zapojit i méně aktivní guildy, aby měli možnost se slušně umístit nemá zdá se cenu. Beru to jako fakt.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Help
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 90
Registrován: 03 bře 2017 10:57

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Help »

Tersivan píše: 24 říj 2018 11:39 *
Dalsie guildovne hry by si mohol vymysliet a nascriptit ty :clap:
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Tersivan »

navrh na naky dlouhodobejsi Q, podobu guildovnivh her. (napad prevzat z jinych her)

ohrozeni sveta (prirodni katastrofou, vpadem cizich mocnosti ci jine) snaha ziskavat naky material ruzne ve svete za ucelem zachrany sveta s obcasnyma eventama boje proti tomu co ohrozuje nas svet. body zamerene na aktivitu jednotlivce(odmena podle poctu bodu ktery se mu podari ziskat) a odmeny pro guildy jejiz hraci se nejvice podileli na zachrane sveta(opet odmena podle dosazeni xxx bodu + bonus pro prvni 3 mista)
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Tersivan »

Help píše: 24 říj 2018 14:12
Tersivan píše: 24 říj 2018 11:39 *
Dalsie guildovne hry by si mohol vymysliet a nascriptit ty :clap:
ja se snazil jen o nezaujaty pohled na tyto hry jako hrace a dopredu sem rekl ze jsem se nanich zadnym zpusobem nepodilel, tutiz sem nechtel aby to bylo brano jako nakou urazku vysmech nebo nevim co. moc dobre vim ze to muselo dat prace a prace. naopak sem rad ze sou tu GM co se snazi.
o post GM sem mel zajem drive, protoze me bavi davat lidem zabavu. ted bych kvuli tem lidem co tu sou a snazej se navzajem urazet a nadavat si ani nehl prstem

Po bitve je kazdej general. vubec sem netusil jak ty hry budou vypadat protoze sem mel problem vubec pochopit jak se maji hrat. ted kdyz jsou v polovine tak na ne poprve reaguju jako hrac na ktereho to vubec nezapusobilo aby zvetsil cetnost logovani do hry. mozna je to negativni kritika kterou nekdo hure prijima, ale znovu opakuju, cenim si te snahy GM, protoze ja bych pro vas uz nehl ani prstem
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Caleb »

GM Alois píše: 24 říj 2018 13:44 Ahoj,

ano současný koncept se opravdu už nebude opakovat. Vymyslíme určitě lepší.
Zapojit i méně aktivní guildy, aby měli možnost se slušně umístit nemá zdá se cenu. Beru to jako fakt.
Ahoj,

tak absolutne to preci brat nemusite. Verim, ze jste do konceptu a vsech zalezitosti kolem vlozili spoustu sveho casu. Byla by skoda, to uplne zahodit.
Za sebe a verim, ze i za vsechny cleny Spolku, Vam za to dekujeme. Hry jeste nejsou u konce a Vse preci muze byt nakonec uplne jinak.
Treba mi jsme tento koncept vyuzili k tomu, ze behame ruzne stredni a pokukujeme po tezsich dungach a v tomto ohledu za me 1 s *, protoze behat 10000000x Decik do kola to by me jeblo :P.

@Tersivan, zadne drogy, pouze technika a cisla. Vetsina kozek napadalo z Giant serpent/Chameleon snake za 4dny. Ocistec nas taky napadl, ale zbytecny overkill, nejsme takovu fanatici, jak se muze zdat. Mi pocitame s 2-3. mistem a jsme s tim OK ;].
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Guildovní hry 2018

Příspěvek od Tersivan »

ver mi ze ja tu nic nerikam ze strachu z prohry a ze brecim kvuli necemu co bych povazoval ze me poskytne vyhodu. kdyby mi na tom tak zalezelo tak ten ocistem kempim kazdy den nekolik hodin. bylo tam dobre ze stacili 3 lidi a prumerne tam napadalo asi 13 kozek za hodinu. akorat byli vsichni lini tam jit. ta motivace je fakt mala a ani ja uz nejsem takovej fanatik jak sem bejval.

Ale sem fakt rad ze vas to tak bavi. at vyhraje kdo vyhraje, pro me je to opravdu jen hra ktera uz je vice o lidech nez o hre samotne, akorat me mrzi ze me ty guild hry nemotivujou se vice snazit nez normalne, tak sem to chtel zminit a dokonce naprvhl napad na neco co by podle mne mohlo motivovat vic lidi. Koncept kde lidi spolu sice souperi, ale zaroven nejdou proti sobe, ale bojuji spolu proti necemu. mozna je to jen moje idilisticka predstava, ktera je nerealna, protoze vztahy spoustu lidi co tu hrajou sou dost.. no, "co mi udela vetsi radost nez zkazit radost nekoho jineho", tak to se pak neco tezko tvori
Odpovědět