Quest of Wisdom

Vše o podobných aktivitách ve hře
Odpovědět
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Quest of Wisdom

Příspěvek od Iery »

Zdravíčko,
chtěl bych se poradit a navrhnout, jestli by byl zájem o zrealizování menšího questíku, kde odměnou by byla +1 Velmistrova kniha.

Protože se jedná o knížku, která přídává skill do všech dovedností, navrhoval bych, aby časová náročnost byla v rozmezí 3-6h, kdy cílem by bylo, aby si hráč mohl vybrat, jestli chce pouštět nudné makro na alchemy/inskript,carto apod, nebo raději aktivně bude plnit úkol, který mu přinese obdobné možnosti. Vstupní poplatek na questík by vycházel z průměrných nákladů na 1% těchto "trade" skills a questík by byl koncipován tak, aby jej mohlo plnit co nejširší spektrum povolání. Ideálně také, aby nebylo nutné kvůli questíku chodit do dungu vyžadujícího víc jak 1 char. Protože se mi osobně moc líbí systém pro NB, který umožňuje celkem pohodlně a především zábavně trénovat postavu, přišel by mi tento úkol jako pěkné navázání :)

Návrh Questíku:

NPC Alfons mi za item/20k/mc cokoliv, zadá úkol, kde bude požadovat přinesení 10 itemů z bludiček (čehokoliv), po splnění mě odešle za NPC Bubo, který bude požadovat nakopat 20 specialnich ingotu, atd... takhle to zacyklit, aby to vychazelo casove priblizne v rozmezi 3-6h, nedalo se to omarkovat, a ani obchodovat s itemy. Po splnění těchto parciálních úkolů by byl hráč odeslán do maze pro prázdný skillbook a za ten + specialni item od posledniho npc by hrac u NPC Lord of Wisdom dostal +1 velmistrovu knížku. aby byl kvest náročnější, item který by se měnil, by musel mít hráč neustále u sebe a při jakékoliv smrti by o něj přišel a začínal od znovu. Na druhou stranu, nebyl by limitován plněním úkolu od jiného hráče.

(Je to jen na rychlo zplácaný žblept, ale v případě zájmu, bych kvest rozpracoval detailně i včetně popisu, lokací, itemů apod.)
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Fisik III »

Tohle je blbost. Ty knihy padají dle mého názoru dostatečně často, a je možnost ji získat solo hraním z pokladu.
Taky tu máme šikovný lidi, kteří by si na to jistě napsali automatické skripty.
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Zola »

Není to blbost , nenech se odradit.Každej nápad se počítá.
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Fisik III »

Zola píše:Není to blbost , nenech se odradit.Každej nápad se počítá.
Jo, je to jen můj názor.

Třeba by to rozproudilo PVP, když by ty věci z npc nebyli nb. :)

Chceš aby to bylo na solo hraní, nejlépe asi ať se to zvládne v minimálním ekvipu.
Všichni PVP hráči chcou pvp.
Nejlepší řešení by bylo, kdyby to byl oddělený kvest od světa.
Vstup jen pro jednu osobu modrou a kdyby někdo chtěl zkusit štěstí tak pro další osobu opačného vyznání. Každopádně by musel mít taky zadaný kvest a tím pádem zaplatit také poplatek. Poplatek, by se platil za vstup. Třeba 30k. Viděl bych to na 5 částí (takže 150k + možnost smrti), samozřejmě nepropojených. Timer na odkop a gatu 1 hodina. Vstup by nebyl ohlašován veřejně. Každopádně tu máme modré prasata, které by se koukali na blok gate :)

Stejně mě to ale přijde jako blbý nápad. :shock:
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Iery »

Fisik III píše:Tohle je blbost. Ty knihy padají dle mého názoru dostatečně často, a je možnost ji získat solo hraním z pokladu.
Taky tu máme šikovný lidi, kteří by si na to jistě napsali automatické skripty.
Děkuji za názor, mohl by si prosím upřesnit, kolik knih padne týdně/měsíčně? Potom mi ještě prosím napiš, kde si zajdeš sólo pro tuto knihu (lvl 5 mapy sólo jistě nechodíš)
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Iery »

Fisik III píše:- chceš aby to bylo na solo hraní, nejlépe asi ať se to zvládne v minimálním ekvipu.
- já chci aby to bylo pro moje pk kamose
- jdu si to přečíst znovu, abych nepsal hlouposti
Takhle, já nenavrhuji questík, která má sloužit primárně k obohacení, ale k tréninku skillů, které patří do kategorie "Trade". Snaha je taková, aby to časově a nákladově vycházelo 0 k 0 oproti klasickému tréninku, avšak aby si hráč mohl vybrat, jestli pustí makro, vytáhne journal a jde na internet, nebo se u toho bude aktivně vyžívat.

Dále určitě není primární, aby to byla zábava pro PK, pouze aby měli možnost takového hráče potkat a quest mu překazit s tím, že by to bylo regulováno podobnou zónou, jako je vstup na ilshenar apod, aby se to nezneužilo k systematickému kempování...

Tedy kdybych to shrnul, jednalo by se pouze o alternativu k makrování...
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Fisik III »

Iery píše:
Fisik III píše:Tohle je blbost. Ty knihy padají dle mého názoru dostatečně často, a je možnost ji získat solo hraním z pokladu.
Taky tu máme šikovný lidi, kteří by si na to jistě napsali automatické skripty.
Děkuji za názor, mohl by si prosím upřesnit, kolik knih padne týdně/měsíčně? Potom mi ještě prosím napiš, kde si zajdeš sólo pro tuto knihu (lvl 5 mapy sólo jistě nechodíš)
Padají i v lvl3 mapách, a podle mě ti za každách 10 map padne minimálně 1.
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Fisik III »

Iery píše:
Fisik III píše:- chceš aby to bylo na solo hraní, nejlépe asi ať se to zvládne v minimálním ekvipu.
- já chci aby to bylo pro moje pk kamose
- jdu si to přečíst znovu, abych nepsal hlouposti
Takhle, já nenavrhuji questík, která má sloužit primárně k obohacení, ale k tréninku skillů, které patří do kategorie "Trade". Snaha je taková, aby to časově a nákladově vycházelo 0 k 0 oproti klasickému tréninku, avšak aby si hráč mohl vybrat, jestli pustí makro, vytáhne journal a jde na internet, nebo se u toho bude aktivně vyžívat.

Dále určitě není primární, aby to byla zábava pro PK, pouze aby měli možnost takového hráče potkat a quest mu překazit s tím, že by to bylo regulováno podobnou zónou, jako je vstup na ilshenar apod, aby se to nezneužilo k systematickému kempování...

Tedy kdybych to shrnul, jednalo by se pouze o alternativu k makrování...
Ale to jde o to že taming, poisoning, kradení, remove trap není jen o tom že si pustíš makro...
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Iery »

Fisik III píše:
Padají i v lvl3 mapách, a podle mě ti za každách 10 map padne minimálně 1.
Testoval jsem to, když pominu vliv sphere, tak na 50x mapa lvl 3 padla přesně 1 velmistrovka.

Ja třeba skilly pois, remove i taming mam max, a přesto mi přijde fajn mít vícero možností, jak trénovat skill, pokud to bude rozumně vybalancováno časem/cenou :)
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Ciatronic »

když takovejhle quest tak né na velmistrovku ale pouze na mistrovu knihu velmistrova kniha je i na skilly které nejdou makrovat mistrovi knihy jsou na skilly které se primárně makrují
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Raziel »

Těch questů na knížky je pořád ještě málo ? Mi přišlo že až moc (což bude asi důvod proč se nějaké skilly z knížek vyhodily).

Já viděl problém s inscription ve shánění svitků, a na to by stačilo aby vendoři měli těch svitků 600 za klidně 5x větší cenu. Je celkem špatné že chození dungů je závislé na něčem co stojí pár gp a paradoxně se špatně shání (v dnešní době si už obíháním vendoru nikdo nevydělává, právě proto že svitky stejně nic nestojí).
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Iery »

Jednalo by se o alternativu, klidně třeba i s časovým omezením plnění, např. 1 knížka za den, pokud je nelibo, že někdo pracně trénoval tyto skills, tak v dnešní době jsou stejně postavy s těmito "trade" skilly hojně sharované, takže by se tím nic zásadního nezměnilo...Až na to, že by si to mohl udělat dotyčný na svém accountu a omezit tím logování cizích účtů..

Já osobně jsem rád za jakékoliv kvestíky navíc, jakoukoliv alternativu či možnost, jak si zpestřit hru.... přeci jen, dostáváme se do fáze, kdy spousta z nás má akorát pár hodin týdně volna na hraní, ať už kvůli rodině, práci či jiným zájmům, a mnoho z nás jistě ocení takovéto zpestření, kdy není potřeba v xy lidech jít do dungu na xy hodin... dle mého je jedno z kouzel této hry právě v možnostech vyžití i mimo dung...

Jinak Razieli věr nebo ne, já a pár mých přátel jsme začali hrát znovu také proto, že se udělali právě tyto knížkové kvesty...
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Quest of Wisdom

Příspěvek od Raziel »

Iery píše: Jinak Razieli věr nebo ne, já a pár mých přátel jsme začali hrát znovu také proto, že se udělali právě tyto knížkové kvesty...
To jsi mě asi špatně pochopil, neříkal jsem že questy na knížky pro nb postavy jsou špatné, jenom že se nedělaly proto aby si tím hráči trénovali výrobní skilly, ale aby měli dříve dunguschopnou postavu.

Za mě jestli maj GMs ztrácet čas děláním questů / dungů at se dělají takové jako např výzva: není to omezené skillem ani ničím jiným dokonce je to odstupnované podle náročnosti a dělat to může každý. Velmistrovky jsou v dungách jsou v mapkách jsou už v pár questech. Kdo nechce vyrábět ale přesto se rád dívá když mu u postavy svítí vysoký skillcap tak si ty knížky sežene nebo si to prostě vytréní. Dokonce jsem viděl někoho psát na vývěsce že luští mapky zdarma... Sám píšeš že chceš vyrábět ale nechceš logovat cizí postavy, tak proč bys nemohl vyrábět už při nizkém skillu ? snad krom carto každý skill ti něco dává.
Odpovědět