Newbie Dungeon

Dotazy a informace týkající se jednotlivých dungeonů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mephist
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 541
Registrován: 16 říj 2006 12:04
Bydliště: Templar's Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Mephist »

1) Nesnizovat skilly pod startovni minimum! Navic, kdyz tak jeste zustanou i po opusteni nb dungu.
2) Chtelo by to udelat nejakyho kovare, co opravi zbrane a brneni. To uvodni brnko se nici neskutecne rychle.
3) Nakupni kamen na levne regy(1gp/ks), protoze jinak kouzlici povolani nemaj sanci bojovat kouzlama. Nebo stone na svitky.
4) Moznost nakupu training zbrani. Do zacatku jsem dostal training katanu, ale nikde jsem nenasel zpusob, jak tam takovou sehnat. Stejne tak heater stit se tam neda koupit, ale do zacatku ho dostanu.
5) Stone na nakup velice levnych kadi s potionama (heal, manaref, strenght), neni nic zabavnejsiho, nez se lecit s 10% heal.
6) Sklepeni samotny by nemuselo byt tak strohy, vzhledove to kazdyho novacka vydesi. Urcite by slo udelat rozmanitejsi, doplnit dekorace, itemy.
7) Iron brnko a zbran dat zadarmo, nebo za uplnej pakatel, pokud nekdo prijde o telo a nic nema je fakt super mlatit to tam pestickou.
Mephist|Phenom|Hammer Maiden|Fanatik|Sin|Ryla|Carokrasna|Amanita|Anicka

True victory is victory over oneself.
Uživatelský avatar
Atalia
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 290
Registrován: 14 čer 2007 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Atalia »

Mephist píše: 7) Iron brnko a zbran dat zadarmo, nebo za uplnej pakatel, pokud nekdo prijde o telo a nic nema je fakt super mlatit to tam pestickou.
Ano, takovej nbík pak nemá moc šanci se z nbí dungu dostat. Vzhledem k tomu, že opustit toto místo jde jen projitím dungu (nebo se pletu?)
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Xan »

Nevím jestli se něco neměnilo, ale mělo by to jít i bez projití, ale když nedosáhneš max skillcapu v tom nb dungu, tak vylezeš ven se skillama ještě menšíma než normálně.
A hlavně, tohel téma se řeší vždy, když do toho jednou za půl roku vleze někdo s chutí udělat rádobyy true nb postavu a zjistí, co je špatně, true NB již neexistují a i kdyby, tak by tam by sám a je mu to prd platný, lepší je, když ho to plivne do britu, kde někoho potká a ten mu alespoň poradí...
Uživatelský avatar
Shadowsong
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1695
Registrován: 08 zář 2006 17:56
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Shadowsong »

keby nb dungeon fungoval tak, ze v nom hrac dostane postavu uz s nejakymi natrenovanymi skillmi (napr okolo 60% ) a nejakym zakladnym ekvipom, pripadne ze by este v ramci nb dungeonu mohol zmenit lubovolne povolanie, potom by to malo vyznam. novacik by si vyskusal rozne povolania, mohol by sa tam zahrat a naucit sa zakladne principy hry a ked uz by sa ztotoznil s hernym systemom a vybral si postavu tak moze ist s novou postavou so zakladnymi skillmi normalne do sveta. takto ten nb dung nema ziadny vyznam. s tou fizzovostou a nedostupnostou cohokolvek sa tam novacik nauci akurat tak ze po smrti moze stlacit alt f4 a ist hrat nieco ine
how to play gangrel:
bind greater blood to every key on keyboard
roll your face over the keyboard
...
???
profit
Uživatelský avatar
Konrad
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2013 13:00

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Konrad »

Ahojte lidi, jak je to, prosím Vás, s tím certifikátem. S kamarádam jsme tu vymaxovali postavy (aspoň tedy těch hlavních věcí - bojových skillů, atd.) a jali se pokořit licha. najivně jsem si myslel, že ten cerťák dostanu z té truhly u něj po jeho smrti. Jak to teda funguje, pls? Kde jsem udělal chybu? Díky :twisted:
Vlad von Carstein: "Přidejte se ke mě a služte mi v životě, nebo se mi postavte a služte mi ve smrti"
Konrad von Carstein: "Postavte se mi a pociťte můj hněv..." (one bat short of belfry)
Uživatelský avatar
Konrad
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2013 13:00

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Konrad »

Konrad píše:Ahojte lidi, jak je to, prosím Vás, s tím certifikátem. S kamarádam jsme tu vymaxovali postavy (aspoň tedy těch hlavních věcí - bojových skillů, atd.) a jali se pokořit licha. najivně jsem si myslel, že ten cerťák dostanu z té truhly u něj po jeho smrti. Jak to teda funguje, pls? Kde jsem udělal chybu? Díky :twisted:
jak tu tak pročítám to forum, tak mi to připadá, že je třeba stoupnout u Licha na nějakou desku, co nás někam portne a pak dostanem ten certifikát? Díky :unibrow:
Vlad von Carstein: "Přidejte se ke mě a služte mi v životě, nebo se mi postavte a služte mi ve smrti"
Konrad von Carstein: "Postavte se mi a pociťte můj hněv..." (one bat short of belfry)
Acarus

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Acarus »

Konrad píše:
Konrad píše:Ahojte lidi, jak je to, prosím Vás, s tím certifikátem. S kamarádam jsme tu vymaxovali postavy (aspoň tedy těch hlavních věcí - bojových skillů, atd.) a jali se pokořit licha. najivně jsem si myslel, že ten cerťák dostanu z té truhly u něj po jeho smrti. Jak to teda funguje, pls? Kde jsem udělal chybu? Díky :twisted:
jak tu tak pročítám to forum, tak mi to připadá, že je třeba stoupnout u Licha na nějakou desku, co nás někam portne a pak dostanem ten certifikát? Díky :unibrow:
napis mi na icq.
Uživatelský avatar
Konrad
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 04 čer 2013 13:00

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Konrad »

Acarus píše:
Konrad píše:
Konrad píše:Ahojte lidi, jak je to, prosím Vás, s tím certifikátem. S kamarádam jsme tu vymaxovali postavy (aspoň tedy těch hlavních věcí - bojových skillů, atd.) a jali se pokořit licha. najivně jsem si myslel, že ten cerťák dostanu z té truhly u něj po jeho smrti. Jak to teda funguje, pls? Kde jsem udělal chybu? Díky :twisted:
jak tu tak pročítám to forum, tak mi to připadá, že je třeba stoupnout u Licha na nějakou desku, co nás někam portne a pak dostanem ten certifikát? Díky :unibrow:
napis mi na icq.
jsi ve statusu "do not disturb" :oops:
Vlad von Carstein: "Přidejte se ke mě a služte mi v životě, nebo se mi postavte a služte mi ve smrti"
Konrad von Carstein: "Postavte se mi a pociťte můj hněv..." (one bat short of belfry)
Polarka
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 103
Registrován: 05 kvě 2013 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Polarka »

Konrad píše: jsi ve statusu "do not disturb" :oops:
To si nevsimaj, ten ma len koli mne, aby som ho neotravoval :D Ty mozes!

Inak neviem teraz presne, ale neni certifikat az po opusteni nb hostinca? Zabijat netreba nic, len to prefrcat, stupnut na konecnu plosinku, co ta kopne spat do hostinca a nasledne mozes ist prec a dostanes certos, ale nevim ted :P
Uživatelský avatar
Shadowsong
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1695
Registrován: 08 zář 2006 17:56
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Shadowsong »

ja som skusal prebehnut hostinec s krysou a ziadne vysvedcenie som nedostal
how to play gangrel:
bind greater blood to every key on keyboard
roll your face over the keyboard
...
???
profit
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Ján Páleš »

no ja som to prebehol s dvoma postavami a obe dostali vysvedčenie. teraz to fičím s clericom, že či dostanem nejaké iné vysvedčenie keď ma to vykopne. :-D
a to ma vedie sem na fórum - nebolo by možné odstrániť skillcap, ale nechať to celkové obmedzenie na 400 bodov?
napríklad: mám paladina, ktorému som natrénoval 39,6 swordsmanship. došli bandy, tak som musel zbehnúť do hostinca a ísť znova od prvého podlažia, kde mi na začiatku nejaká plosha zresetovala sword na 30. keby nebol skillcap, mohol by natrénovať napríklad aj 90 a vyhodilo by ho iba ak by som stúpil do portu, alebo dosiahol súčet skillov 400.
osobne mi príde trochu zbytočné, aby v dobe, keď som v NB dungu už asi mesiac nerušený a jediný non-NPC obyvateľ, stále bolo obmedzenie, ktoré ste uviedli aby nebol pre skupinu príliš ľahký...
tiež si myslím, že úlohou NB dungu je pripraviť postavu na svet vonku. ukázať človeku rozličné príšerky, pripraviť na situácie, s ktorými sa môže stretnúť. súčasťou toho by mala byť aj možnosť natrénovať si skill.
ak sa mýlim, povedzte. ale myslím, že argumenty mám dostatočne relevantné. :-) nežiadam aby som mohol postavu vymaxovať iba v NB dungu. len aby som po "vymaxovaní" (chápte ako "dotiahnutí na 30 percent") bojového skillu nemusel buď začať farmiť regy na magerku, alebo začať všetko hlušiť päsťami, lebo, ako cleric, už nemám k dispozícii iné trénovateľné zbrane...
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Polarka
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 103
Registrován: 05 kvě 2013 10:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Polarka »

Po vylezeni z dungu to asi budes trenit polo-afk v cechu, cize ak to chces trenit hranim v nb dungu, tak v tom nevidim problem a nejake obmedzenia su hlupost podla mna :) Ale zas vo svete su tiez nb dungy, kde mozes trenit a tam ti nikto nic neresetne, akurat ta to tam neskor uz nepusti...
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Ján Páleš »

Polarka píše:Po vylezeni z dungu to asi budes trenit polo-afk v cechu, cize ak to chces trenit hranim v nb dungu, tak v tom nevidim problem a nejake obmedzenia su hlupost podla mna :) Ale zas vo svete su tiez nb dungy, kde mozes trenit a tam ti nikto nic neresetne, akurat ta to tam neskor uz nepusti...
niekto aj trénuje bojové skilly afkovaním na bábikách v cechu? 0_o wow. ja to robím "old-school" hlušením príšer, aspoň porastú aj skilly ako anatomy, spirit speak etc... a mimochodom - takéto domnienky sú aj tak bezpredmetné. aj keby som to chcel takto dotréniť - neneguje to argument, že nb dung je od toho, aby si človek natrénoval skill na čo najvyššiu hodnotu... :-P
áno, tých dungov je po milú jarmilu (čo je super vec!), ale keby som sa chcel spoliehať na ne, nešiel by som do tohto "pôvodného"... ostatne - načo? všetko čo na tréning človek potrebuje má tu. a ešte aj zoradené podľa obtiažnosti...
áno, vo "svetových" NB dungoch sa nič neresetuje. prečo teda tu áno? :-P
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Pheme »

Ve svete mas http://www.darkparadise.cz/Forum/viewtopic.php?f=7&t=29. Ten zacatecnicky dung by podle me mel hrace seznamit se zaklady hry a jejiho ovladani, skil by tam mel vyrust do takove urovne, aby mohl volne navazat na jesle atd
Jen bych dodal, ze triglav zminoval ilshenar 1 jako dobre misto pro zacatecniky mimo jine pro ne tak velky vyskyt pk(kousek od portu je info o Orcish Hideout)
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Ján Páleš »

Pheme píše:Ve svete mas http://www.darkparadise.cz/Forum/viewtopic.php?f=7&t=29. Ten zacatecnicky dung by podle me mel hrace seznamit se zaklady hry a jejiho ovladani, skil by tam mel vyrust do takove urovne, aby mohl volne navazat na jesle atd
Jen bych dodal, ze triglav zminoval ilshenar 1 jako dobre misto pro zacatecniky mimo jine pro ne tak velky vyskyt pk(kousek od portu je info o Orcish Hideout)
áno, Ilshenar je dobré miesto na tréning nováčikov. sú tam dva spawny, kam chodím s craftom keď sa nudím. to ale neznamená, že by bol newbie dung, s niektorými jeho obyvateľmi (ako napríklad beholderi, lich, škorpión alebo iné) príjemným miestom, keď ste obmedzený na 30% skillu... väčšina je síce super, ale sú miesta kde človeku s takým nízkym skillom "nie je pohodlne".
že nadväzuje na ostatné newbie dungy? a koľko ľudí do nich hneď po začiatku ide? teda ak to už nepoznajú... väčšina aj tak pôjde na britainský cintorín... a mimochodom - aj keď nadväzuje, stále je možnosť že človek síce víde so súčtom skillov 400, ale celkovou schopnosťou dosť nízkou. poviem to inak - človek začne sám, bez "silného kmotra" a chce sebestačne zabíjať príšery. pôjde mu to lepšie s vysokým skillom alebo na 30%? a že potom nebude môcť do jaslí a spol? ... stále sú iné miesta kam sa dá ísť... napríklad HM je príjemné miestečko. ;-) a keby aj potiahol človek na dákych 50-60%, stále bude môcť ísť ktorý len bude chcieť...
snažím sa povedať len nasledovné - odstránením plošín sa stratí veľmi málo...
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Pheme »

No, pravdepodobne jses podival na ten odkaz http://www.darkparadise.cz/Forum/viewtopic.php?f=7&t=29, kde mas jednotlive nb dungy popsane?
Na jake hodnote skilu myslis, ze bys dokazal odejit z toho uvodniho nb dungu do tech dalsich jeslema pocinaje, aby bylo trenovani "normalni" a radeji si nezapl makro?
Nebo by jsi chtel, aby byl jen jeden nb dung(ten uvodni) a tam jses mohl vytrenovat na kolik?
Pokud jde o me, tak britain krchov me v nicem nikdy nenadchl.(kdybych chtel prudit tak ano) V dnesni dobe dualu bych se radeji makroval sam pri sledovani tv, nez jit tam
Uživatelský avatar
Artwelis
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2013 21:34

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Artwelis »

Kdyz ma clovek vysvedceni, tak udela mlatici char do tydne vcetne healu a taktiky - to vysvedceni je proste az tak dobre!

Takze nechapu proc chce dotycny trenovat v NB dungu postavu az na max - zbytecne ztraci cas a NB dung mu nic nedava
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Ján Páleš »

Artwelis - už ste skúšali zháňať vybavenie na tréning, ak nemáte vlastného crafta a príjem z inej postavy, ktorý to celé zatiahne? keďže už vendori nič nepredávajú, človek buď musí žobroniť, alebo sa snažiť na trhu ukecávať afk ľudí aby mu niečo predali/spravili... v NB dungeone je gear stále na predaj, takže keď sa obije, kúpi sa. ja som mal šťastie a dostal som nejaký gear, ten ale nevydrží nejako extra dlho... a súhlasím - vysvedčenie je iba chvastárina. o čo mi ide popisujem nižšie.
Pheme - áno, pozrel. neviem, prečo sa niekomu zdá, že bez tých plošín nutne prekročím melee skill 60. a aj keby - komu by vadilo, že má postavu schopnú zbehnúť ľahký dungeon hneď po tréningu v nerušených podmienkach? ja chcem akurát dosiahnuť to, že budem mať možnosť si vytvoriť postavu, ktorá buď nb dungom prejde bez väčších problémov, alebo (ako je momentálne ten prípad u mňa s clerikom) že dotrénuje kým ju systém nevyhodí. v oboch prípadoch bude tá postava podstatne schopnejšia, než ako keby mala skill na 30%.
neviem - je s tým spojenej TAK veľa práce? alebo čoho sa týka tá vehementná obrana tej plošiny?
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Ján Páleš »

Pheme píše:Ve svete mas http://www.darkparadise.cz/Forum/viewtopic.php?f=7&t=29. Ten zacatecnicky dung by podle me mel hrace seznamit se zaklady hry a jejiho ovladani, skil by tam mel vyrust do takove urovne, aby mohl volne navazat na jesle atd
Jen bych dodal, ze triglav zminoval ilshenar 1 jako dobre misto pro zacatecniky mimo jine pro ne tak velky vyskyt pk(kousek od portu je info o Orcish Hideout)
ináč za tento link VEĽMI ďakujem, už som ho použil asi 10x. :-D
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Zadrak
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 0
Registrován: 20 úno 2014 10:14

Re: Newbie Dungeon

Příspěvek od Zadrak »

Měl bych připomínku, pro mě už to je pasé protože po dnešku už jsem toho měl vážně dost a hru jsem smazal. Newbie Dungeon považuji v zásadě za dobrou věc, ale co tam mám jako ranger dělat když šípy jsem vystřílel a jediný způsob jak je získat je z mrtvoly skeletona...
K čemu mi je, že už jsem u swordu a kopí měl o dost vyšší skill než u luku a i tak mám problém si s potvorama v první části dungeonu poradit, koneckonců pro rangera asi boj kopím není priorita... S tímto principem z dungeonu vyleze ranger co bude ovládat kopí, ale nebude umět používat luk...
Píšete, že je lepší být dobrý v jedné věci než být ve spoustě věcí špatný a potom mě jako rangera defakto nutíte cvičit všechno možné jen ne archery... to by skutečně byl takový problém dát v hospodě možnost kupovat šípy? Podle všeho bych je měl nakoupit od spoluhráčů, ale od jakých? Za poslední tři dny jsem v dungeonu na nikoho nenarazil...
Odpovědět