Autonomní tamovaci scripty

Vaše nápady a návrhy
Uživatelský avatar
Nait Magusanus
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2006 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Nait Magusanus »

jak psal Meph nejake monstra typu hlidaci bud bude schopny zabit skript nebo bude prilis velky opruz pro hrace bez skriptu ale myslim ze by se dalo najit par zpusobu jak dat par prekazek skriptu a pritom moc neprudit normalniho hrace, jeden zpusob dat treba do cesty ke klamakum v nemark zonach nejake KVF policka ktere budou po urcite dobe menit pozici, hrac co to pujde rucne to obejde a afk skript do toho vleze a chcipne napriklad.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Nevim no, ne ze bych teda tamoval, ale pri behani po lese nekam do pryc pres kus mpay, kdyz nemam marklou runu, tak bezim plus minus na blind na autorun a klidne u toho cumim do jinyho okna, mobilu apod a jen sem tam kontroluju, jestli jsem se nesekl o strom. Takze sice bezim rucne, ale koukat na kazdy policko, abych se nepripadl nekam a nedostal ik, taky nic moc
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Ciatronic »

dejte k použití tamingu capchu jako je v jail a když to odklikne nebo odpoví špatně tak se taming vůbec neuskuteční a máte vystaráno
Uživatelský avatar
Nait Magusanus
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2006 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Nait Magusanus »

Ciatronic píše: 15 úno 2019 15:19 dejte k použití tamingu capchu jako je v jail a když to odklikne nebo odpoví špatně tak se taming vůbec neuskuteční a máte vystaráno
capcha mi prijde jako zbytecny opruz pro non makro hrace, pripadne by to mohlo pri tamovani obcas kopnout na nahodne policko do nejakeho mensiho bludiste co by musel clovek musel projit aby ho to hodilo zpatky ke klamaku, ikdyz tohle smrdi nejakym prushvihem at uz moznosti zneuziti (probehnu rewardu pri tom kdyz zacnu tamovat necham se kopnout a pak me to kopne zpatky k rewarde apod). Nebo zeby to pri tamovani hodilo nejake svitive policko pod hrace a musel by z toho pak poodejit? ale to by skript asi byl schopny detekovat a udelat...
Uživatelský avatar
Mephist
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 541
Registrován: 16 říj 2006 12:04
Bydliště: Templar's Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Mephist »

Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Nejde tak ani o to, že na tom vydělává, ale že to dělá v podstatě bez rizika? Portneš, uklidíš a znovu.
Pakliže bys chodil byl by si aspoň v ohrožení, že tě "něco" zabije, je možné, že o ty všechny klamáky přijdeš. AFKujícího lumbera taky zabiješ.
Ten chodící Calebův script by zas takovým trnem v oku nebyl.
Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Takže problém je jen to, že je to bez rizika? A script, co pochoduje a neportí je ok.
No, podle mě je teda bez rizika obojí. Skript, co chodí, tak když mě jednou za čas "neco" zabije, tak mě to jen posune třeba o 15min zpět, na začátek cesty. Oproti tomu script, co portuje, tak mě smrt posune cca 2min zpět, ale zase platím při každém portu regy, manu a opotřebení runy(cena cca 150gp/port). Obojí naprosto zanedbatelný u celodenního makrování.
Rozdíl mezi ztrátou při chození a při portování je podle mě tak malý, že kvůli tomu nemá smysl zavádět do hry nějaké změny.
Mephist|Phenom|Hammer Maiden|Fanatik|Sin|Ryla|Carokrasna|Amanita|Anicka

True victory is victory over oneself.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Gm mozna mely na mysli riziko pojezdu. Ze umres polafk na npc v prirode a musis se loot neni ani tak riziko, jako to zdrzeni, jak pises. Ale i kdyby scriptem tak jit/bezet pres pul mapy DP, tal je furt sance te tracknout/potkat a sjet a vylootit.
Kdyz kopes po kazdym zviratku/spawnu domu, tak ta sance, ze te nekdo trackne/najde je minimalni... a tezko bude pk kempit kravu v lese:-)
Uživatelský avatar
Mephist
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 541
Registrován: 16 říj 2006 12:04
Bydliště: Templar's Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Mephist »

Xan píše: 15 úno 2019 17:42 Gm mozna mely na mysli riziko pojezdu. Ze umres polafk na npc v prirode a musis se loot neni ani tak riziko, jako to zdrzeni, jak pises. Ale i kdyby scriptem tak jit/bezet pres pul mapy DP, tal je furt sance te tracknout/potkat a sjet a vylootit.
Kdyz kopes po kazdym zviratku/spawnu domu, tak ta sance, ze te nekdo trackne/najde je minimalni... a tezko bude pk kempit kravu v lese:-)
A jakej je pro mě rozdíl, jestli mě zabije PK, nebo NPC, když mám u sebe jen taming staffku a 50 shrinku? Pro PK mizivej zisk, pro mě mizivá ztráta.
Mephist|Phenom|Hammer Maiden|Fanatik|Sin|Ryla|Carokrasna|Amanita|Anicka

True victory is victory over oneself.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

tak bud máš u sebe teoreticky 50 klamaku nebo zadny, kdyz po kazdym 1 tamnuti to nekomu kope dom.
GM jde asi o princip, kdyby to prepocitavali na gp, tak se asi pulka veci neresi vubec :D
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fogy »

Nechápu, proč se řeší taková kravina jako "bezrizikový" tamování a už vůbec nvm, proč se tady vymejšlí věci jako captcha, non-mark zony, přesouvání zvířat do pvp zóny apod. Jakože si PKáčka nikdy nemůžou lootnout víc než jednu veverku? Osobně bych tamery nelovil, ani kdybych si jich mohl lootnout 100..
Jak už tady padlo.. jsem si jistej, že to je otázka jen pár hráčů, kteří todle používaj a když už se to někomu nelíbí, tak nevidím důvod, proč se konkrétně s nimi nespojit a nedomluvit se.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Přeci jen jen v pravidlech ze GM stoji nad vsim i nad pravidlama a jejich rozhodnuti je dany a basta. Bud domluva nebo todotycnymu pravidelne snizovat skill na 0 :P
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od GM Alois »

Jak často takový hráč, který nic nehárví pomocí automatického scriptu potřebuje použít runu (nikoliv runebook/nb runu/trevelbook) ?

napadají mě situace

- jdu něco někam pižlat nebo hárvit - 10-20 minut
- jdu dungeon - 30+ minut
- ... nevím dál
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fogy »

GM Alois píše: 16 úno 2019 09:27 Jak často takový hráč, který nic nehárví pomocí automatického scriptu potřebuje použít runu (nikoliv runebook/nb runu/trevelbook) ?

napadají mě situace

- jdu něco někam pižlat nebo hárvit - 10-20 minut
- jdu dungeon - 30+ minut
- ... nevím dál
Za mě -

1) mám omarkované pozice spawnu důležitého NPC pro Quest - 30s
2) mám omarkované pozice určitých vendorů, když potřebuji něco nakoupit - 30s

Ale jak jsem uváděl výše, podle mě se hledají neefektivní řešení na daný "problém".
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Empair »

Standardní rámování jezditek
A bude víc ...

Když klasické runy ořežete budou se používat gate runy.

A lidi co jedou lumber nebo mining to nijak neovlivní.
Naposledy upravil(a) Empair dne 16 úno 2019 09:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od GM Alois »

Fogy píše: 16 úno 2019 09:32 Za mě -

1) mám omarkované pozice spawnu důležitého NPC pro Quest - 30s
2) mám omarkované pozice určitých vendorů, když potřebuji něco nakoupit - 30s

Ale jak jsem uváděl výše, podle mě se hledají neefektivní řešení na daný "problém".
add 1, tento argument chápu
add 2, chápu, ale ti vendoři jsou ve městech, do každého města se lze dostat přes rune booky ...

Každopádně nikdo nebude zakazovat portit runou po určitou dobu, vždycky to půjde klidně hned. Jen mě zajímal tento aspekt.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fogy »

GM Alois píše: 16 úno 2019 09:51
add 1, tento argument chápu
add 2, chápu, ale ti vendoři jsou ve městech, do každého města se lze dostat přes rune booky ...

Každopádně nikdo nebude zakazovat portit runou po určitou dobu, vždycky to půjde klidně hned. Jen mě zajímal tento aspekt.
Však pohoda :wink: Jen jsem chtěl nastínit nějaké příklady použití run v krátkých intervalech.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Je fakt, ze zatim jsem pvp hledal spis cove apod, ale svyho casu se dost pvpilo v icu. Kdyz se lidi nahani a hledaj, tak plus minus 30sec-minutu na naky kopani tam a zpet
Uživatelský avatar
Pallando
Poskok
Příspěvky: 521
Registrován: 07 zář 2006 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Pallando »

Pri trenovani tamingu pres runy rucne to bylo cca minimalne od jedne minuty a vejs, pokud tam bylo nekolik respu nebo se tamovalo dlouho. Vyhoda delat to pres runy, i rucne, pro me je ze jsem nemusel aktivne tolik behat a mohl jsem se paralelne venovat praci, cteni nebo treba filmu. Taming je hodne casove narocny, s tim ze zviratka na rust gainu se tamujou vetsinou dlouho a skill pribyde malokdy. A behani v ramci tamingu opravdu nepovazuju za zabavu. Pokud se jedna o PvM, PvP nebo questy je to urcite neco jinyho. Ale u tamingu to hodne zvysuje narocnost. Pokud by se runy mely menit, tak lobuju za ulehceni trainingu (zvyseni gainu, nebo alternativa).

Napr. quest kdy NPC da ukol tamnout x zviratek daneho skillu a za odevzdani to da +y%. A takhle by to mohlo byt odstupnovane od nuly do sto.



Jinak v ramci podpory aktivnich hracu pred pouzivani autonomnich maker, tak by bylo hezke dat skill gain do rewardy do dungu. Napr:
low, lehce probehnutelne: 0%
medium: 0.1%
high/top: 0.2%

Po pruchodou rewardou by tak mohla dropnout linknuta velmistrovka s tou vyskou skillu a byt pouzitelna treba jen dalsi hodinu, aby se to muselo hned pouzit.
Přeji pěkný den!
Anonym
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 4
Registrován: 16 úno 2019 10:47

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Anonym »

Ahoj lidi,

Nejprve bych chtel podekovat memu kamaradovi, ktery me na tento topik upozornil. Forum sam od sebe nectu, protoze to je jen sluska nezavistnych reci a celkovy prinos neni pozitivni.

Svoji identitu sdilet nebudu, abych predesel jakymkoliv nenavistnych zprav na mem ICQ.

Jiz v lednu jsem si vsiml, ze moje omarkovane respy nekdo 4x zmenil a kontaktoval jsem z toho duvodu ctyri GMs pres Discord, Fairy byla mezi nimi. Doted byla moje zprava bez odpovedi. Prekvapilo me tedy, ze se tohle tema objevilo na foru. Mohlo se to vyresit mezi nama v soukromi. Momentalne jsem v kontaktu s jednim nejmenovanym GM a cekam na jejich vyjadreni o zpusobu tamovani, ktere se jim bude zamlouvat.

Z me pozice klidne muzu zacit pouzivat napriklad skript od Caleba. Bojim se vsak, ze i tohle se casem stane trnem v oku. Presedlani na jine nezazivne makrovani me nijak nebere. Kazdopadne za chvili tu mame jaro a konecne budu moci tuhle hru dat zase k ledu :).

Cela situace mi prijde velice absurdni. Jiz z reakce GMs je ocividne, ze nevedi jak formulovat zakaz neceho, co neni postihnutelne. Postihovat celou skupinu na zaklade cinu jedince jsou krajni metody rovne zoufalemu komunistickemu rezimu KLDR nebo nasi stare STB.

Jak jsem jiz zminil danemu GM, tak zneprijemnovani jakehokoliv harvestu na tohle serveru bylo nezpocet. Podle poctu hracu, kteri tu jeste zustali hrat je ocividne, ze to kladny prinos hre neprineslo. Zdali tvorit dalsi omezeni, diky kterym lide ztrati motivaci hrat, je dle meho nazoru vice nez jasne.

Uzivejte si hry dokud vas bavi…
PiHan
Inkless
Inkless
Příspěvky: 28
Registrován: 05 říj 2018 08:01

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od PiHan »

Anonym píše: 16 úno 2019 11:41 Cela situace mi prijde velice absurdni. Jiz z reakce GMs je ocividne, ze nevedi jak formulovat zakaz neceho, co neni postihnutelne. Postihovat celou skupinu na zaklade cinu jedince jsou krajni metody rovne zoufalemu komunistickemu rezimu KLDR nebo nasi stare STB.
Za takové hovna, o kterych nemas ani potuchy a videl jsi je leda pripadech majora zemana nebo sis to precetl v archivnim clanku casopisu skodovak, by te mel nekdo doliskat pendrekem.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Navrhy na gain skillu z reward z dungu uz tu tusim parkat byly a nikdy neprosly. Narocnost treningu tamingu me taky odrazuje od jeho trenovani, i kdyz bych ho rad mel na svem rangovi a nehral kvuli tomu pujcenyho.
Trosku se rohle vyresilo zavedenim velmistrovek. Ale malo aktivni clovek je moc nepotka/maji celkem logicky velkou hodnotu, ale stejne tak malo aktivni clovek nema cas to ani trenit😁
Odpovědět