Autonomní tamovaci scripty

Vaše nápady a návrhy
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fairy »

Vážení hráči,

začíná se nám tu rozmáhat takový nešvar. S uvolněním scriptu od Caleba se nám tu začínají objevovat a množit rangeři, kteří stojí u banky a portuji skrze koupitelne runy přímo ke zvěři.

Nelíbí se nám situace, při které se postavíte k bance a pustíte script, který si z banky vezme runu, portne na spawn, vrátí runu do banky, na spawnu se třikrát machne holí, tamne se třeba kráva, portne se opět zpátky a kráva se uloží do bezpečí banky. Toto celé se s klidem a vědomím upozornění na afk kontrolu může opakovat i celé dny. Někteří to dotáhli i do takové fáze, že na určitých spawnech harvi pouze trofky.

Jelikož nechceme nějakými drastickými omezeními postihovat i tu část, která ještě poctivě běhá svoje cestičky, tak se Vás touto cestou chceme zeptat na Váš pohled/názor případně návrh řešení.

Dosti zhruba návrhy, které padly (drastičnost některých je nám známa):
- Vytvoření hlídačů každého spawnu po vzoru jezditek
- Zdražení portů/brány skrze zakoupitene runy v řádu stovek regu

- Přesunutí spawnu do non mark zón
Uživatelský avatar
Anselmo
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 100
Registrován: 05 čer 2010 16:29

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Anselmo »

Robit rozumnejsie AFK kontroli. (tazsie detekovatelne scriptom). V pripade ze sa najde AFK obohacovanie sa automat na minimg, taming, lumber odporucam dany skill na 0.

Alebo zmenit zony v okoli od spawnou na non-mark. resp presunut spawny do non-mark zon
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Caleb »

Ahoj,

Vase uvaha je scela milna.
S moji fenou a scripty nema toto co docineni. Pokud jste se podivali jak funguje muj scirpt na taming tak by jste zjistili ze s bankou / runou a podobnymi veci tam vubec neoperuji.

Ale pokud jste se na to nepodivali a neprecetli si navod, lehce to nastinim (funguji takto vsechny moje scripty), zadne ucelove harveni jedne pozice tam nikdy nebylo, pouze ulehceni aby clovek nemusel klikat do obrazovky.

>>> hrac si naklika 1-n cest, cesta je definovana jako pole waypointu x.y. Kazda cesta muze zacinat kopnutim pres knihu Cestovni, Rune, nebo travel.
>>> hrac spusti scirpt a ten chodi a tamuje po ceste, stejne jako by to delal rucne.
>>> kop na jinou lokaci se provede az prjiti vsech waypointu cesty.


Zaver je takovy:
- pokud nekdo pouziva muj scipt, nijak tim neurychluje tamovani, pouze elimunuje nutnost "toho poctiveho" chozeni rucne, uplne STEJNE jako mining, lumber atd, ktere tu lidi pouzivaji od nepameti. Osobne jsem nikdy taming nemel zaply AFK, vzdy jsem sledoval hru.

EDIT: MUJ SCRIPT NA AUTONOMI TAMING NIKDY NEBUDE RYCHLEJSI NEZ "POCTIVY" HRAC, KTERY BEHA RUCO, PROTOZE MUJ AUTONOM UMI POUZE CHODIT NIKOLI BEHAT!!!

Pouze dodam, ze uvolneni mych scirptu, bylo na popud zdejsi situaci, kdy jedna skupina hracu i GM kolem nejakeho scriptera maji k dizpozici vse a ostani kteri toto provolegium nedostali, muzou klikat krumpem rucne do zeme. Viz takovy Galder, ktery jede asi uz 10let (mozna dele) nostop homare.
Bylo zde nekolikrat receno ze strany GM temau, ze si vse mame obstarat sami a je to na nasi komunite, jak si vypomuzeme.

Jsem asi naivni, ale v roce 2019 resit na shardu kde skomira posledni komunita hracu, resit plosnymi upravami kdyz si jeden dva hraci napisi scrpt a strasne se obohacuji na harvu neceho? Asi soch, mi prijde smutne a scela zbytecne.

Resetni? Spojit se s tim konkretnim jedincem / jedincemi, kteri maji Vami zminene scirpty domluvit se snim, at je nepouziva, jinak bude potrestan. T
Naposledy upravil(a) Caleb dne 14 úno 2019 11:10, celkem upraveno 1 x.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Napospas
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 545
Registrován: 08 zář 2006 10:11
Bydliště: Arkham
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Napospas »

Hlidace klidne, asi jenom ne zrovna Animal Guardiany ale neco slabsiho, co clovek upizla i s low equipem nebo par summama, zaroven ale dost otravne, aby to neslo jen tak nechat byt.
Non-mark zona za me taky ok, zdrazovat port pres runu v ramci stovek mi neprijde fer vuci tem, co pouzivaji runy k cemukoli ostatnimu. V momente, kdy portnu treba vykydlit nejake potvory a vybrat pokladek, tak bych taky mohl byt ve ztrate.
Afk kontroly samotne to uplne nevyresi, to by to nekdo musel checkovat 24/7.

Wipe run (nechat jen nb a gate) a predelani Travel booku, aby si clovek mohl marknout treba 5-10 lokaci? Dost na to, aby si clovek namarkoval zajimave mista, malo na to, aby z toho kopal a tamoval cely den.
Napospas[Spolek], chudý příbuzný
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Caleb »

edit chyba.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Han Gamms
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 231
Registrován: 13 zář 2006 13:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Han Gamms »

Non-mark zona všude krom měst!
Uživatelský avatar
Mephist
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 541
Registrován: 16 říj 2006 12:04
Bydliště: Templar's Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Mephist »

Zdražení kopu/non-mark lze obejít tím, že se nebude na spawny kopat, ale budou se obcházet. Viz Calebův script.
Hlídač - pokud bude slabý, zabije ho i script, pokud bude silný, bude to asi příliš velká otrava i pro normálního hráče.
Nenapadá mě nic, co s tím dělat, aby to nebyl příliš velký zásah do hry. Asi nejlepší se s tím smířit. Zas takový mamon z toho není, jelikož ty klamáky můžete prodávat jen hráčům. Pokud by jich díky tomu byl přebytek, klesne jejich cena, což se teď neděje.
Mephist|Phenom|Hammer Maiden|Fanatik|Sin|Ryla|Carokrasna|Amanita|Anicka

True victory is victory over oneself.
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fero »

Spravit PVP zonu, kde bude mega vela klamakov, klamaci budu padat aj z priser, bez potreby tamovania a nechajte PKcka aby to obiehali, kontrolovali AFK tamerov a udrzali ekonomiku v cajku :D Pridat klamakov do pokladov v nb dungoch/dungoch a hned si ludia budu moct zaobstarat klamakov bez afk hrania..

Zaujimave, ze klamaky vam vadia ale of AFK lumberoch a mineroch tu nepadlo ani slovo.. Na tom sa da namamonit snad este viac.
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Fairy »

Nejde tak ani o to, že na tom vydělává, ale že to dělá v podstatě bez rizika? Portneš, uklidíš a znovu.

Pakliže bys chodil byl by si aspoň v ohrožení, že tě "něco" zabije, je možné, že o ty všechny klamáky přijdeš. AFKujícího lumbera taky zabiješ.

Ten chodící Calebův script by zas takovým trnem v oku nebyl.

Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Caleb »

Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Nejde tak ani o to, že na tom vydělává, ale že to dělá v podstatě bez rizika? Portneš, uklidíš a znovu.

Pakliže bys chodil byl by si aspoň v ohrožení, že tě "něco" zabije, je možné, že o ty všechny klamáky přijdeš. AFKujícího lumbera taky zabiješ.

Ten chodící Calebův script by zas takovým trnem v oku nebyl.

Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Muj script prave bez rizika pro uzivatele neni, nekolikrat me pojelo PK a to jsem nebyl AFK ale proste 5s delay mezi reakci na hru je vetsinou uz fatalni.
Ani vykladani klamaku tam neni implementovano, to jsem osobne vzdy delal rucne, takze nekdy sem u sebe mel i 100+ zvirat a PK melo zne.
Jinak ja svuj script psal predevsin na trenink a doplneni stavu pro hru pro obchod sem to nedelal a dnes to vlastne poustim jen kdyz mam potrebu doplnit zasoby.
S moji Fenou toto vazne nesouvisi.

Proc je problem kontaktovat ty vyniky? Prece pokud jste toto detekovali tak vite kdo to dela. Samozrejme vetsinou to jsou notoricti porusivaci pravidel, takze dohoda neni mozna = trest.

Presunitu do non-mark zone, je vlastne na mysli co?
- presun vsech klamaku?
- presun tech lukrativnich?
- presun tech s dropem trofky?

Podle me to nema vyznam jak psal Meph na tom nikdo nemuze extra bohatnout. Jako naprosto chapu omezeni vykupujicich vendoru (porad mi unika pojinta jejich zavedeni na vykup makrovatelnych itemu), ti do hry napumpovali asi 1miliardu GP, ale toto? Vzyt ten clovek musi kupovat runy ne? Nebo pouziva Gate runy?
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Fero píše: 14 úno 2019 16:07 Spravit PVP zonu... a nechajte PKcka aby to obiehali, kontrolovali AFK tamerov a udrzali ekonomiku v cajku
Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Presne takto treba uvazovat. Nechajte to na PKckach, nehra tak vela PK ze by boli jazditka 24/7 kempene, nemame ani tamerov ze by sme to zneuzili...
Obcas mi prideme za Vas GMka spravit "afk" kontrolu, s postihom straty equipu pre afk tamerov :) idealne dat podmienku ze sa daju jazditka len s druidkou tamnut aby tam nechodil niekto v resske... Problem solved.
edit: treba to dat niekde do smeru obiehania, del, bux... dakde blizko, dnes uz snad nikto roky neobieha zony ako majak a pod... osobne som dalej nez bx/cv uz dlho nebol...
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Bereg Sunrise
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 200
Registrován: 07 zář 2006 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Bereg Sunrise »

Používám autonomní skript na taming trénink, ale ten portuje pouze do města, odkud se pak chodí mezi spawny a pokud trénuju taming chodí skript mimo město po spawnech. I zde mě už pojely PKčka. Určitě to není bez rizikové.
Potom teda za mě non-mark zóna mimo město.
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od erunno »

Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Nejde tak ani o to, že na tom vydělává, ale že to dělá v podstatě bez rizika? Portneš, uklidíš a znovu.
V tom případě by mi nějáké rozumné zdražení portu přes runu asi vyřešilo... nebo jejich zdražení a snížení jejich "durabky".
Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Takže tu máme zase situaci někdo něco zneužívá, vám se to nelíbí a hru znepříjemníte i normálním hráčům.
Měl bych možná návrh na řešení situace, udělejte multi lvl spawny tz. na jednom spawnu by se spamovalo uplně vše.. od ptáčků po psiska až po leoparda. Tím pádem by takové makro bylo daleko hůře použitelné
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Empair »

Script o kterém se tu mluví je z mojí dílny. Napsal jsem ho asi před 2ma roky, když jsem si založil vampa a potřeboval jsem u něj vytréning taming pro quest na stone impa. Následně jsem ho poskytnul dál ...

I když ho dnes hráči využívají pro tamování nemyslím, že by "fér" taming postihovat.

Autonomní scripty se používájí na:
Mining
Lumber
Fishing
Nakupování reggu
Harvení ve fire
...

Námitky ze strany GM sice chápu ale pokud hodlají tolerovat ostatní scripty, tak taming klamáků je v zisku těžce daleko za miningem a fishigem.

Za mě jsou autonomní scripty zlo a mělo by se vymýtit. Řešení je snadné. Těžba surovin by měla být obtížná tak aby nešla dělat AFK ale drop by pak měl být uzpůsoben této obtížnosti.

Příklad: Při těžbě dřeva mi budou skákat třeba Reapeři, a bude jich skákat hodně. Abych mohl těžit, měl bych mít brnko a ideálně kolegu co mi bude oblast čistit a léčit mě ale za hodinu budu mít 10 ebony logů ...

Výkopní vendory na suroviny smažte. Byl to nesmysl předtím a je to nesmysl i teď ... doslova to zničilo ekonomiku.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od GM Alois »

Nebudeme tolerovat žádně scripty, pokuď je člověk AFK.

Z mého pohledu je celkem složité dotyčnému při autonomním scriptu na taming to AFK prokázat, věřím, že dotyční jsou schopni argumentovat, že v době kontroly akorát makro vypli a nic nedělali a trestáme ho za něco, co nemáme.

Berto prosím tak, že chceme právě v této situaci pomoci a nalézt pro všechny schůdné řešení, vyústěním této diskuze mlže u nastat to, že vše bude jako dřív.

Z mého pohledu je problém hlavně v tom, že ti lidé využívají benevolentního přístupu k AFK kontrolám.

Co se týká ekonomiky, tak ta je dle mínění lidí na fóru u konce už skoro desetiletí. Pravdou ale je, že ceny by měli být jiné od začátku.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Hyena
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2009 20:58

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Hyena »

Mighty PvP GOD píše: 14 úno 2019 16:37
Fero píše: 14 úno 2019 16:07 Spravit PVP zonu... a nechajte PKcka aby to obiehali, kontrolovali AFK tamerov a udrzali ekonomiku v cajku
Fairy píše: 14 úno 2019 16:14 Za současného stavu mne nejlépe vychází přesunutí do non mark zón, PvP oblastí apod.
Presne takto treba uvazovat. Nechajte to na PKckach, nehra tak vela PK ze by boli jazditka 24/7 kempene, nemame ani tamerov ze by sme to zneuzili...
Obcas mi prideme za Vas GMka spravit "afk" kontrolu, s postihom straty equipu pre afk tamerov :) idealne dat podmienku ze sa daju jazditka len s druidkou tamnut aby tam nechodil niekto v resske... Problem solved.
edit: treba to dat niekde do smeru obiehania, del, bux... dakde blizko, dnes uz snad nikto roky neobieha zony ako majak a pod... osobne som dalej nez bx/cv uz dlho nebol...
Prestaň už blúzniť prosím ťa, všetky tvoje návrhy čo tu sledujem sú namierené len čisto na zvýhodnenie vašej pk skupinky a znechucovaniu ostatných hráčov. Tamerov zabíjať by vám chutilo, a najmä v druidkách, to ti verím. Povedať, že však dnes nehrá toľko pk, je absolútny nezmysel, dnes k pomeru modrých hrá najviac pk. Tam si hrajte to svoje skill pvp.

Edit: a k veci, keď už chcete znepríjemniť život ľuďom plošne, tak spraviť nonmark zóny všade okrem miest. To zaručene zaberie.
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Caleb »

GM Alois píše: 14 úno 2019 18:01 Z mého pohledu je celkem složité dotyčnému při autonomním scriptu na taming to AFK prokázat, věřím, že dotyční jsou schopni argumentovat, že v době kontroly akorát makro vypli a nic nedělali a trestáme ho za něco, co nemáme.

Berto prosím tak, že chceme právě v této situaci pomoci a nalézt pro všechny schůdné řešení, vyústěním této diskuze mlže u nastat to, že vše bude jako dřív.

Z mého pohledu je problém hlavně v tom, že ti lidé využívají benevolentního přístupu k AFK kontrolám.
Zacal bych tedy takto protoze jak pises hrac opravdu pravidla neporusuje:

Prosim toho dotycneho hrace ktery tento script intenzivne vyuziva at se idealne zde vyjadri a vezme v potaz, ze pokud tak bude cinit nadale je mozne ze GM team pristoupi ke krokum ktere nejen ze mu znemozni nadale tento script vyuzivat, ale omezi i vsechny osatni. Dekuji Anonymni hraci
:)
Empair píše: 14 úno 2019 17:16 Za mě jsou autonomní scripty zlo a mělo by se vymýtit. Řešení je snadné. Těžba surovin by měla být obtížná tak aby nešla dělat AFK ale drop by pak měl být uzpůsoben této obtížnosti.

Příklad: Při těžbě dřeva mi budou skákat třeba Reapeři, a bude jich skákat hodně. Abych mohl těžit, měl bych mít brnko a ideálně kolegu co mi bude oblast čistit a léčit mě ale za hodinu budu mít 10 ebony logů ...
Zde bych souhlasil v tom ohledu, ze budu jedine rad kdyz se na DP bude pokracovat v politice ziskavani at uz skillu (toto vice mene stalo, vytrenit hratelnou postavu jde gameplayem zadarmo jen za cenu casu, bez nutnosti AFK) a nebo surovin a spotrebaku hranim (to se taky deje, nove pokladky tomu jdou naproti nebo treba Ore vein).

Za me je idealni stav kdyz nebudu muset zadne automatni scripty psat ;]
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Xan »

Non mark zona ve velkem, to je taky asi peklo. Velkym guildam, ktery maji domky s gejtama vsude po svete 2 obrazovky od dungu apod, tem je to jedno. Kdokoliv jinej at uz kvuli tamingu, harvu slabsich npc po svete nebo i kvuli xy dungum, bude muset behat pesky pres pul sveta? Jak byste ohranicovali 90% sveta nonmark? Proste vsechno mimo mest, nebo loterie kazdy dve obrazovky bud mar ne o nonmark?
A presunuti zvirat jinam? Jak uz tu padlo - vsechny nebo jen ty lepsi? Uz tak skoro prazdnej svet by byl uplne prazdnej.
Uprimne me nenapada zadna globalni zmena. Zbytecne to zkazi hru 90% lidem a ten,kdo to obchazi, to obejde stejne.
Davat pk na podnose tamery zadarmo do jedny sekce mapy, to je taky dost antiplayer.

Dejte nejakej timer na opakovany pouzivani run, nebo omezeni pouziti run na urcitou dobu po pouziti skillu animal taming. Tak aby to beznyho hrace neomezilo a kopace, kterej kope po kazdym 1 az 5 zviratkach, mel utrum
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Zola »

Nejde o taming script od caleba.A už vubec script od empa.Je to věc +-3 hráčů.Všichni víme asi o koho jde a je nesmysl kuli tomu omezovat ostatní hráče.Prosím řešte to domluvou , jestli je potřeba kontakt PM.
Díky

Edit: kdo nerad píše PMky tak stačí chvilku počkat u banky v Nové Naře :lol:
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Uživatelský avatar
Pallando
Poskok
Příspěvky: 521
Registrován: 07 zář 2006 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Autonomní tamovaci scripty

Příspěvek od Pallando »

Dotrenil jsem cely taming rucne, bez automatickyho skriptu. Za me hrozny opruz, narocny na trenink a na cas. Delal jsem to pres runy rucne. Pokud by se cokoliv menilo s runama, guardama a tak, tak by to bylo akorat ztizeni pro obyc hrace. To jsem rozhodne proti, pokud se to nejak nevykompenzuje.

Klidne bych byl pro, aby se tamingu zvysil gain a vydelecna zvirata se presunuli do divociny (non-mark, pvp zona), pripadne i s nejakym guardem (ale pak by tam mel byt urcite vetsi skill gain). Slaby klamaci a bez trofky by mely byt stale lehce pristupni.
Přeji pěkný den!
Odpovědět