Povoleni novych klientu - OrionUO

Vaše nápady a návrhy
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Fairy »

Naprosto smrtelně vážně chcete vodit za ručičku a vypisovat přesně, co je nestandardní? To je jak ze zlého snu.
Herní bug je jakákoliv chyba ve hře, nebo jejím nastavení, díky které se systém chová jinak, než je běžné. Mezi takové chyby patří zásadní chyby v ekonomice či všechny metody, jež nestandardním, neobvyklým či zrychleným způsobem umožní vykonání některé činnosti (zvláště trénink dovednosti). Zneužívání těchto chyb se trestá nejvyššími tresty. Povinností každého hráče je v případě nalezení těchto chyb o nich informovat GM
.
Je výslovně zakázáno používání externích programů k navození herních bugů, dále způsobem, který představuje nepřiměřené zvýhodnění oproti ostatním hráčům (např. turboloot obecně, jakákoli forma automatického lootu jinde než při PvM v dungeonu, smoothwalk, speedhack apod), umožňuje činnosti, které by se standardním klientem nebyly možné (např. kouzlení parafieldů mimo obrazovku), umožňuje nepřiměřeně zrychlený výcvik skillů, přetěžuje server nebo omezuje ostatní hráče.
Takže asi dle prosté logiky nebude běžné chování, že někoho probehnete 15x bez plné staminy.

Jako neuvěřitelné, co si ještě dokážete navymyslet. Návod jak krok po kroku vytvořit vesmír by jste nechtěli? Recept na svíčkovou?
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Caleb »

Fairy píše: 13 úno 2019 11:23...
Tak kazdy mame jine zle sny. Tak jako tak diky za odpoved.

Budu predpokladat, ze lepsi bude to konkretizovat, jak sem psal, kouknu se na to a podezrele veci vypichnu. Nerad bych pridelaval praci GM pri reseni ex-post debaty na tema je to nevedel.
A verim, ze par screenu co nezapinat zas tak moc casu stat nebudou, mozna asi tolik jako si tu spolu povidat onicem.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Fairy »

Chápu, v roce 2019 naivně předpokládat, že každý má svůj selský rozum je značně naivní a předpotopní. Lepší je dát k dětskému hřišti se skluzavkou ceduli s obrázky, že je zakázáno jezdit po hlavě dolů a za sebou...
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od GM Alois »

Co jsem pochopil, tak ty zlé funkce jsou defaultně vypnuté.

K Yoku, ačkoliv schválenému není také žádna fotodokumentace, a má funkce, které není radno používat. A například funkce ,hide je specifická tím, že v některých situacích je dobré ji použít... Tak já nevím jak by to v takovém seznamu, nebo výpisu vypadalo. Toto je zakázané, ale ... a při situaci 1-257 lze použít.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Xan »

To jo, ale naběhl jsi si sám, nebo kdo z vás to psal, když napíšete, že to v základu umí zakázané věci, i když ty jdou pro vás dobře dohledat v logu. Nic konkrétního.... a Fairy se nám z toho zase urazila, ale nikdo tu nechce návody jak na dětském hřišti, ale doprčic, když je tu konečně možnost, aby obě strany byly spokojené.... vychytávky a fps přímo v clientovi, aniž by to hráče zvýhodňovalo apod, stačí se na to jen podívat a schválit to oficiálně nebo zatrhnout, tak to zas prezentujete stylem, tak si to používejte, ale neřekneme vám, co se nám nelíbí a zjistěte si sami, co zlého to umí a když za to dostanete trest, nikdo se s vámi bavit nebude. :paranoid:
Jasný, že jestli někdo někomu bude utíkat na rovince, procházet bez staminy npc/hráče, lootovat pokaldy z despu4 a ja nevim co, tak to snad kažýmu dojde, ale jde o to se i zmínit, jestli nemáte na mysli něco, co hráč na první pohled nebo běžným používáním nezjistí. Nebo vůbec nemáte psát takový tajuplný pohnutky a pak se rovnou vyjádřit ano - ne.
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Fairy »

dáme vědět. Dnes se sejde mozkový trust a budeme o tom živě debatovat.
Čteme rádi.
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Caleb »

GM Alois píše: 13 úno 2019 12:20 Co jsem pochopil, tak ty zlé funkce jsou defaultně vypnuté.

K Yoku, ačkoliv schválenému není také žádna fotodokumentace, a má funkce, které není radno používat. A například funkce ,hide je specifická tím, že v některých situacích je dobré ji použít... Tak já nevím jak by to v takovém seznamu, nebo výpisu vypadalo. Toto je zakázané, ale ... a při situaci 1-257 lze použít.
Ano, jsou defaultne vypnute. Co jsem zatim zkoumal nic fatalniho krome toho stamina ceku tam neni.

Neni potreba to takto extremizovat, ale jak vite co neni povoleno je zakazno a co neni definovano muze byt vykladano jak chce a jedine co sem tim myslel a ne ve zlem, je nastavit nejaky ramec. Ale pravidla jsou zrejma, ale to jsem psal uz vprnim postu, ze zakazane veci jsou zakazane at je tam posilate treba z bataku.

Yoko taky neni popsane, chapu. Ja na to mam jen jiny nazor, budu rad kdyz to bude officialne OK a povolene a pak zde muze vzniknou sekce OrionUO, kde uz si muzeme komunitne vypomoct sami at uz nastavenim, nebo scripty. O nic jineho mi tu nejde.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Raziel »

Caleb píše: 13 úno 2019 14:03 Ano, jsou defaultne vypnute. Co jsem zatim zkoumal nic fatalniho krome toho stamina ceku tam neni.

Neni potreba to takto extremizovat, ale jak vite co neni povoleno je zakazno a co neni definovano muze byt vykladano jak chce a jedine co sem tim myslel a ne ve zlem, je nastavit nejaky ramec. Ale pravidla jsou zrejma, ale to jsem psal uz vprnim postu, ze zakazane veci jsou zakazane at je tam posilate treba z bataku.

Yoko taky neni popsane, chapu. Ja na to mam jen jiny nazor, budu rad kdyz to bude officialne OK a povolene a pak zde muze vzniknou sekce OrionUO, kde uz si muzeme komunitne vypomoct sami at uz nastavenim, nebo scripty. O nic jineho mi tu nejde.
To máš to stejné jako s upravy verdat. Oficiálně jsou zakázané, přestože je všichni používají, ale nikde žádný seznam toho co "se toleruje" a co už je přes čáru prostě GM nechtějí. Takže oficiálně je zakázané i mít batoh v jiné barvě apod... ale v reálu všichni maj jiné barvičky, nízké zdi, kostky ... a to včetně GM co dávají obrázky na facebook ... co se dá dělat...
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od R1mman »

Odpovedať na otázku linkom na pravidlá je naozaj profesionálne. Hlavne v prípade, že sa Fairy opäť absolútne nesnažila pochopiť dotazujúceho sa a hneď ho sucho odbila.
Fairy píše: 13 úno 2019 11:23 Jako neuvěřitelné, co si ještě dokážete navymyslet. Návod jak krok po kroku vytvořit vesmír by jste nechtěli? Recept na svíčkovou?
Toto je kliniec.
Ako neuveriteľné, ako hlboko komunikačne ešte dokáže klesnúť. Návod, ako sa krok po kroku zlepšiť v komunikácii by si nechcela? Nastaviť si fórum iba na read only mode?
Erik Nighelt
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 835
Registrován: 24 zář 2006 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Erik Nighelt »

Stamina check - resp. probíhání hráčů/mobů bez plné staminy má samozřejmě i yoko - od nějaké verze 2013 tuším.. dohledatelné by to mělo být lehko, protože to při každém proběhnutí ukousne kus staminy. To neni nic nového.
Děcka maji prázdniny, tak se Fairy realizuje tady no.. ono jí to zase přejde.. snad.. :paranoid:
Lepší lama kamarát ako skiller debil ;)
[Hated] je totiž něco jako sociální stigma.
-Posledním stupněm závisti je nenávist-

Filjins: Ty jo driv sem vypinal UO protoze proti me bylo moc lidi, tedka vypinam UO protoze neni ani hrac...
Uživatelský avatar
Nightwish
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 80
Registrován: 28 črc 2010 16:02

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Nightwish »

Vypadá to hezky, určitě bych uvítal nějakou revitalizaci jako mnozí z postujících hráčů/GMs. Myslím, že ikdybyste napsali návod a postup, jak co vypnout a co nepoužívat, najdou se lidi, co s tím vydrbou. Ale karma je svině, víme. Proto bych byl rád, aby to bylo oficielně schváleno a link hozen na stránky. Pořád je zachována možnost hrát čistě po staru, výběr už bude na hráči. To je UO. Pokud se tu vyskytuje nějaký NB, OrionUO topic s nějakým basic návodem, kde bude screen zapnutých features programu je cajk. Pokud si tam něco přidáš, počítej s tím, že tě můžou komplet smazat. Dát to na stránky/FB/Discord jako velkou novinku, určitě by to přitáhlo další lidi zpátky. Dobrý PR je základ! Lidi co to používají dýl můžou nahlásit zaznamenané bugy, které vypozorovali bez postihu. Pokud to nebylo účelné.

Prosím přestaňte se chovat jako retardi a začněte používat mozek. Dnešní UO je nastavená easy to play, nestojí to ani tolik času co dřív a pořád jde za málo peněz udělat hodně muziky. Děkuji Calebovi za iniciativu. :wink:
Uživatelský avatar
Napospas
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 545
Registrován: 08 zář 2006 10:11
Bydliště: Arkham
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Napospas »

Mno a koneckoncu to maji na gitu, nenasel by se tu nekdo, kdo by byl schopny to zlehoucka upravit a nechtene funkce oddelat? :)
Licenci jsem teda jenom proletnul, ale melo by to byt v cajku.
Napospas[Spolek], chudý příbuzný
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Penelope »

Caleb je frajer a když udělá návod a tak, tak rád přejdu na Orion
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od GM Alois »

Raziel píše: 13 úno 2019 14:33 To máš to stejné jako s upravy verdat. Oficiálně jsou zakázané, přestože je všichni používají, ale nikde žádný seznam toho co "se toleruje" a co už je přes čáru prostě GM nechtějí. Takže oficiálně je zakázané i mít batoh v jiné barvě apod... ale v reálu všichni maj jiné barvičky, nízké zdi, kostky ... a to včetně GM co dávají obrázky na facebook ... co se dá dělat...
Vlamovat se do otevřených dveří ti jde dobře. Ale pokud mě můj zrak neklame tak sem si nevšiml, že by bylo někde zakázané používání upravených verdat (implicitně by se mohlo jednat o pravidlo v logování, ale nesplňuje to tu podmínku navození něčeho, co ti umožní něco neobvyklého konat na serveru), ale tak proč něco nevytáhnout, když mám ten pocit. Jediné co se řešilo, že sa takové obrázky nebudou dávat/ případně mazat na hotpics. V podstatě si to každý může nastavit jak chce, třebas udělat si z monster sněhuláky. Pro nás je důležité, co to dělá na serveru a jestli tím neuděláš akci mimo rámec standartního chování clienta.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od R1mman »

Absolútny súhlas s Nightwishom.

Naskytajú sa tu dve alternatívy.
1) GMká to odskúšajú, rozhodnú, že to je v pohode a na fórum napíšu, že kľudne sa to môže používať, ale že to zahŕňa aj neželané funkcionality, za ktoré sa bude mazať, ak budú zapnuté. (V prípade Fairy by to bol iba post na fóre v štýle "Je to ok s odkazom na pravidlá.")
2) Schváli sa to a dá sa tomu nádych poriadnej novinky - Dá sa to na stránky, na facebook s popisom, že DP podporuje novú formu clienta OrionUO, ktorý má také a také výhody + embednuté video na tie výhody a na koniec sa spomenie, že ale tak ako ostatné clienty má funkcionality, ktoré sú proti pravidlám a tie najhlavnejšie sa vypichnú.

Rozdiel je v tom, že jeden prístup je prístup umierajúceho shardu a druhý takého, ktorý by tu ešte rád pár ďalších rokov bol a možno aj chcel nalákať viac hráčov na zmeny.
Treba to brať tak, že my (v tomto prípade hlavne Caleb) vám dávame možnosti ako to tu spraviť lepšie a zaujímavejšie a je na vás, aby ste sa toho chopili a využili to. Ak toho nie ste schopní na 100%, tak si to treba priznať, rozhodne sa tu nájdu ľudia, ktorí by vám radi pomohli. Miesto podráždených rečí a protivných odpovedí stačí povedať, "Super nápad! Ale, bohužial, momentálne toho máme naozaj veľa. Nevedel by sa na to niekto z vás pozrieť a spraviť jednoduchý návod povolených a zakázaných funkcionalít? Jedno GM to potom skontroluje, poprípade niečo upraví a hodí to do noviniek a na facebook.

P.S.: Prepáč Fairy, že ti to dávam trochu vyžrať, ale zaslúžila si si to.
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Fairy »

Já jsem v klidu. Nejsme v právní poradně, pane ombudsman, a to se nezmění. Tvoje teoretické statě plné odborných výrazů ve mne nikdy nevzbuzovaly nutnost reakce. Stejně jako tyto narážky.
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Caleb »

Napospas píše: 14 úno 2019 10:54 Mno a koneckoncu to maji na gitu, nenasel by se tu nekdo, kdo by byl schopny to zlehoucka upravit a nechtene funkce oddelat? :)
Licenci jsem teda jenom proletnul, ale melo by to byt v cajku.
Podle me to neni treba odelavat a vyrabet specialni DP verzi, bug je bug a jak psali GM, log to zaznamena. Proste kdo by si to zapnul na OrionUO, muze to same udelat i na Yoku, Fene...
Penelope píše: 14 úno 2019 11:00 Caleb je frajer a když udělá návod a tak, tak rád přejdu na Orion
Nightwish píše: 14 úno 2019 08:01 Vypadá to hezky, určitě bych uvítal nějakou revitalizaci jako mnozí z postujících hráčů/GMs. Myslím, že ikdybyste napsali návod a postup, jak co vypnout a co nepoužívat, najdou se lidi, co s tím vydrbou. Ale karma je svině, víme. Proto bych byl rád, aby to bylo oficielně schváleno a link hozen na stránky. Pořád je zachována možnost hrát čistě po staru, výběr už bude na hráči. To je UO. Pokud se tu vyskytuje nějaký NB, OrionUO topic s nějakým basic návodem, kde bude screen zapnutých features programu je cajk. Pokud si tam něco přidáš, počítej s tím, že tě můžou komplet smazat. Dát to na stránky/FB/Discord jako velkou novinku, určitě by to přitáhlo další lidi zpátky. Dobrý PR je základ! Lidi co to používají dýl můžou nahlásit zaznamenané bugy, které vypozorovali bez postihu. Pokud to nebylo účelné.

Prosím přestaňte se chovat jako retardi a začněte používat mozek. Dnešní UO je nastavená easy to play, nestojí to ani tolik času co dřív a pořád jde za málo peněz udělat hodně muziky. Děkuji Calebovi za iniciativu. :wink:
Pro me krome noveho kabatu, krerej je fak peknej jsou tu jeste veci:
- Lista funguje uzasne a natavit jde behem par vterin.
- Dokumentace komplet prikazu + JavaSript
https://github.com/Hotride/OrionUO/wiki ... e-commands
- git hub, stahne si clovek celej projekt vcetne wiki anemusi se bat ze to nekdo za nlet smaze.
- Build in mapa
- a spousta jinych

Pokud tam nejak pekne vyresim prejmenovani summonu, coz je stezejni, pak na gama play jde prejit jednoduse. Ty ostani scripty se holt casem dopisi a stejne jako pro fenu nemam problem je zde sdilet. Asi uz bych tam nepsal autonomni veci, ale na PvM / PvP ano.

BTW: Asi by toto pomohlo i tomu PvP. Konecne by to nebylo poslouchani "on FPS ja ne FPS" a pod. Takle by meli vsici stejnou moznost a jak sem psal, poskoceni o jedno pole vam skill nevynahradi. Proste to PvP berete trosku sportovneji a hned se nepraskejte a neotravujte GM team spamem ;/. Mi PvMkari uz jsme si zvykli ze panikarime jak skolacky kdyz na nas nabehne jedno PK a sjede nas ve full equpipu... tak clovek co jde do PvP, musi zkousnout ze protivnik neni vzdy ferovej, nebo se pletu?
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Eledrian
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 39
Registrován: 16 led 2019 10:14

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od Eledrian »

Fairy píše: 14 úno 2019 12:54 Já jsem v klidu. Nejsme v právní poradně, pane ombudsman, a to se nezmění. Tvoje teoretické statě plné odborných výrazů ve mne nikdy nevzbuzovaly nutnost reakce. Stejně jako tyto narážky.
Aspoň mě bůh dal a takové lidi mě zatím drží v životě daleko od těla. Snad se to nezmění 👏🏻👏🏻
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od R1mman »

Fairy píše: 14 úno 2019 12:54 Já jsem v klidu. Nejsme v právní poradně, pane ombudsman, a to se nezmění. Tvoje teoretické statě plné odborných výrazů ve mne nikdy nevzbuzovaly nutnost reakce. Stejně jako tyto narážky.
Som teda rád, že si reagovala a tiež som rád, že takto verejne potvrdzuješ, že ťa to absolútne netrápi a aj naďalej budeš komunikovať takto plytko a povrchne.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Povoleni novych klientu - OrionUO

Příspěvek od GM Alois »

V podstatě pokud to někde nebude používat se zlým úmyslem (to může i čistý client), tak není problém na tomto clientu hrát.

Tedy nikdo nebude postihován za to, že na tomto klientu hraje. Připravím sekci jako má Yoko a Phoenix, kde bych poprosil hráče, kteří s tím chtejí hrát a připadně hrají, aby se podělili s ostatníma jak na to a tak.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Zamčeno