UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Vaše nápady a návrhy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Nemate niekto podobny problem? Fix?

Neviem preco ale z nejakeho dovodu, na najnovsom PC co mam, ide UO najhorsie...

Z nejakeho dovodu mi:
1. Vynechava niekedy framy... ludia mi poskocia niekolko policok vpred ale ja ostanem na mieste...
2. Strasne zle funguju casty spellov, delay je cca 150-200 ms nez to po stlaceni hotkeyu zacne castit... to za starych zalagovanych cias tak trvalo...
3. Stojim a zrazu CC... len tak bez akejkolvek akcie... kedysi mi padla uo 3x za 10 rokov, teraz 3x za 2 dni...

Moze to byt nejaky problem s kompatibilitou? (Mam win 10) Uo nespustam ako spravca...
Hram na yoku, ale nezda sa mi ze by to bol problem yoka, hraval som kedysi na oboch ale ostal som u yoka lebo mi prislo rychlejsie... ale teraz ide zle.

Budem vdacny za skekolvek rady.
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Fero »

mna napada jedine to pustit ako admin.. ja to ako neadmin ani nepustim :D

ja som mal taky problem s UO mapou, bez admina laguje jak svina ale s adminom v pohode.

niekedy to mam zalagovane fenou a musim relog
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Xan »

jj mapa mi taky myslim lagovala, admin, zkusit kompaktibilitu s jinejma verzema winu. Kdyz jsem shanel novy yoko, tak jsem googlil a mozna i na foru hledal a pri tom jsem nekde narazil i na zpusob, jak uo spustit jen na jednom jadru na pc s vice jadrama, nekomu to muze taky delat problem... vic me nenapada
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Caleb »

Ahoj,
jesli jde o zdejsi shard, tak me se zda ze posednou dobou to laguje celkem casto, ne zadna tragedie ale je to poznat. Asi neco jako popisujes, casty mezy spelly, hid je pomalejsi, poskoceni..

Vypozoroval sem ze:

- Latenci to neni
- Pravdepodobne zalez na poctu pripojenych hraci. Behem PvP eventu sem to pozoroval celkem dost a to jsem byl uple mimo tuto zonu.
- Neni to jen ve spickach.
- CC teda nemivam skoro vubec, takze to jsem nepozoroval, kdyz uz tak chyba v mem scriptu.

Mozna by na toto znali odpoved GM? Neco na strane sfery/serveru?
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Emil »

Mighty PvP GOD píše: 04 úno 2019 21:46 Nemate niekto podobny problem? Fix?

Neviem preco ale z nejakeho dovodu, na najnovsom PC co mam, ide UO najhorsie...

Z nejakeho dovodu mi:
1. Vynechava niekedy framy... ludia mi poskocia niekolko policok vpred ale ja ostanem na mieste...
2. Strasne zle funguju casty spellov, delay je cca 150-200 ms nez to po stlaceni hotkeyu zacne castit... to za starych zalagovanych cias tak trvalo...
3. Stojim a zrazu CC... len tak bez akejkolvek akcie... kedysi mi padla uo 3x za 10 rokov, teraz 3x za 2 dni...

Moze to byt nejaky problem s kompatibilitou? (Mam win 10) Uo nespustam ako spravca...
Hram na yoku, ale nezda sa mi ze by to bol problem yoka, hraval som kedysi na oboch ale ostal som u yoka lebo mi prislo rychlejsie... ale teraz ide zle.

Budem vdacny za skekolvek rady.
GM ma kvoli tomu nenavidia, ale skus FPS patcher mne to pomohlo vyriesit tieto problemy.
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Raziel »

Mighty PvP GOD píše: 04 úno 2019 21:46 lagy cc
Zkusil bych pustit čistého klienta a zjistil jaké to bude bez externího programu (jen interní uo makra). Jestli to nedělá to yoko. Pak ještě zkontrolovat a povypínat spuštěné programy ve win. Případně velikost ram - win 10 z nějakého důvodu neuvolnuje nepoužívanou pamět.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

také bych prvně zkusil možnost, zda na čistém klientu to dělá to samé. Díky.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Caleb
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 95
Registrován: 02 pro 2006 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Caleb »

GM Alois píše: 05 úno 2019 09:35 Ahoj,

také bych prvně zkusil možnost, zda na čistém klientu to dělá to samé. Díky.
Ahoj,
nevim jak Mighty PvP GOD, ale ja sem to zkousel na cistem klientu v inkriminovane casy i na fene bez scipru a hra proste lagova.
Poznat je to napr. na skoku do brany, kdy kdyz jde vse OK, tak ani NPC hracky trh neudela lag, nic mene kdyz to jde spatne tak je 0-500ms zaskub.

Tento trend, bych ale pripsal poslednimu roku +-. Bud souvisi s loklanim problemem na PC hrace, s poctem hracu na serveru, stavem HW / SW serveru / nebo nejakou upravou na Sfere. Jak sem psal, latency se ukazovala max do 45ms, coz by napovidalo ze zpohledu odezvy je vse OK.

Kazdopadne, za sebe to budu vice pozorovat a az se to zase bude opakovat, vyzkousim to lepe zanalyzovat, treba je problem opravu na PC, to lenze vyloucit. Jelikoz tu neni valna debata o tom ze by to delalo vsem (vice), tak je mozne ze to souvisi s nejakym W10 updatem a tak podobne ;/.
http://spolek.rivil.com/?i=5&g=1&img=1009
Eledrian
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 39
Registrován: 16 led 2019 10:14

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Eledrian »

Nejsem IT člověk ani podobne stavěny jednotlivec, ale tyto “lagy” pozoruju také, pvp se s tímto hrát vůbec nedá. Ať už UO rozjezdu na notasu nebo kompu je to úplně to stejné. Latency mám 19-30 ms. UO jsem poprvé zapnul před 10 lety, ale nepamatuju se, že bych v minulosti měl se hrou takové problémy. Na PVP turnaji dvojic mě hrací skakali i o 3 policka a pochybuju ze měl někdo zapnutý externí program. Jo a zkousel jsem jak pheonix tak yoko a žádný rozdíl - to same čistý klient
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Fero »

Chcelo by to anarchy day ako zatazovy test!
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Penelope »

Podle mě mají GM nějakého levného providera, co se týkalo forum a dp stránkech tak se hrozně dlouho načítaly a někdy se nenačetly vůbec.
Co se týká UO, občas to laguje víc, většinou trochu, a malo kdy vůbec. Určitě je problém na druhé straně, ale není to zas tak hrozné jak kdysi. Ale nejspíš jejich server je zadarmo puštěný u nějakého providera z roku 94 :lol: .

Takže na Free shard zadarmo providera asi dobrý.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: UO laguje... (vynechava framy, pomale casty, CC)

Příspěvek od Raziel »

Penelope píše: 05 úno 2019 19:11 Podle mě mají GM nějakého levného providera, co se týkalo forum a dp stránkech tak se hrozně dlouho načítaly a někdy se nenačetly vůbec.
Co se týká UO, občas to laguje víc, většinou trochu, a malo kdy vůbec. Určitě je problém na druhé straně, ale není to zas tak hrozné jak kdysi. Ale nejspíš jejich server je zadarmo puštěný u nějakého providera z roku 94 :lol: .

Takže na Free shard zadarmo providera asi dobrý.
Neřekl bych, server se stěhoval někdy před pár lety a problémy nebyly. To už je pravděpodobnější nějaký nový script na serveru nebo script/aktivita nějakého hráče - viz nedávno akce s ostrovem se zvířaty.
Odpovědět