Kill - fame +5% alebo +10%?

Vaše nápady a návrhy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Dotaz: ked niekoho killnem, stale dostanem len 5% famy? Alebo je to uz na 10% ako to bolo dlhe roky kedysi davno? (Nemam prehlad, mimo 5-10 lognuti som nehral od 2013)

Len pripomeniem, ze sa kedysi zmenilo fame gain/loss z 10/10% na 5/10% aby sa zabranilo prelievaniu fame v dungoch. Co samozrejme dost poskodilo pvp stranku. Potom sa to spravilo tak, ze blue/blue nedostal ziadnu fame za kill. Ok ale tych 5% zostalo co by nemalo...

Ak to este nie je na tych 10% tak to prosim dajte, refol som dneska postavy a chcel by som oklepat hrdzu co ma bude asi stat nejaku fame tak nech aspon sa nestraca fame kazdym killom... my pvperi nemame z kade ziskat fame, len si ju prelievame a prosim nenutte nas chodit pvm kvoli fame, tiez nikto nenuti pvm hracov chodit pvp aby mali poklad.

Dakujem za pozornost :)
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Xan »

co si matne pamatuju, bejvalo to snad 10% loss, 5% gain... pac vim, ze lord pri smrti prisel o 1k, ale clovek z nej 1k urcite nedostal:D ale taky to je leta :P
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Fero »

suhlasim ze s fame by sa mohlo nieco urobit.

napr uz len ked clovek dueli mimo areny tak zbytocne straca fame a potom to clovek musi nabrat cez pvm :/ alebo hrat pvp len opatrne a vzdy pk vs blue alebo frakcne - co je na dnesnu dobu dost nuda :(

ale riesenie nemam ziadne, mozno zvysit tie percenta alebo zaviest nejaky counter killov (na princip zaznamenavania killov vo frakcnych bojoch) a miesto RC by si clovek mohol vybrat fame.. povedzme 50/100 fame za kill?
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Ciatronic »

na fame tu jsou krabičky ze kterých se dá přelívat fame
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Xan »

Ano ale ty krabicky snad musis necim plnit ne? A z pvp fame deedy nepadaj.
Na shardu, kterej je nastavenej na nutnost fame, tak urcite nebude vule gm, aby ta fame nemizela, spis naopak. S tim se asi nic extra menit nebude.
A nevim jestli by stejnej loss/gain fame v pvp z killu neco vyresil, protoze vzdy nekomu ta fame chybet bude, vzdy muzes potkavat nekoho lepsiho a ten ji z tebe proste vysaje a mit ji nebudes.

Za me jako non prsk hrace spis stve zmena pred x lety, kdy kamenovkam zavedly zavislost efektu na fame. Nemas za meleera fame, nemas dmg, vubec. Prskovi je fame u pr.. co se dmg tyce. Tomu spis pridali dmg s navaznosti na invul a lepsi ekvip, ale bez famy o dmg neprijde
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Xan píše: 03 úno 2019 14:08 Za me jako non prsk hrace spis stve zmena pred x lety, kdy kamenovkam zavedly zavislost efektu na fame. Nemas za meleera fame, nemas dmg, vubec. Prskovi je fame u pr.. co se dmg tyce. Tomu spis pridali dmg s navaznosti na invul a lepsi ekvip, ale bez famy o dmg neprijde
kamenovky - 100% suhlasim, vtedy sa plakalo ze preco ked pride nb plech do cove s midnajtkami, tak zabije vsetko... druha vec ale bola, ze tie midnajtky nieco stali... pamatam si ze ked sa to malo zaviest, na papieri to vyzeralo dobre, ale je to velmi zla zmena... kamenovky by jednoducho mali mat rovnaku sancu efektu aj pri 0 fame, ked si nejaky pvper spravi plecha a nechodi pvm, pripadne o tu fame pride, nech moze hrat...
druha vec ze to nici pvp, mozno by plech vybehol aj v mensine keby ho netrapila fama aby rozdaval efekty, takto sa kazdy za plecha snazi udrzat najvyssiu fame a tym padom sa nehra tolko pvp kolko by sa mohlo...

co sa tyka prskov, to zas nie je uplne pravda, prsk ma sice v +5 kombe dost dmg, ale nejeden by zobral aj archmagi/invul s anckou aby rozdaval dmg... hlavne pogy v ada robe za 50 su super :) (v +25 kostiach a ancke asi za 30 priemer) aspon sa po 20 rokoch oplati konecne nieco lepsie za prskov nosit do pvp
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Xan »

Chapu ze zebe jako hlavne prska todle tesi, ale to je proste moc a nedomysleny. Ano "riskuje" sice drahej ekvip, ale moc toho neriskuje, kdyz behem nekolika vterin, kdy otoci 2 svitky a 2 kouzla z hlavy a vetsinu charu na pocet hp polozi :)
Ale k tematu - fame nikdo urco odstranovat nebude, prelejvani nevim, jestli je chteny posilit, ale napr s tema kamenkama by se mohla pridat podminka, ze sance na efekt by byla v pvm dle fame, v pvp brz fame (pri hitu do hrace) - nejakej vypocet dmg do pvm a pvp se uz kdysi zavedl u jedny with hunterovy zbrane, tak pokud by byla vule, asi by to technicky problem nebylo.
Nebo meelerum taky pridejte xy dmg podle ekvipu a basta :wink:
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Fero »

tak keby mas kamenovky nonfame ludia by to brali do dungov ako nonfame dmg :D

ale tak da sa hrat za prska bez fame aj v +5 kostiach no.. a vacsinou ked vies hrat a trufnes si zobrat archmagi tak tu fame mas tiez..

problem duelov modry vs modry ked sa ta fame uplne straca je asi najhorsi :(
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od GM Alois »

Hola,
Hrajte ve frakci. Tam je přísun fame normální.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Fero »

GM Alois píše: 03 úno 2019 19:39 Hola,
Hrajte ve frakci. Tam je přísun fame normální.
a ked sa zabije order vs order? to asi nie co? :(
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

GM Alois píše: 03 úno 2019 19:39 Hola,
Hrajte ve frakci. Tam je přísun fame normální.
...hral som frakciu dost dlho si myslim a...

1. dovod preco som uz davno zacal hrat PK bol ten, ze jednoducho ked si hral frakciu a bolo vas viac, niekto z druhej frakcie si to najprv ocekoval a nelogol to pokial by nevyhral...

2. proti komu by potom behali blue hraci, ktory cakaju v cv a nie su vo frakcii? mozno su tam preto, ze nechcu hned pvp ale chcu sa zoskupit v cove a vybehnut ked si myslia ze budu mat sancu...

mozes mi verit, ze jedine normalne pvp sa da zahrat ked niekto hra PKcka... skor by som uvital odpoved typu ci sa s tym nieco bude robit alebo nie, aby som vedel ci sa mam snazit to vysvetlovat ako to funguje :) fakt som toho vela nabehal na vsetkych stranach...
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Xan »

1)Hlavne pk je nejvydelecnejsi:-)
2)Teoreticky, nesla by zavest nejaka anarchy frakce, kdy by clovek byl enemy pro vsechny vc vlastnich?
Ale lidi jako pvp mistri " ik na 2 rany" by to stejne nejoinuli, porad totiz plati bod 1) :D
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Empair »

PK vs Blue by měli mít že zabití plnou fámu.

Nutit lidi hrát PvP ve frakcích vede jen k úbytku PvP hráčů z neustálých sporů a porušování pravidel.

Když někdo chce hrát frakční PvP může.
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Xan píše: 03 úno 2019 21:57 1)Hlavne pk je nejvydelecnejsi:-)
2)Teoreticky, nesla by zavest nejaka anarchy frakce, kdy by clovek byl enemy pro vsechny vc vlastnich?
Ale lidi jako pvp mistri " ik na 2 rany" by to stejne nejoinuli, porad totiz plati bod 1) :D
1 - uz som to raz pocital, ale... hranie PVM je 30x ziskovejsie nez hranie PK... na rovnakej urovni samozrejme = top PVM hrac zarobi 30x viac nez top PK hrac. ak neveris dam ti priklady...
2 - anarchy frakcia je PK... to iste az na loot... keby chcem mamon idem dungovat... xane myslel som ze uz vies ze mi nejde o mamon :) mame spolu nejaku tu historiu... aj z e_ndoru...

Empair píše: 07 úno 2019 11:48 PK vs Blue by měli mít že zabití plnou fámu.

Nutit lidi hrát PvP ve frakcích vede jen k úbytku PvP hráčů z neustálých sporů a porušování pravidel.
Presne tak, 100% pravda.

nova generacia GM by sa mohla pozriet ten gain/loss, zatial robia dobre zmeny, treba viac posluchat hracov co maju skusenosti... pritom ani nevidim dovod to nedat spat na 10% ked uz nema dovod to byt na 5%... je to velmi malicka drobnost, len jedno cislo zmenit, a hned sa bude lepsie dychat pvp hracom...
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Xan »

Zkus si hrat pure blue pvp, kdyz ti nejde o loot:-) to je teprv ztratovy:-)
Ja to mylsle hlavne i obecne. Lidi nema co donutit hrat frakci, led asi to ozkouset na sem tam duel, ale tam se lootili vzdy taky, takze o moc lepsi to neni, leda trocha ty vybavy frakcni, ale s jejich cenama, vyjma stitu, je celkem problem na to ty reward coiny vydelat. A to i v dobe, kdy se hodne behalo vse, natoz dnes.
Vim, ze se leda kupcilo s famou, ale s dnesnima upravama by po tom takova poptavka byt nemusela, takze zavest rovnej gain/loss v pvp, by vadit asi nemuselo. Na jednu stranu pojezd party v dungu, kdy se casto jedna o takovy modry npc, co behaji splasene dokola, je ty famy, krom jinyho, z nich dost tak nebo tak:-)
Pokud by gm vadilo prelivani, muze se zavest do pravidel zakaz cileneho prelivani fame - ale to by gm museli posuzovat kazdej pripad zvlast, aneb v pvp je rk dost a dost
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Xan píše: 07 úno 2019 18:54 Pokud by gm vadilo prelivani, muze se zavest do pravidel zakaz cileneho prelivani fame - ale to by gm museli posuzovat kazdej pripad zvlast, aneb v pvp je rk dost a dost
Cílené prelivani fame je zakázaný od nějakého 2008... Do te doby se s tim obchodovalo.
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Wiliam
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 67
Registrován: 13 črc 2015 19:20

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od Wiliam »

Hrat pvp vo frakcii kvoli fame to asi nie sorry :D...
Ono co sa tyka tohto pvp, proste keby si mozem vybrat tak hram len za modraka a ano najlepsie frakcneho(mam gz, zadarmo refy, staty lepsie atd atd...)
Lenze bohuzial pvp hraci ako my nemame na vyber, hrame pvp lebo nas to bavi, tym padom tie pk niekto musi logovat, ked lognem choasaka a stojim v gz 2 hodiny nikdo nelogne orderaka aby si zahral pokial ich nebude aspon 3 alebo 4...
Kdez to lognem Pk trocha vyprudim discord a do pol hodky moze byt z toho slusne pvp, pretoze moze hoci kto prist v klude za modraka a prudit cervene zalozky do sytosti))..
A co sa tyka tych % fame, malokedy sa mi stane ze nemam fame na pk no kludne by som prijal tych 10% ako kedysi.. Proste to je fakt ze pvper nema chut harvit zonu aby mal fame na skladacku.. Z blue na blue ponechat 0% ale pk vs blue 10% by bolo v pohode... Neviem preco frakcia je tak dotovana jak je, pritom fakt najviac sa vzdy prudilo prave ch/o bojoch. A to vam hovorim z pohladu dlhorocneho pvpera:p
Libor
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Kill - fame +5% alebo +10%?

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

včera jsem toto téma také naťukli, a resultát je ve smyslu, že tuto hranici měnit nebudeme, vzhledem k možnosti si fame syslit ve fame krabičkách.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Odpovědět