Změny v skriptech - Jail

Vaše nápady a návrhy
Uživatelský avatar
Rumburak
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 9
Registrován: 11 pro 2018 18:26

Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Rumburak »

Zdravím, chci se zeptat jestli se tu opět zavadí Qvidaismus, a to znamená, že se dělají opět změny bez vědomí hráčů popřípadě bez jejich informovaní. Jak pravilo staré rčení, vypozuruj si, zjisti si?..

Myslím, že pokud vydáte jakoukoliv změnu, tak je potřeba na ni upozornit. Neříkám, říct v tomto konkretním kroku, změnil jsem to a to, dělá to to a to, a je to tam a tam.

Nejsem bohužel skripter, takže mám problém si naskriptit i takový jednoduchý skript jako sekaní do pahýle (když k nim přiběhnu), doufám, že takový skript nevadí. Samozřejmě se změnou už ten skript nefunguje. A naskriptit něco co by mi opisovalo kod, nebo aby mi to samo chodilo je pro mě opravdu paradise...

A teď mě prosím opravte. Pokud moje teorie je, že se to evidentně změnilo například kvůli 2-3 hračích, co byli tak inteligetní a dokázali si napsat tak chytrý skripty, tak myslím, že pro ně nebude problém si tady s tou změnou poradit. Zatím co ti ostatní co jsou analfabeti, tak na to potrpí a budou muset čekat až někdo výdá aspon ten skript na sekaní polen.. To byl opravdu záměr?

PS: Ano, jsem senilní a starý a nemám rád změny, a jsem i trochu vytočený, ale myslím, že takové změny nejsou nutné. Pochopil bych, kdyby se překopal celý jail systém, ale provést takovou "malou změnu", na to potrpí opravdu jen ti, co byli radi, že jim to aspon to půrko odsekne
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Fairy »

Začla bych tím, že bych se nedostala do jailu.
Uživatelský avatar
Rumburak
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 9
Registrován: 11 pro 2018 18:26

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Rumburak »

Fairy píše: 11 pro 2018 19:24 Začla bych tím, že bych se nedostala do jailu.
Vzhledem k tomu, že jste dáma tak na Vaši odpověd nebudu reagovat stejně "arogantně" jako vy. A budu věřit, že se tu najde někdo kompetentní a napíše adekvátní, rozumnou odpověď.
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Thief »

Ok, tak teda rozumnou odpověď podle Qvida, dobře ti tak. Ať žije Qvidaismus!
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Ciatronic »

Měl bych návrh při načapání afk bych zajailoval všechny acc z dané IP dokud tu postavu nevysekají, protože jak jsem pochopil v dnešní době není problém si založit novej acc a vytrénovat AFK fishing, mining, alchemy nebo lumber je otazka 4 dní.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

novinky ohledně změn v jailu - tedy v místě, kam se člověk dostane pouze tím, že poruší pravidla, se neplánují. V současné době se tam člověk dostane z 90% za AFK. Tresty za AFK jsou navíc nižší než v minulosti a musíme si uvědomit, že v tom jailu člověk naní na dovolené a dokonce ani za odměnu, je to trest. Přehazování stromků v jailu je rutinní záležitost a děje se tak, co do frekvence, několikrát do roka. Dokonce současné nastavení je optimalizováno tak, že cesta je kratší, než bývala, takže budete vysekáni nyní rychleji.
Pokuď ti přestal fungovat script, není to chyba jail systému. No jestli nerozumíš tomu, s čím klikáš, tak mám celkem strach, aby ses nestal obětí nějakého záludného scriptu, který dělá věci, které nejsou v souladu s pravidly. Dej si na to pozor. Každopádně jestli chceš sekat, tak není problém si napsat jednoduchý scriptík v yoku, nebo si udělat v Assistu makro na jednotlivý stromeček. Opravdu těch variant je mnoho, ale jestli jsi měl nějaký super automatický script, který ti to sekal tak, že si načetl u čeho stojíš, a samo ti to seklo ... atd. tak se obávám, že tímto scriptem porušuješ pravidlo na cedulce v jailu. Tak si dej pozor.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Rumburak
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 9
Registrován: 11 pro 2018 18:26

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Rumburak »

GM Alois píše: 11 pro 2018 20:47 Ahoj,

novinky ohledně změn v jailu - tedy v místě, kam se člověk dostane pouze tím, že poruší pravidla, se neplánují. V současné době se tam člověk dostane z 90% za AFK. Tresty za AFK jsou navíc nižší než v minulosti a musíme si uvědomit, že v tom jailu člověk naní na dovolené a dokonce ani za odměnu, je to trest. Přehazování stromků v jailu je rutinní záležitost a děje se tak, co do frekvence, několikrát do roka. Dokonce současné nastavení je optimalizováno tak, že cesta je kratší, než bývala, takže budete vysekáni nyní rychleji.
Pokuď ti přestal fungovat script, není to chyba jail systému. No jestli nerozumíš tomu, s čím klikáš, tak mám celkem strach, aby ses nestal obětí nějakého záludného scriptu, který dělá věci, které nejsou v souladu s pravidly. Dej si na to pozor. Každopádně jestli chceš sekat, tak není problém si napsat jednoduchý scriptík v yoku, nebo si udělat v Assistu makro na jednotlivý stromeček. Opravdu těch variant je mnoho, ale jestli jsi měl nějaký super automatický script, který ti to sekal tak, že si načetl u čeho stojíš, a samo ti to seklo ... atd. tak se obávám, že tímto scriptem porušuješ pravidlo na cedulce v jailu. Tak si dej pozor.
Měl jsem na mysli skript, který byl ještě dřív než staly dnešní GM GMkama :D (Doběhl jsem ke stromu a samo to seklo)

Krásná a adekvátní odpověď hodna GMka, co se týká obsahu s tím nesouhlasím, ale budíž. Beru ho na vědomí.

Jednou bych si přál aby existovali rozumní lidé a měli na všechno objektivní názor. Na DP existují krásné případy dnešních zaujatých lidí.

Fairy - je jí uplně jedno, co jste udělal nebo neudělal jak moc zavažný to byl čin, má svůj jednolitý nahled.
Qvido - absolutně ho nebaví žít život, který má, popřípadě práce kterou má, a tak je protivní na všechny kolem a rozdavá negativismus, který většina lidí poté opětuje.
Alois - dělá práci kterou se snaží vykonávat dobře (a nejspíš i dělá), ale stejně lidi na něj budou prskat
Nikdo - Někdo kdo má všeobecný nadhled a objektivní názor, dokáže pochopit, rozeznat co je například AFK trestné a co AFK nezbytné, bere v potaz všechny aspekty. Zákony tak jako pravidla jsou psány tak, aby zamezily něčemu špatnému a byly ve prospěch společenství. (To, že sem v nečem AFK a nemám zatím žadný zisk jen by se mi ten skill hodil (musical,remove,tailoring,...) a pak AFK kde se mužu v budoucnu obohatit (mining,taming,alchemy).

Ale není potřeba to dál rozebírat. Aloisova odpověď mi stačí. Jestli jsem někoho pohoršil, tak se omlouvám :paranoid:
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Thief »

Omyl doktore Freude, já jsem velice pozitivní člověk. Akorát nemám pochopení s lidmi jako jsi ty. Stěžovat si na změnu jail systému, popřípadě na to, že ti kvůli tomu nejede script na vysekávání..to je něco co už tu myslím dlouho nikdo nepřekoná :lol: .
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od GM Alois »

Není žádné hodné a zlé AFK.

V situaci jakou nyní máme, kdy "musím mít skill" abych hrál, lze normálně v klidu vytrénovat non afk způsobem (hraním), případně non afk knihou, dále pak tu máme podpůrné skilly, které lze také získávat expy, nebo dostupnými knihamy (které získám také jak jinak než hrou), není třeba rozlišovat hodných a zlých AFK. To, že se hlavně kontrolují výrobní skilly (fishing,mining,lumberjacking, alchemy ...) a z těchto právě většina AFKářů je, ale automaticky to neznamená, že může člověk nechat stát s multimakrem na hřbitově heal,mf,parrying a nebát se trestu. Nebo pokud někdo má autonomní makro na nakupování regů od vendorů a pustí si jej v noci s délkou opakování blížící se respawnu regů u vendora, tak to také není v pořádku.

Až se AFK zruší, nebudou lidé zavíráni do vězení.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Eric »

Zdravim ve spolek.

Zmena ve scriptech a v principu nenastala zadna. Jedine co se zmenilo jsou pozice stromu a sochy. Sochu jsme premistili jednak z duvodu optimalizace tras, druhym duvodem bylo viditelne upozorneni na zmenu.

Ke kvalite vami pouzivanych scriptu se radsi nebudu moc vyjadrovat. Chapu, ne kazdy je scripter, ale obcas to je vazne sila.
Zrovna seknuti do stromu je opravdu elementarni funkce.

Howgh.
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od R1mman »

Krásny príklad rôznych prístupov v komunikácii.

Fairy - katastrofa, miesto toho, aby sa človeka snažila pochopiť a odpovedať mu tak, aby mu to pomohlo, mu dá povýšeneckým spôsobom radu.
Qvido - ten už úplne zkĺzol do cynizmu. Akonáhle sa človek pýta na niečo, čo on pokladá za blbosť, tak s ním komunikuje ako s menejcenným.
Alois - konečne niekto, kto sa snaží a je si vedomý toho, že aj na hlúpe otázky treba odpovedať seriózne.
Eric - vecné, slušné a trefné.

Nechal by som kumunikáciu na Aloisa a Erica, lebo od Fairy sa prívetivej odpovedi k veci asi nedočkáme a v prípade Qvida tu bude úprimná odpoveď iba na otázku, ktorá bude hodná jeho pozornosti a času.
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Penelope »

R1mman píše: 14 pro 2018 16:50 Krásny príklad rôznych prístupov v komunikácii.

Fairy - katastrofa, miesto toho, aby sa človeka snažila pochopiť a odpovedať mu tak, aby mu to pomohlo, mu dá povýšeneckým spôsobom radu.
Qvido - ten už úplne zkĺzol do cynizmu. Akonáhle sa človek pýta na niečo, čo on pokladá za blbosť, tak s ním komunikuje ako s menejcenným.
Alois - konečne niekto, kto sa snaží a je si vedomý toho, že aj na hlúpe otázky treba odpovedať seriózne.
Eric - vecné, slušné a trefné.

Nechal by som kumunikáciu na Aloisa a Erica, lebo od Fairy sa prívetivej odpovedi k veci asi nedočkáme a v prípade Qvida tu bude úprimná odpoveď iba na otázku, ktorá bude hodná jeho pozornosti a času.

Souhlasím, btw ta změna uspořádání stromů má souvislost s tím, že jsou Vánoce a nějaké hodné GM si potřebovalo vyzdobit stromkem z jailu obývák ? :D
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Fairy »

R1mman píše: 14 pro 2018 16:50 Krásny príklad rôznych prístupov v komunikácii.

Fairy - katastrofa, miesto toho, aby sa človeka snažila pochopiť a odpovedať mu tak, aby mu to pomohlo, mu dá povýšeneckým spôsobom radu.
Qvido - ten už úplne zkĺzol do cynizmu. Akonáhle sa človek pýta na niečo, čo on pokladá za blbosť, tak s ním komunikuje ako s menejcenným.
Alois - konečne niekto, kto sa snaží a je si vedomý toho, že aj na hlúpe otázky treba odpovedať seriózne.
Eric - vecné, slušné a trefné.

Nechal by som kumunikáciu na Aloisa a Erica, lebo od Fairy sa prívetivej odpovedi k veci asi nedočkáme a v prípade Qvida tu bude úprimná odpoveď iba na otázku, ktorá bude hodná jeho pozornosti a času.
Z vrcholu přímo do Vašich srdcí.
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od R1mman »

Fairy píše: 14 pro 2018 22:38 Z vrcholu přímo do Vašich srdcí.
Nemusíš potvrdzovať to, čo všetci vieme, tým, že si z toho budeš robiť srandu. Áno, povedal ti to neznámy človek na fóre, ale skús si to spätne zhodnotiť. Možno si takto skús posúdiť tvoje staršie príspevky. Ja som to nerobil, takže neviem, možno sa mýlim a toto bola tvoja slabá chvíľa, každopádne to bolo povýšenecké a úplne mimo misu. Kľudne sa zasmej aj na tomto a ďalej sa správaj podobne, alebo, ale naozaj iba alebo, si z toho niečo zober a buď trošku asertívnejšia.
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Rod Sacketts II »

GM Alois píše: 12 pro 2018 08:42Nebo pokud někdo má autonomní makro na nakupování regů od vendorů a pustí si jej v noci s délkou opakování blížící se respawnu regů u vendora, tak to také není v pořádku.
V noci se reagenty nedaji nakupovat, posledni reagenty pribydou +- v 22:00 a pak uz se neobnovujou, a po jejich vykoupeni je tam 0 (zbytek) az do rana 9:00... Coz me jako obchodnika trosku vzdy stve.
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Tuzemack
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 172
Registrován: 28 lis 2012 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Tuzemack »

Ta captcha je na hlavu. Běhal jsem asi 20m v jailu, nasekal 30 polen a během toho vyskočila 7x. Posedmé jsem se upsal a myslím, že postavu zase dlouho nelognu. To si to nemůže holt normálně člověk odsekat bez téhle zbytečné buzerace?
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Penelope »

Tuzemack píše: 23 led 2019 14:52 Ta captcha je na hlavu. Běhal jsem asi 20m v jailu, nasekal 30 polen a během toho vyskočila 7x. Posedmé jsem se upsal a myslím, že postavu zase dlouho nelognu. To si to nemůže holt normálně člověk odsekat bez téhle zbytečné buzerace?
Souhlasím, GM by mohli udělat to, aby Captchu nechali ale při správném opsaní odečetla -15 polen! =) To by bylo ideální, protože skáče poměrně často a upsaní se občas podaří komukoliv.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Fairy »

Tuzemack píše: 23 led 2019 14:52 Ta captcha je na hlavu. Běhal jsem asi 20m v jailu, nasekal 30 polen a během toho vyskočila 7x. Posedmé jsem se upsal a myslím, že postavu zase dlouho nelognu. To si to nemůže holt normálně člověk odsekat bez téhle zbytečné buzerace?
Poděkování všem autonomním scriupterům.
Penelope píše: 23 led 2019 17:38 Souhlasím, GM by mohli udělat to, aby Captchu nechali ale při správném opsaní odečetla -15 polen! =) To by bylo ideální, protože skáče poměrně často a upsaní se občas podaří komukoliv.
Že by jsi tam, Lukáši, stál a jen psal správně captchu? Nemyslím si.
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Penelope »

Fairy píše: 23 led 2019 18:17 Že by jsi tam, Lukáši, stál a jen psal správně captchu? Nemyslím si.
Myslím, že od toho jsou IP Adresy aby člověk poznal kdo je, když je Administrátor :lol: A aji kdybych byl Fantomas, jaký vliv to má na to, že budu opisovat captchu stále dokola? Ta captcha se vyvolá náhodně po seknutí do stromu :roll: A když něco tak pofiderního jako opsaní catpchy může přidat logy proč by její správné opsaní nemohlo naopak logy odebrat. Dává to smysl - logiku. Počet odebrání logů při správném opsaní nemusí být striktně 15 ale klidně od 5-15, třeba i náhodně v tomto rozmezí :unibrow:
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v skriptech - Jail

Příspěvek od Xan »

Tenhle napad uz tu padl a takhle jsem taky reagoval. Postavat a nechat se scriptem vysekat i pres captchu... ja bych zacal tim, nedostat se do jailu .... taky jsem tam byl, tusim ze za afk a zazil uz captchu, jednou jsem se upsal taky... a vysekal jsem se v klidu. Min brecet a vic sekat? :D
Odpovědět