Revize jailov a AFK trestov

Vaše nápady a návrhy
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fero »

Zdraviim,

chcel by som sa GMs spytat na nazor na sucasnu situaciu jailu a pravneho statusu AFK.

A uplne zakladnou otazkou by som chcel rozputat diskusiu. Zaujimal by ma nazor hracov na bezpredmetny princip jailu, kde pobehujete od stromu k stromu xy hodin.

Ved o tomto hry nie su ne? Par navrhov:
- ked je clovek pristihnuty pri afk trenovani skillu, objektivne zhodnotit co robil, ako to robil a co tym ziskal. to nemoze byt az take tazke -> zobrat mu vsetko co ziskal +10%, dalsie nacapanie +20% atd.. (gp, skilly, majetok)
- ked je pri afk ziskavani mamonu - odobratie mamonu
- hocico riesit casovym trestom - ci uz na IP, account, postavu. tiez podla zavaznosti
- spravit to srandou a donutit cloveka nahodit najlepsi ekvip aky ma a ist si skusit vykupit slobodu v solo dungu? :D

podla mna by sa urcite dalo prist na nieco lepsie. najviac mi asi vadi fakt ze mate jedinu moznost - jail. ktory je nuda, keby sa vymysli trest ktorym clovek nieco realne strati ale nestrati cas, ktory uz pomerne starsi hraci dp kvoli praci a ostatnemu zivotu nemaju. chcete si predsa zahrat :D sekat drevo mozete aj v reale

Ja vidim ako argument proti, neferove obohacovanie sa na ukor ostatnych a mozne zruinovanie ekonomiky.Bo l by som rad keby sa tu vedeli vyjadrit ludia ktorym to vadi a preco. Moj osobny pohlad je, ked chce niekto makrovat celu noc/den afk v dungu jedine co tym ziskava, teda straca su peniaze za elektriku ktore vyhodi pretoze ma procesor vytazeny na 100% 24/7 a to sa nazbiera. Nepride vam toto ako dostatocny trest? :D

PS:
osobne nemam ani jeden afk prohresek. ale tento system mi lezi v zaludku odjakziva
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

trestat lidi ztrátou majetku je hloupost. Stejně budou dělat AFK s účtem který je holý a nic nemá, a tedy tak nic neriskovat.
Trest za porušování pravidel nemá být zábava bych řekl. Má to být trest.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fero »

V realnom svete samozrejme. Ale tu sa hrame hru a myslim si ze zaklad hracov jej venovalo uz par rokov. Preco sa proste nezamerat na to aby sme si hru najviac uzivali za co najmenej casu?

Tak si pozrime priklad afk fishingu. Clovek si zalozi postavu, afkuje kludne mesiac bez toho aby ste ho chytili. Vy date jail nb postave a neriesite. Clovek si zalozi dalsiu postavu a ide znova. Priebezne si prehadzuje veci na hlavnu postavu ktora je safe.

Len teraz co som si pozrel prohresky vacsina datumov sedela na piatok/sobotu/nedelu. Keby chcem afkovat, co aj afkujem priznam sa.. Alchemy mi pride ako bolest :D (ale snazim sa vacsinu casu pri tom byt) Ide o to ze ked som logicky zacal rozmyslat ze ste ako GM pracujuci ludia asi nebudete kontrolovat afk utorok o 3 rano..

Ako teda terajsie nastavenie riesi tento problem? Tak isto mozem nechat afk postavu cez noc dakde v mlatit v dungu s dnesnymi moznostami rano sa zobudim a hla mamon. Taming, atd..

A co hovoris na navrh s "pauzou" a docasnym blokom? IP accountu predsa viete.

Je pekne ze mi vyvratis jednu moznost trestania majetkom, beriem(ale viz IP point vyssie). Ked uz si si dal tu pracu odpisat mohol si aj spomenut par dovodov co vam ako GMs na AFK vadi?

Je iba par skillov a sposobov ktorymi clovek moze afk ziskat mamon. Ale preco trestat ludi ktory si chcu na svojom magovi, vampovi, necrovi dotrenit nejaky skill nad ktorym by museli navysse stravit xy hodin. Predsa jak som vravel, myslim ze kazdy aktivny hrac nad UO stravil uz par rokov a ma odtrenovane rucne, pritomne az az.

Tak zakazat a davat si pozor na tych ludi co AFK ozaj zneuzivaju a nieco povolit? Pride mi dost divne stale dodrzovat vacsinu pravidiel z dob ked tu hravalo 300 hracov. Teraz ich tu je tak 20...
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Ciatronic »

Fero píše: 10 lis 2018 21:39 V realnom svete samozrejme. Ale tu sa hrame hru a myslim si ze zaklad hracov jej venovalo uz par rokov. Preco sa proste nezamerat na to aby sme si hru najviac uzivali za co najmenej casu?

Tak si pozrime priklad afk fishingu. Clovek si zalozi postavu, afkuje kludne mesiac bez toho aby ste ho chytili. Vy date jail nb postave a neriesite. Clovek si zalozi dalsiu postavu a ide znova. Priebezne si prehadzuje veci na hlavnu postavu ktora je safe.

Len teraz co som si pozrel prohresky vacsina datumov sedela na piatok/sobotu/nedelu. Keby chcem afkovat, co aj afkujem priznam sa.. Alchemy mi pride ako bolest :D (ale snazim sa vacsinu casu pri tom byt) Ide o to ze ked som logicky zacal rozmyslat ze ste ako GM pracujuci ludia asi nebudete kontrolovat afk utorok o 3 rano..

Ako teda terajsie nastavenie riesi tento problem? Tak isto mozem nechat afk postavu cez noc dakde v mlatit v dungu s dnesnymi moznostami rano sa zobudim a hla mamon. Taming, atd..

A co hovoris na navrh s "pauzou" a docasnym blokom? IP accountu predsa viete.

Je pekne ze mi vyvratis jednu moznost trestania majetkom, beriem(ale viz IP point vyssie). Ked uz si si dal tu pracu odpisat mohol si aj spomenut par dovodov co vam ako GMs na AFK vadi?

Je iba par skillov a sposobov ktorymi clovek moze afk ziskat mamon. Ale preco trestat ludi ktory si chcu na svojom magovi, vampovi, necrovi dotrenit nejaky skill nad ktorym by museli navysse stravit xy hodin. Predsa jak som vravel, myslim ze kazdy aktivny hrac nad UO stravil uz par rokov a ma odtrenovane rucne, pritomne az az.

Tak zakazat a davat si pozor na tych ludi co AFK ozaj zneuzivaju a nieco povolit? Pride mi dost divne stale dodrzovat vacsinu pravidiel z dob ked tu hravalo 300 hracov. Teraz ich tu je tak 20...
Nechápu co ti vadí? Sám vidíš že afk kontroli šli na nejnižší možnou úroveň. Ano je to zakázané ale pořád to jde dělat. A pokud jak ty píšeš si chceš dotrénovat u postavy skilly na většinu už jsou knížky a i když to chceš udělat bez knížek tak to dokážeš dotrénovat afk aniž by ti na to přišli sám si to teď napsal. Nastává problém u autonomních scriptů které jedou 24/7 kterých čím dál tím víc přibývá, jde jen o to sehnat někoho kdo ten script napíše a je ochotnej ho poskytnout když ho neumíš napsat ty sám. Ano toto je hra která od jakživa neměla být o afk. S novou techologií to bohužel je jednodušší. Pokud chceš afk jdi na WoWko nebo něco jiného podobného afk se tu řeší odjakživa a podle mě k DarkParadise AFK tresty patří. Kdyby náš server jel na jiné sphere byl by to jiný příběh ale co se asi nikde zde nezmění je sphera kdy přechod na novou zaspal svou dobu a díky tomu DarkParadise je takový jaký je.
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fero »

Ja suhlasim s tym aby AFK zakazane zostalo. Ale mierna revizia by urcite neuskodila. Je fer dat jail nb postave ktora mohla zarobit par mega na fishingu a dat jail typkovi co si v klude trenuje aby si mohol naplno uzit hru a nezneuziva to afk uplne naplno? Ved to neni iba cierno biele. To je vsetko
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fogy »

Fero píše: 11 lis 2018 02:06 Je fer dat jail nb postave ktora mohla zarobit par mega na fishingu a dat jail typkovi co si v klude trenuje aby si mohol naplno uzit hru a nezneuziva to afk uplne naplno?
V reálu taky můžeš prodávat drogy 3 roky, pak tě někdo chytne a pravděpodobně dopadneš stejně jako někdo, kdo prodával sem tam 3 měsíce a chtěl si jenom přivydělat, aby si mohl naplno "užít" život. :D

Chápu, že sekat v jailu je dost frustrující, ale je to prostě trest. Pravidla jsou nastavana, tak jak jsou a pokud je dodržuješ, nikdy se tam nedostaneš.

Další věc, co nechápu, je to, že mluvíš o hraní, ale namísto trestu, který musíš vykonat ve hře, chceš nějakej timovanej ban, aby člověk po nějakou dobu nemohl hrát vůbec??
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Zola »

Já mám poznámku k vězení samotnému.CHápu že to opisování kodu je proti autosekáčům ale kurna člověk se uklikne nebo to nechtěně zavře a 50 logu navíc:/Nebo když splete strom či klikne sekerou na sebe hned navíc.Z 250 je rázem 350 jak nic :x
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Uživatelský avatar
Tommy
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 319
Registrován: 24 říj 2006 21:06

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Tommy »

Revize AFK probehla uz nekolikrat a soucastny nastaveni se mi zda prijatelny.
Osobne jsem za ty leta AFK prohresek teda jeste neschytal, takze me to nechava vlaznym tak jako tak.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
UO - Dark Paradise - YoutubeChannel
https://www.youtube.com/channel/UCDX--rk_wDwG-gYSUyOE_FA
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Tersivan »

tresty sou v pohode, problem je jen to ze se ty kontroly konaj minimalne a kdyz uz, tak ti lidi s autonomnima makrama maj i AFK alarm ktery je probudi i kdyz spi.

kontrola AFK by se mela jen delat casteji a nejak chytre aby se tem afkarum nespoustel afk alarm.
Uživatelský avatar
NANUK
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 62
Registrován: 07 zář 2016 16:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od NANUK »

tak tak, problem bych spis videl u tech automat scriptu ktere narusiji jiz tak krehkou ekonomiku. mining, lumber, taming a vykup surovin od npc je vazne problem, zacinajici hraci si timto prilepsovali ale dnes nemaji sanci....
Uživatelský avatar
Gilraen
Dark Paradise GM
Příspěvky: 264
Registrován: 09 čer 2016 22:48

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Gilraen »

Jak již bylo zmíněno, afk bude nadále trestáno a k revizi trestů došlo před nějakým časem, v tomto směru se neplánují úpravy.
FACEBOOK
YOUTUBE
DSC: Gilraen #0605
Fila
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 192
Registrován: 19 zář 2006 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fila »

A co to udělat obdobně jako na dp2,kdy co x - xy minut vyskočí captcha a pokud ji člověk nevypise tak ho to freezne a odlogne a dokud nedojde GM tak je dotyčná postava v ..., S tím že třeba po 5 takovýchto miniprohrescich by dostal regulérní afk trest. Jen návrh...osobně je mi to sumak bo neafkuju...vlastně už ani nemakruju skoro...prostě na to není cas

E: samozřejmě by to nefungovalo na takové ty autonomní makra kdy člověk něco vybíjí takže to by se muselo kontrolovat tak jako doted
jurko
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 40
Registrován: 12 led 2018 14:24

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od jurko »

Fila píše: 23 lis 2018 18:44 A co to udělat obdobně jako na dp2,kdy co x - xy minut vyskočí captcha a pokud ji člověk nevypise tak ho to freezne a odlogne a dokud nedojde GM tak je dotyčná postava v ..., S tím že třeba po 5 takovýchto miniprohrescich by dostal regulérní afk trest. Jen návrh...osobně je mi to sumak bo neafkuju...vlastně už ani nemakruju skoro...prostě na to není cas

E: samozřejmě by to nefungovalo na takové ty autonomní makra kdy člověk něco vybíjí takže to by se muselo kontrolovat tak jako doted
Cize okrem toho, ze musis cumakovat na to, jak tvoja postavicka makruje, by si musel este kazdu chvilu prepisovat captchu? :D Toto by bol hadam vacsi trest pre hracov, ktori pri tom nie su afk... :roll:
Fila
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 192
Registrován: 19 zář 2006 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fila »

U toho bys hlavně afk být prostě nemohl...
Uživatelský avatar
Tersivan
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 158
Registrován: 26 lis 2010 11:02

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Tersivan »

Fila píše: 25 lis 2018 04:37 U toho bys hlavně afk být prostě nemohl...
Se divim ze te tu ti lidi co na AFK vydelavaj mamon jeste neukamenovali, todle by znamenalo pravdepodobne konec jejich afk autonomnim makrum.
Ale mam dojem ze tady to udela tak jak na DP2 nejde kvuli starsi sphere ci co mi nekdo rikal
Fila
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 192
Registrován: 19 zář 2006 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fila »

Tersivan píše: 25 lis 2018 07:56
Fila píše: 25 lis 2018 04:37 U toho bys hlavně afk být prostě nemohl...
Se divim ze te tu ti lidi co na AFK vydelavaj mamon jeste neukamenovali, todle by znamenalo pravdepodobne konec jejich afk autonomnim makrum.
Ale mam dojem ze tady to udela tak jak na DP2 nejde kvuli starsi sphere ci co mi nekdo rikal
Já sem si říkal že by to nějak šlo když je captcha v jailu...ale je to jen má domněnka
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Penelope »

Možná by bylo fér tu captchu trochu upravit protože:
  • když neopíšeš captchu správně tak dostaneš 5O logu navíc
  • tak naopak když to opíšeš správně tak ti to upíše 1O logů.. to by bylo fér ! : )
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Xan »

Takze bys afkoval v jailu a nechal za sebe script opisovat captchu a byl za urcitej cas afk venku:-)
Videl jsem jak programky obchazely captchy apod ruzny formy vyskakovacich afk oken, coz si myslim, ze s mistni komunitou scripteru a programatoru by obejit neco takovyho netrvalo dlouho:-)
Fila
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 192
Registrován: 19 zář 2006 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Fila »

Xan píše: 25 lis 2018 18:16 Takze bys afkoval v jailu a nechal za sebe script opisovat captchu a byl za urcitej cas afk venku:-)
Videl jsem jak programky obchazely captchy apod ruzny formy vyskakovacich afk oken, coz si myslim, ze s mistni komunitou scripteru a programatoru by obejit neco takovyho netrvalo dlouho:-)
staci do te captchy dat nejaky soucet dvou cisel a uz by s tim meli trochu problem ;)
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Revize jailov a AFK trestov

Příspěvek od Penelope »

Xan píše: 25 lis 2018 18:16 Takze bys afkoval v jailu a nechal za sebe script opisovat captchu a byl za urcitej cas afk venku:-)
Videl jsem jak programky obchazely captchy apod ruzny formy vyskakovacich afk oken, coz si myslim, ze s mistni komunitou scripteru a programatoru by obejit neco takovyho netrvalo dlouho:-)
Xane sorry ale seš totalní pi.. hvězdičky, já upřímně nevím jak naskriptovat takové věci jako chození a opisovaní captchy, ale pokud to někdo umí, tak myslím, že mu to bude naprasto jedno jestli mu ta captcha ubere 1O logů nebo mu to automaticky odseká. Ale spoustů lidí to seká ručně a občas se prostě stane, že tam má mezeru čárku nebo to prostě omylem špatně napíše a hned má několik logů navíc, tak proč když opíše správně mu jich pár neubrat. Místo těch keců raději aktivně hraj, než aktivně mudrovat.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Odpovědět