Ore Vein

Vaše nápady a návrhy
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Ore Vein

Příspěvek od Empair »

Kód: Vybrat vše

speciální skály v dungeonech (několik už jich je). Lze pomocí speciálního krumpáče vykopat vzácnou rudu. Každý kraft vykope vždy rudu a je možnost u některých získat i adamantium rudu. Nejhůře lze získat mytheril. Nekraftí povolání mohou jen pokud se rudná žíla dostatečne zregenerovala. Vykopou mnohem nižší objem rudy a nelze najít adamantium. Krumpáč se může poničit při kopání rudy.
Hezký nápad, proč ne ... ale proboha proč nás do dungu nestále nutíte tahat crafty? To je myšlenka, které nerozumím a nemůžu se s ní ztotožnit.

Craft v dungu je starost navíc. Nechci svoje hráče nutit aby si místo herní postavy, za kterou můžou v dungu něco skutečně robit, hrály s craftem, který ve výsledu jen celý dung řeší svojí váhu.

Zmyslete se nad tím, zda sami by jste šli do dungu za tuto postavu a zda by to pro vás byla zábava.

Na druhou stranu, tím že by to uměla i normální postava, měli by lidi důvod si natrénit mining a dělal ty speciální krumpáče.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Ore Vein

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

nenutíme. Dáváme jen možnost, pokud jej chce někdo hrát, ať jej chodí a má z toho také něco.
Krumpáč může použít kdokoliv kdo má skill 100.0 a vykopat si tak rudu navíc v dungeonu.
Nucení by to bylo v případě, že se adamantium nemohlo nalézt někde jinde, ale tak tomu není, adamantium bude v pokladech nadále.
Já se zamyslel, a za crafta bych do dungeonu třebas i šel, kdybych měl zrovna náladu si jej zahrát. Chápal bych tvé rozčilení, kdyby tu bylo něco na úkor něčeho, ale tomu se tak nestalo. Rozčilovat se nad novou možností pro nějaký char je celkem divné a pro mě nepochopitelné.
Můžeš mi prosím vysvětlit, kde nějaké to nucení je ?
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Bereg Sunrise
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 200
Registrován: 07 zář 2006 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Bereg Sunrise »

Super nápad, jinak přeci může kopat i nekraft. Ovšem bez nároku na ada rudu, což se mě zdá naprosto adekvátní. Naopak se mě zdá neadekvátní, aby povolání, třebas war jako standard součást skupiny, který má mining 100, si jenom tak vykopal ada rudu jako bonus. Kopat může, ale ne ada.
Razi-el
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 4
Registrován: 23 kvě 2018 19:44

Re: Ore Vein

Příspěvek od Razi-el »

Empe, nenuť nás proboha číst ty tvoje výlevy. U každé z nich mi odumíraji mozkové buňky a nerad bych klesl na tvoji uroveň.
Uživatelský avatar
Bizon
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 154
Registrován: 08 srp 2007 16:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Bizon »

My normální hráči děkujeme GM za zavedení této novinky.

Jelikož tato novinka by cíleně zavedena, kvůli tomu, aby dungy chodili i krafti, kteří i v boji dokáží pomoct, když je člověk umí hrát. A pokud si dobře pamatuji, tak o tom byl i topic na foru. Za nás super.

A co se týká Empova brečícího postu, tak už tady vše napsali kolegové. ;-)

Ještě jednou děkujeme.
Existují tři zásadní situace, kdy muž nevratně ztrácí svoji čest:
Když kvůli své zbabělosti nepomůže napadenému, když kvůli svému chtíči podvede svou lásku a když kvůli své pohodlnosti nesplní slib daný dítěti..!

Bizon
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Iery »

Děkuju za super nápad a novinku, měl bych jen dotaz k nastavení, myslelo se na to, aby hráči nekempili u rudy?
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Ore Vein

Příspěvek od GM Alois »

Iery píše:Děkuju za super nápad a novinku, měl bych jen dotaz k nastavení, myslelo se na to, aby hráči nekempili u rudy?
Ahoj, děkuji za dotaz.

Myslím si, že timer pro nekraft povolání je dostatečně dlouhý, aby se to nevyplatilo.

Pomůcka: Ore vein musí mít určitou barvou, aby šlo kopat. Pokud ji nemá, tak jen kraft svým uměním dokáže vykopat. Kraft kempit nemůže vůbec. Ten to má obdobně jako vamp s horizitem.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Iery »

Díky za info :)
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Empair »

GM Alois píše:Můžeš mi prosím vysvětlit, kde nějaké to nucení je ?
Takže k tomu nucení.
Luxury Cloat - Chceš item do pláště musíš vzít do TOP dungu crafta.
Fanatiky - pokud chceš ocloka musíš vzít crafta.
FoD + Fire - Bez crafta ani nezačneš.
Old Pride Peklo - Poklad only pro crafta

No a po speckách přišlo očarování loot pytliků. Takže pro lepší výtěžnost z dungu by si ho měl brát všude ...
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Ore Vein

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

V tom případě sis ale spletl topic. Protože tohoto se dle tvého výpisu netýká.

Ale pokusím se ti odpovědět trošku jinou optikou.
Empair píše: Old Pride Peklo - Poklad only pro crafta
Opravdu? Nikde sem tam bedničku only pro kraftíka nenašel. Poklad tam je normálně jako všude jinde.
Empair píše: No a po speckách přišlo očarování loot pytliků. Takže pro lepší výtěžnost z dungu by si ho měl brát všude ...
To je bonus pro dané povolání. Pokud by to bylo tak, že bys bez daného povolání neměl nic, tak je to nutnost. Ale loot se také neupravoval tak, aby nepadalo nic bez dané kraftí specializace.
Empair píše: Fanatiky - pokud chceš ocloka musíš vzít crafta.
Opět se jedná o bonusovou věc, nebo snad bez toho nelze hrát ?
Empair píše: FoD + Fire - Bez crafta ani nezačneš.
Toto je formát dungeonu, pokud by tak byl postaven každý dungeon, dá se to pak chápat, že je to nutné. Navíc si myslím, že ty dungoeny jdou při dobré konstelaci dojít i bez kraftů.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Ore Vein

Příspěvek od Fogy »

Furt Empe nechápu, proč to bereš jako nutnost, zkus na to pohlížet jako na motivaci navíc si toho crafta zahrát a být o něco víc něčím užitečnej. Nechápu jak může tahle bonusová věc, jak už psal Alois, věc, která není na úkor ničeho, někoho donutit hrát crafta a nebo donutit někoho, aby nutil ostatní hrát crafta - ale to už je bláznovství samo o sobě. :D

Taky děkuju za novinku. :) Viděl jsem jí zatím jen v Dest 2 a akorát musím říct, že se mi celkem nelíbilo její umístění.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od dacaleb »

Taky dekuji za realizaci, podle to motivaci hrat prispiva a nikoho urcite knicemu nenuti ;]

K Empovi, popravde asi jen toto "Co to sakra meles ty vorechu?". Post uplne mimo.
Krafti specky resp. vsechny specky jsou uzitecne, kdyz je umis hrat a vis kde a jak je pouzit, coz asi nebude tvuj pripad, ocividne. :roll:
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Ore Vein

Příspěvek od erunno »

Super změna za mě obrovské + !!

PS: Klidně by mohlo být více dungu na styl FIRE :) Pro mě je to zabava vše si vycraftit nebo naharvit přímo v dungu..
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Iery »

Co je trochu over, je recept na krumpáč, výrobní cena cca 250k a obrovský fizz :(
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Ore Vein

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

Kolik si jich zkoušel udělat ?
Skillově je to nastavené mezi verite a valorite armorem. A nechal jsem do receptu dát věci, kterých je obecně hodně, a nebo se tak často nevyužívají.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Iery »

Fairy dusty jsou obecně naprosto nedostatkové zboží, magic wood logy a plum logy jsou taky hodně využívané, pokusy 3
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Ore Vein

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

15/18 bez světla. A předtím nám to vycházelo obdobně. Každopádně koulovitost mohla zapracovat a tím nemyslím jen u tebe. Ještě to proberu s kolegou.

Jinak k propočítání výhodnosti jest toto:

Průměrně by měl vydžet krumpáč cca 120-170 kopnutí. To by mohlo být cca 15 rudy na jedno kopnutí (Yamo) to máme cca 1800-2550 mytheril rudy na jeden krumpáč. To mi přijde výhodné celkem.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Iery »

Je to možný, že gula má své dny, vůbec sem neměl v úmyslu řešit výhodnost, jen sem napsal cenu na 1x pokus výroby a aktální fizz za moji osobu :) Čísla co píšeš vypadají podstatně lépe, tak snad další pokus vyjde lépe. U těch fairy dust obecně je problém, že se používají opravdu na hodně věcí, a lidi co hrají okolo mne, s nimi mají problém taky je sehnat, třeba vhodná alternativa by mohl být nějaký elixír, kterých je všude kupa :)
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Raziel »

Empair píše:nelíbí se mě to ...
Empe taky netuším o co ti jde.
Když se tenhle návrh probíral na craftsman foru tak si tam nenapsal nic. A to i přesto, že Alois tam napsal, že tenhle návrh bude v nějaké podobě zavádět do hry. Měl bys být rád že se po dlouhé době něco děje.
Když se děly změny o kterých nikdo nevěděl a najednou to byl ve hře kdejaký nesmysl, tak ty protesty chápu. Ale když jsi měl možnost se vyjádřit a neudělal si to, tak nevím proč máš tu potřebu teď ...

To, že tě nikdo nenutí brát/hrát crafta ti odpověděli všichni ostatní... (myslím tuhle změnu, samozřejmě na třeba předělání luxury je to nutnost)
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Ore Vein

Příspěvek od Empair »

GM Alois píše:Ahoj,

V tom případě sis ale spletl topic. Protože tohoto se dle tvého výpisu netýká.
Ptal si se, kde hráče nutíte ... vypsal jsem ti to.

A ano dungy se dají projít i bez toho abys vzal crafta, ale cílem mého postu bylo upozornit na to, že crafta do sestavy zařazuji jen velmi nerad a hrát ho je většinou na úkor zábavnosti, takže je supr, že jste přidali další důvod proč ho do dungu brát ale zároveň je to pro mě i škoda jelikož mě jako tvůrce výpravy to nutí někoho za toto povolání brát.

Nicméně je to jen můj názor.
dacaleb píše:Krafti specky resp. vsechny specky jsou uzitecne, kdyz je umis hrat a vis kde a jak je pouzit, coz asi nebude tvuj pripad, ocividne.
Specky jsou naprosto nevyvážené a řada jich je doslova k ničemu, bohužel ne každý dohlédne dál než za svojí postavu což asi bude tvůj případ.
Odpovědět