Zmazane respy

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
Odpovědět
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Zmazane respy

Příspěvek od Emil »

Zdravim,

Neviem kto mal po novom roku potrebu preriedit respy na krysy po mestach, ale zmazat respy co tam boli X rokov je hotove prudenie.

Neviem ci ma GM sleduju hned ako lognem, sleduju moje aktivity a snazia sa ich vsetky sabotovat (zmazane respy, prazdne poklady, ziaden drop, fizzovanie),
dufam ze je to len nejaka nahoda, ale ked nie, mozte si prosim vas najst nejakeho ineho hraca napr Jiriho a jeho sabotovat?
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Fogy »

Jakože bys chtěl, aby se sabotovala tržnice?
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Zmazane respy

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

velmi velká nadsázka (tvůj post mě po ránu celkem pobavil) koukal jsem do notiček a hráče na fóru začínající na E má Eric. A konkrétně myslím jen tebe. Takže jakmile logneš, jde ti v stopě a maže a maže. Měl bys mít kontrolu na AFK každých 25 minut. Jestli tu dobu nedodržuje tak dej prosím podnět k šetření. Jiřího sleduje zase Fairy, ale možná si k tomu přibere něco víc akčního.

A teď vážně. Opravdu se nikomu individuálně nevěnujeme. Jastli jsi četl fórum, tak je pravdou, že se spawny zvěře přesouval k Novému roku. Přišla zima a zvěř migruje. Důvodem byl i ten fakt, že se spawny zkoušelo něco scriptově dělat a musel se každý takový spawn oběhnout a restartovat. Proto když už se to muselo udělat, tak se udělalo i to druhé. Pochybuji, že byl smazán.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Emil »

GM Alois píše: 11 led 2019 08:44 Ahoj,

velmi velká nadsázka (tvůj post mě po ránu celkem pobavil) koukal jsem do notiček a hráče na fóru začínající na E má Eric. A konkrétně myslím jen tebe. Takže jakmile logneš, jde ti v stopě a maže a maže. Měl bys mít kontrolu na AFK každých 25 minut. Jestli tu dobu nedodržuje tak dej prosím podnět k šetření. Jiřího sleduje zase Fairy, ale možná si k tomu přibere něco víc akčního.

A teď vážně. Opravdu se nikomu individuálně nevěnujeme. Jastli jsi četl fórum, tak je pravdou, že se spawny zvěře přesouval k Novému roku. Přišla zima a zvěř migruje. Důvodem byl i ten fakt, že se spawny zkoušelo něco scriptově dělat a musel se každý takový spawn oběhnout a restartovat. Proto když už se to muselo udělat, tak se udělalo i to druhé. Pochybuji, že byl smazán.

Vdaka za odpoved Aloisi,

Ako som spominal jednalo sa o spawny krys, a este som nevidel migrujuce krysy. Ako priklad uvediem 2 krysy co boli pred vstupom do Britanskych stok a teraz tam nic neni, a takychto pripadov je ovela viac.
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Emil »

Fogy píše: 11 led 2019 08:41 Jakože bys chtěl, aby se sabotovala tržnice?
Nejake nahodne straty tela a tak podobne
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Ciatronic »

Abych řekl pravdu tak se mi taky zdá že spawnů ubylo než že by se jen přesunuli. Chodím tamovat klamaky docela často měl sem určité trasy a za kolečko sem udělal tak zhruba 200 klamáků když bylo vše respnuté a nikdo jiný mi to nevytamoval. Od nového roku sem zkoušel hledat nové trasy a že bych našel něco abych se přiblížil té dvoustovce klamaká trvá mi to 2x tak delší dobu. Nemluvě o tom že mýtiny v lesech jsou osiřelé a přitom zrovna na mýtinách se zvěř vyskytuje nejvíce, to stejné pole. A ještě jedna věc nesmyslně dané spawny uprostřed lesa kravy, ovce atd. V lese bych čekal divokou zvěř a na polích a v blizkosti měst domací zvěř.
Uživatelský avatar
Fero
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 120
Registrován: 10 lis 2018 19:04

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Fero »

Odporucam pozriet toto video:

https://youtu.be/KFNxJVTJleE

Mozno proste hrac, najvacsi predator, zaistil ubytok vsetkej zvere a bude toho proste menej :D Ale tolko klamakov jak je na videu, to by bola krasa :D
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Emil »

Ciatronic píše: 12 led 2019 12:11 Abych řekl pravdu tak se mi taky zdá že spawnů ubylo než že by se jen přesunuli. Chodím tamovat klamaky docela často měl sem určité trasy a za kolečko sem udělal tak zhruba 200 klamáků když bylo vše respnuté a nikdo jiný mi to nevytamoval. Od nového roku sem zkoušel hledat nové trasy a že bych našel něco abych se přiblížil té dvoustovce klamaká trvá mi to 2x tak delší dobu. Nemluvě o tom že mýtiny v lesech jsou osiřelé a přitom zrovna na mýtinách se zvěř vyskytuje nejvíce, to stejné pole. A ještě jedna věc nesmyslně dané spawny uprostřed lesa kravy, ovce atd. V lese bych čekal divokou zvěř a na polích a v blizkosti měst domací zvěř.
Dnes som sa prebehol po mape, a tie zvierata museli emigrovat asi na karibik, lebo bolo obrovske stastie najst nejake zviera v prirode. Trenit taming musi byt teraz hotova radost. By ma zaujimalo komu tie zvierata tak vadili, ze sa rozhodol 50% spawnov zmazat. Zivo si viem predstavit meeting GM, ktory prebiehal asi takto nejako: Ako kazdy meeting aj tento zacneme najdolezitejsou temou a to je ako mozme tym poslednym 30 posahancom skomplikovat hru? GM sa predbiehaju s napadmi ako: zvysme silu flusov, zvysme narocnost na kuzla, znizme durabku na zbraniach/brneniach, odoberme im skilly, zrusme poklady. Hlavne Gm oceni kreativnost druhych GM ale je stale nespokojne, citi ze podobne veci tu uz boli, ked tu sa zrazu preberie GM po narocnej noci stravenej v nedalekom lokaly a povie: zmazme 50% spawnov zvierat. Ostatne GM vstanu a silno tlieskaju a uznanlivo prikyvuju a hovoria veci ako: tak taketo zverstvo by ma teda v zivote nenapadlo, toto je napad genia, uz sa neviem dockat kedy sa pustime do toho mazania. Po tomto potlesku, vstane hlavne GM a povie, tak viete co mate robit, chodte a mazte vsetko co vam pride po ruku.

O par dni neskor sa objavuje na forku prva staznost od hracov.....

Hlavne GM po precitani kritiky pise hromadnu spravu ostatnym GM: "vynikajuca praca kolegovci".
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Thief »

Jsi byl s nama na srazu? Takhle zive si to nepamatuju ani ja. Ale ja byl vlastne v tom nedalekem lokale, takze jsem pak moc nevnimal.
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Penelope »

Emil píše: 14 led 2019 11:53 Dnes som sa prebehol po mape, a tie zvierata museli emigrovat asi na karibik, lebo bolo obrovske stastie najst nejake zviera v prirode. Trenit taming musi byt teraz hotova radost. By ma zaujimalo komu tie zvierata tak vadili, ze sa rozhodol 50% spawnov zmazat. Zivo si viem predstavit meeting GM, ktory prebiehal asi takto nejako: Ako kazdy meeting aj tento zacneme najdolezitejsou temou a to je ako mozme tym poslednym 30 posahancom skomplikovat hru? GM sa predbiehaju s napadmi ako: zvysme silu flusov, zvysme narocnost na kuzla, znizme durabku na zbraniach/brneniach, odoberme im skilly, zrusme poklady. Hlavne Gm oceni kreativnost druhych GM ale je stale nespokojne, citi ze podobne veci tu uz boli, ked tu sa zrazu preberie GM po narocnej noci stravenej v nedalekom lokaly a povie: zmazme 50% spawnov zvierat. Ostatne GM vstanu a silno tlieskaju a uznanlivo prikyvuju a hovoria veci ako: tak taketo zverstvo by ma teda v zivote nenapadlo, toto je napad genia, uz sa neviem dockat kedy sa pustime do toho mazania. Po tomto potlesku, vstane hlavne GM a povie, tak viete co mate robit, chodte a mazte vsetko co vam pride po ruku.

O par dni neskor sa objavuje na forku prva staznost od hracov.....

Hlavne GM po precitani kritiky pise hromadnu spravu ostatnym GM: "vynikajuca praca kolegovci".
:D Hezký popsané. Doufám, že takových to krasných příběhů co se GM a jejich nápadů týče bude víc. Fakt mě to pobavilo a klidně bych o tomto mohl číst knihy :unibrow: :D Fakt super :clap:
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Hyena
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2009 20:58

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Hyena »

Emil píše: 14 led 2019 11:53
Ciatronic píše: 12 led 2019 12:11 Abych řekl pravdu tak se mi taky zdá že spawnů ubylo než že by se jen přesunuli. Chodím tamovat klamaky docela často měl sem určité trasy a za kolečko sem udělal tak zhruba 200 klamáků když bylo vše respnuté a nikdo jiný mi to nevytamoval. Od nového roku sem zkoušel hledat nové trasy a že bych našel něco abych se přiblížil té dvoustovce klamaká trvá mi to 2x tak delší dobu. Nemluvě o tom že mýtiny v lesech jsou osiřelé a přitom zrovna na mýtinách se zvěř vyskytuje nejvíce, to stejné pole. A ještě jedna věc nesmyslně dané spawny uprostřed lesa kravy, ovce atd. V lese bych čekal divokou zvěř a na polích a v blizkosti měst domací zvěř.
Dnes som sa prebehol po mape, a tie zvierata museli emigrovat asi na karibik, lebo bolo obrovske stastie najst nejake zviera v prirode. Trenit taming musi byt teraz hotova radost. By ma zaujimalo komu tie zvierata tak vadili, ze sa rozhodol 50% spawnov zmazat. Zivo si viem predstavit meeting GM, ktory prebiehal asi takto nejako: Ako kazdy meeting aj tento zacneme najdolezitejsou temou a to je ako mozme tym poslednym 30 posahancom skomplikovat hru? GM sa predbiehaju s napadmi ako: zvysme silu flusov, zvysme narocnost na kuzla, znizme durabku na zbraniach/brneniach, odoberme im skilly, zrusme poklady. Hlavne Gm oceni kreativnost druhych GM ale je stale nespokojne, citi ze podobne veci tu uz boli, ked tu sa zrazu preberie GM po narocnej noci stravenej v nedalekom lokaly a povie: zmazme 50% spawnov zvierat. Ostatne GM vstanu a silno tlieskaju a uznanlivo prikyvuju a hovoria veci ako: tak taketo zverstvo by ma teda v zivote nenapadlo, toto je napad genia, uz sa neviem dockat kedy sa pustime do toho mazania. Po tomto potlesku, vstane hlavne GM a povie, tak viete co mate robit, chodte a mazte vsetko co vam pride po ruku.

O par dni neskor sa objavuje na forku prva staznost od hracov.....

Hlavne GM po precitani kritiky pise hromadnu spravu ostatnym GM: "vynikajuca praca kolegovci".
Príbeh krásny :mrgreen: , ale tie prázdne lesy sú tu už dávnejšie, keď som pred rokom obiehal celú mapu kvôli tamingu tak už vtedy mi to prišlo strašne prázdne všade, takže novým rokom to asi nebude...
GM Gryf
Dark Paradise GM
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2019 19:59

Re: Zmazane respy

Příspěvek od GM Gryf »

Tak jen pro zajímavost.
Na konci roku 2005, kdy logovalo odhadem průměrně cca 3x tolik hráčů, ne-li více, bylo na serveru celkem 4.286 spawnů.
Bez rozlišení, jestli se jedná o spawn v dungu, NPC ve městě, zvěř v přírodě.
Ve včerejším savu je těchto spawnů 15.039, v savu z 23.12. je jich 15.022. Projel jsem i namátkou část tamovatelných. V obou kontrolovaných je stav (počet) naprosto shodný. (Poděkování Erikovi za rychle vytvořený prográmek k ověření stavu.)
Ten save 12/2005 měl velikost 131MB, ten současný má 383MB. Tolik tedy k tomu mazání ze strany GM. :clap:

Taky by se mi líbilo, kdyby lesy byly plné zvěře, jako v tom odkázaném videu. Jenže pak by stačilo, aby pár lidí proběhlo několik zón a chodili bychom všichni pro lagy krokem a nadávali, že se to nedá hrát.
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Penelope »

GM Gryf píše: 14 led 2019 23:23 Tak jen pro zajímavost.
Na konci roku 2005, kdy logovalo odhadem průměrně cca 3x tolik hráčů, ne-li více, bylo na serveru celkem 4.286 spawnů.
Bez rozlišení, jestli se jedná o spawn v dungu, NPC ve městě, zvěř v přírodě.
Ve včerejším savu je těchto spawnů 15.039, v savu z 23.12. je jich 15.022. Projel jsem i namátkou část tamovatelných. V obou kontrolovaných je stav (počet) naprosto shodný. (Poděkování Erikovi za rychle vytvořený prográmek k ověření stavu.)
Ten save 12/2005 měl velikost 131MB, ten současný má 383MB. Tolik tedy k tomu mazání ze strany GM. :clap:

Taky by se mi líbilo, kdyby lesy byly plné zvěře, jako v tom odkázaném videu. Jenže pak by stačilo, aby pár lidí proběhlo několik zón a chodili bychom všichni pro lagy krokem a nadávali, že se to nedá hrát.
Ja bych smazal bugy ruzných zvířat v dungách
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Ciatronic
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 305
Registrován: 02 zář 2007 22:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Ciatronic »

GM Gryf píše: 14 led 2019 23:23 Tak jen pro zajímavost.
Na konci roku 2005, kdy logovalo odhadem průměrně cca 3x tolik hráčů, ne-li více, bylo na serveru celkem 4.286 spawnů.
Bez rozlišení, jestli se jedná o spawn v dungu, NPC ve městě, zvěř v přírodě.
Ve včerejším savu je těchto spawnů 15.039, v savu z 23.12. je jich 15.022. Projel jsem i namátkou část tamovatelných. V obou kontrolovaných je stav (počet) naprosto shodný. (Poděkování Erikovi za rychle vytvořený prográmek k ověření stavu.)
Ten save 12/2005 měl velikost 131MB, ten současný má 383MB. Tolik tedy k tomu mazání ze strany GM. :clap:

Taky by se mi líbilo, kdyby lesy byly plné zvěře, jako v tom odkázaném videu. Jenže pak by stačilo, aby pár lidí proběhlo několik zón a chodili bychom všichni pro lagy krokem a nadávali, že se to nedá hrát.
Jo těch 10k navíc je z hlavní příčiny zaviněn dávání respů monster na různý questy který se zrušili ale moby zůstali takže všude v přírodě jsou teď ophidiáni, harpye, ruzni hadi atd... Ty mobové se přidali úplně nesmyslně když už se ty sběratelské questy dělali tak se to mělo sbírat z mobů co již exxistovali a ne to ulehčovat tím že se přidají spawny aby to bylo co nejlehčeji splnitelné. A kdyby se odstranily respy wispů po celý mapě tak by jich taky vyrazně ubylo určitě.
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Zola »

Ano tech moster po qvestech zustal po svete fakt kotek ale fairy rekla jasne ze je nesmaze. Kdyby to aspon byla monstra ktere se oplati zabijet ale nikdo nechce zabijet jesterky nebo hady s milionem ar.
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Raziel »

Ciatronic píše: 15 led 2019 08:10
GM Gryf píše: 14 led 2019 23:23 Tak jen pro zajímavost.
Na konci roku 2005, kdy logovalo odhadem průměrně cca 3x tolik hráčů, ne-li více, bylo na serveru celkem 4.286 spawnů.
Bez rozlišení, jestli se jedná o spawn v dungu, NPC ve městě, zvěř v přírodě.
Ve včerejším savu je těchto spawnů 15.039, v savu z 23.12. je jich 15.022. Projel jsem i namátkou část tamovatelných. V obou kontrolovaných je stav (počet) naprosto shodný. (Poděkování Erikovi za rychle vytvořený prográmek k ověření stavu.)
Ten save 12/2005 měl velikost 131MB, ten současný má 383MB. Tolik tedy k tomu mazání ze strany GM. :clap:

Taky by se mi líbilo, kdyby lesy byly plné zvěře, jako v tom odkázaném videu. Jenže pak by stačilo, aby pár lidí proběhlo několik zón a chodili bychom všichni pro lagy krokem a nadávali, že se to nedá hrát.
Jo těch 10k navíc je z hlavní příčiny zaviněn dávání respů monster na různý questy který se zrušili ale moby zůstali takže všude v přírodě jsou teď ophidiáni, harpye, ruzni hadi atd... Ty mobové se přidali úplně nesmyslně když už se ty sběratelské questy dělali tak se to mělo sbírat z mobů co již exxistovali a ne to ulehčovat tím že se přidají spawny aby to bylo co nejlehčeji splnitelné. A kdyby se odstranily respy wispů po celý mapě tak by jich taky vyrazně ubylo určitě.
Ještě k tomu přidej nové dungy od roku 2005 to myslím budou i nové části mapy, questy. Je fajn dělat statistiku ale bylo by lepší kdyby ty čísla měly nějakou hodnotu...
Emil píše:vznik nápadu s přesouváním respů
GM Alois píše:Jastli jsi četl fórum, tak je pravdou, že se spawny zvěře přesouval k Novému roku. Přišla zima a zvěř migruje. Důvodem byl i ten fakt, že se spawny zkoušelo něco scriptově dělat a musel se každý takový spawn oběhnout a restartovat. Proto když už se to muselo udělat, tak se udělalo i to druhé. Pochybuji, že byl smazán.
Story pobavila, jasně že to šlo napsat trochu mín sarkasticky, ale pointu to mělo.
Nevím jestli jsi to po sobě četl Alois ale prakticky jsi Emilovi potvrdil, že důvod pro přesun spawnů, které takto byly roky roků nemáte. Pamatuju si nedávno na podobný topic s přesunem několika spawnů, který si hráč vzal osobně že kvůli tomu musí přepisovat taming scripty. I když ano vzít spawn a posunout ho někam jinam je snadná práce. Ale hráčům tím moc radosti neuděláte (at už mají třeba jen omarkované lokace, nebo cesty které obíhají pěšky, tahle změna jim jen přidělá práci). Nebo nikdo z vás nikdy netamoval ?
Emil
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 57
Registrován: 12 zář 2016 01:40

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Emil »

Zola píše: 15 led 2019 08:29 Ano tech moster po qvestech zustal po svete fakt kotek ale fairy rekla jasne ze je nesmaze. Kdyby to aspon byla monstra ktere se oplati zabijet ale nikdo nechce zabijet jesterky nebo hady s milionem ar.
No presne, monstra ktore nikto neharvi rozhadzane na kazdom rohu, a potom ideme mazat zvierata lebo vsak lagy.
Uživatelský avatar
Gilraen
Dark Paradise GM
Příspěvky: 264
Registrován: 09 čer 2016 22:48

Re: Zmazane respy

Příspěvek od Gilraen »

Spawny zvěře se nemazaly, jen zvěř migrovala na jiná místa jak vám řekl Alois o pár postů vejš. A bylo tomu tak loni a letos se to uskutečnilo zase. A pravděpodobně to můžete očekávat i v následujícím roce.
Věřím, že si taméři naleznou cestičku novou a nebude to až takový problém. Alespoň se podíváte po světě a můžete pomazat nb kudlou ty "bug spawny" - volná zvěř, kterou někdo někde zanechal a splašila se, případně populární najty. :) Pro zkušené hráče je NB kudla asi standardní vybavení a pro méně zkušené existuje na fóru návod.
A pokud máte někde hejna monster, které vás nadmíru obtěžují například ke stavbě domu nového, nebo již postaveného... tak můžete napsat na discord/pmku/FB a dá se s tím něco udělat.
FACEBOOK
YOUTUBE
DSC: Gilraen #0605
Odpovědět