AFK Tresty

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Eric »

to jeste jsou furt logy? Paneboze, ze vas to furt bavi :D.
Ne nebavi. Pokud nebudete AFK, nebudou ani tresty.

Pokud jedete AFK, nemusite do vyroby investovat cas, cimz ziskavate vyhodu nad temi, kteri cas do vyroby investuji. Uz tu to bylo nekolikrat a je to porad stejne.
Pokud nechcete investovat cas do vyroby, veci si nakupte, to neni zas takovy problem. Rozhodnuti zda neco vyrabet nebo nakoupit je ciste na Vas. A ano, ty veci, ktere nejste ochotni vyrabet neco stoji, protoze je kupujete od nekoho, kdo do jejich vyroby cas investoval. Rika se tomu princip nabidky a poptavky - spousta z vas tomu nebude verit, ale je to zakladni princip ekonomiky.

Takze AFK budeme kontrolovat, trestat a opravdu to nezmenime.
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od dacaleb »

Eric píše:
to jeste jsou furt logy? Paneboze, ze vas to furt bavi :D.
Ne nebavi. Pokud nebudete AFK, nebudou ani tresty.

Pokud jedete AFK, nemusite do vyroby investovat cas, cimz ziskavate vyhodu nad temi, kteri cas do vyroby investuji. Uz tu to bylo nekolikrat a je to porad stejne.
Pokud nechcete investovat cas do vyroby, veci si nakupte, to neni zas takovy problem. Rozhodnuti zda neco vyrabet nebo nakoupit je ciste na Vas. A ano, ty veci, ktere nejste ochotni vyrabet neco stoji, protoze je kupujete od nekoho, kdo do jejich vyroby cas investoval. Rika se tomu princip nabidky a poptavky - spousta z vas tomu nebude verit, ale je to zakladni princip ekonomiky.

Takze AFK budeme kontrolovat, trestat a opravdu to nezmenime.
Tomu ne neda oponova a da se s tim naprosto souhlasit.

Co ale AFK u ekonomiku neovlivnujicich treningu skillu? Proc zde to nevypustite? Opravdu to nekoho trapi, ze nekdo treni Herding (pouze priklad) AFK ? ;]
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Eric »

Hoj,

jestli chce nekdo trenovat nejakou zbytecnost, je to jeho rozhodnuti. Nase zase je, ze jakykoliv trening skillu nesmi byt provaden AFK. Uz takhle ty kontroly zdaleka nejsou co byvaly - jak cetnosti, tak rychlosti a prisnosti.

Navic technicky vzato neni v nasich silach jeste sledovat, ktere konkretni skilly maji vyjimky atd. Proste ne.

Ve vysledku vznikl system, ktery je naprosto jednoduchy a pruhledny. Jakmile pouzivam jakykoliv skill, nesmim byt AFK. Pokud jenom stojim na miste a soupu nohama, kazdymu je putna jestli na to koukam nebo ne.
Rad bych pripomenul, ze postavit si postavu ve Fire mezi potvory a nechat ji tam stat s tim, ze kdyz se spawne potvora a zautoci na mne tak kill, loot a to je vse take spada pod vyse uvedene pouzivani skillu.
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od dacaleb »

Eric píše:Hoj,

jestli chce nekdo trenovat nejakou zbytecnost, je to jeho rozhodnuti. Nase zase je, ze jakykoliv trening skillu nesmi byt provaden AFK. Uz takhle ty kontroly zdaleka nejsou co byvaly - jak cetnosti, tak rychlosti a prisnosti.

Navic technicky vzato neni v nasich silach jeste sledovat, ktere konkretni skilly maji vyjimky atd. Proste ne.

Ve vysledku vznikl system, ktery je naprosto jednoduchy a pruhledny. Jakmile pouzivam jakykoliv skill, nesmim byt AFK. Pokud jenom stojim na miste a soupu nohama, kazdymu je putna jestli na to koukam nebo ne.
Rad bych pripomenul, ze postavit si postavu ve Fire mezi potvory a nechat ji tam stat s tim, ze kdyz se spawne potvora a zautoci na mne tak kill, loot a to je vse take spada pod vyse uvedene pouzivani skillu.
To jen tak vtipkoval, chapu (a je to problem nejen zdejsich pravidel) ze zanaset vyjimky je cesta do pekla.
Jednoduse AFK kontroly jsou byly a budou.
matkatereza
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 03 bře 2018 23:11

Re: AFK Tresty

Příspěvek od matkatereza »

Rod Sacketts II píše:
matkatereza píše:v kazde hre online se dnes jede na makro afk a nikdo to neresi
To by mě zajímalo, proč já hraju a hrál jsem jen hry kde na to nic nebylo, a kde na to něco bylo tak to bylo tvrdě trestáno - tvrději než tu..... Ono jestli má hrát hru člověk a nebo Umělá Inteligence - je o preferencích, koho chceš potkávat
Tak mi vyjmenuj nejakou online hru v dnesni dobe, kde se tresta makro :-D. Pozor musis rozeznavat legalni makra a nelegalni.

To ze na to makro nebylo, neznamena ze to nejde :)
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: AFK Tresty

Příspěvek od GM Alois »

Většina skillů netřeba už ani makrovat díky questům a knihám.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Roubicek
Inkless
Inkless
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2016 20:49
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Roubicek »

matkatereza píše:Tak mi vyjmenuj nejakou online hru v dnesni dobe, kde se tresta makro :-D. Pozor musis rozeznavat legalni makra a nelegalni.
wow, la2, eve, vic se mi ted hledat nechce ;-)

naprosta vetsina her ma zakazano jakekoliv pouziti externich programu, natoz pak afk.

ja nevim co tu furt resite. To je takovej problem si pustit script a hodit si uo na bok obrazovky tak, abyste na postavu videli?
delam to tak furt a jeste se mi nestalo, ze bych si nevsimnul, ze me nekdo griluje, nebo me ugriloval.
Hobbit, the ranger. Born 2001, kidnapped and died in 2014.
Trillian, the Vampire. Born 2003, still alive but retired.
Roubicek, the Craftsman. Born 2017, alive.
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

matkatereza píše: Tak mi vyjmenuj nejakou online hru v dnesni dobe, kde se tresta makro :-D. Pozor musis rozeznavat legalni makra a nelegalni.
Eve online - Boot miner, či jak se to jmenovalo... ( samozřejmě že moderní verze nejsou tak průhledný a hůře se daji vysledovat )
UO oficiál shardy 2D klient ( 3D klient nic neměl krom sama sebe ) - krom asistu, vše ostatní trest...
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Morpheus2k
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2017 01:00

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Morpheus2k »

Strategie GM týmu je správná... chtěl jsem poukázat na to že v komunitě 30+ tatínku a "maminek", bychom někteří rádi ušetřili trochu času a i tak si užili hraní, doba se posunula lidé chtějí chodit v tom nejlepším co se dá na sebe sehnat...Ale chápu jsou tu jedinci kteří by toho zneužívali, tak už to bylo je a bude na věky věků...
matkatereza
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 03 bře 2018 23:11

Re: AFK Tresty

Příspěvek od matkatereza »

Roubicek píše:
matkatereza píše:Tak mi vyjmenuj nejakou online hru v dnesni dobe, kde se tresta makro :-D. Pozor musis rozeznavat legalni makra a nelegalni.
wow, la2, eve, vic se mi ted hledat nechce ;-)

naprosta vetsina her ma zakazano jakekoliv pouziti externich programu, natoz pak afk.

ja nevim co tu furt resite. To je takovej problem si pustit script a hodit si uo na bok obrazovky tak, abyste na postavu videli?
delam to tak furt a jeste se mi nestalo, ze bych si nevsimnul, ze me nekdo griluje, nebo me ugriloval.
a to si pletes pojmy legalni makro a externi programy.Legalni makra existuji a postihovane to neni.A dokazovat to za tech xx let co znam online hry nemusim.
Roubicek
Inkless
Inkless
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2016 20:49
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Roubicek »

dobra, tak nic nedokazuj, jenom nam prozrad nejakou vseobecne hranou hru s vicemene funkcni ekonomikou, kde jsou povolena afk makra - o tech se zde totiz bavime. Ja si takovou jaksi nevybavuji.
Hobbit, the ranger. Born 2001, kidnapped and died in 2014.
Trillian, the Vampire. Born 2003, still alive but retired.
Roubicek, the Craftsman. Born 2017, alive.
Uživatelský avatar
Tommy
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 319
Registrován: 24 říj 2006 21:06

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Tommy »

A co tak misto makrovani jit do prirody, neco pozabijet, vydelat si, dropnout neco... a pak za ty penize koupit skill knizky?
Vyresis tim trening a zaroven si i neco vydelas.

Za posledni rok jsem vytrenoval tak 3 postavy, a nemusel sem kvuli tomu byt AFK, premyslejte o tom.

Nereknu, kdyby situace byla jako pred 8 lety, kdy knizky jeste nebyly... ale ted mame tolik moznosti jak ziskat skill jinak nez afkovanim, ze je skoda toho nevyuzit.

Takze jestli chces tu hru hrat a ne jen AFKovat, da se to.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
UO - Dark Paradise - YoutubeChannel
https://www.youtube.com/channel/UCDX--rk_wDwG-gYSUyOE_FA
Uživatelský avatar
krysakrys
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 233
Registrován: 06 srp 2016 21:12

Re: AFK Tresty

Příspěvek od krysakrys »

Tommy píše:A co tak misto makrovani jit do prirody, neco pozabijet, vydelat si, dropnout neco... a pak za ty penize koupit skill knizky?
Vyresis tim trening a zaroven si i neco vydelas.

Za posledni rok jsem vytrenoval tak 3 postavy, a nemusel sem kvuli tomu byt AFK, premyslejte o tom.

Nereknu, kdyby situace byla jako pred 8 lety, kdy knizky jeste nebyly... ale ted mame tolik moznosti jak ziskat skill jinak nez afkovanim, ze je skoda toho nevyuzit.

Takze jestli chces tu hru hrat a ne jen AFKovat, da se to.
Jojo, ty knizky jsou nejlepsi. +10 do vsech bojovych skillu za 100k? Nikdo uz nesparuje. Celkove jsem to pocital a postavu s max bojovkama a healingem mas ani ne za milion goldu. Doporucuju chodit ty noobie dungy, z kazdyho mate poklad a jeste branu za nekolik tisic. Nerikam, abyste to behali jak splaseni, ale kdyz jednou/dvakrat za den projdes vsechny NB dungy a mas stesti na poklady, tak mas klidne 100 tisic. Coz je jedna knizka, za den muzes mit vsechny bojovky i taktiku o +10.

Mozna by bylo dobre udelat i alternativu pro vyrobni a tezebni skilly. Jako je napr. Alchemy ci Mining, ale ty jsou celkove of makrovani, takze by se tim asi moc nevyresilo, jen by to mohlo spestrit. Kdyby slo treba michat postupne keg 1k potionama od vsech druhu, za to by bylo treba 1% do skillu, to by to spestrilo. Nebo kopani na ruznych mistech, vykopat jednu tile z kazdyho dolu, za kterou opet treba +1% do skillu formou questu. Jako quest by se to mohlo pojmout, ze npc potrebuje specialni rudu, kterou budete moct vykopat treba s nizkou sanci jen v urcitem dole a ty doly prostridat postupne vsechny, at nam hrac nekope v jednom dole od zacatku az do konce.
Uživatelský avatar
Tommy
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 319
Registrován: 24 říj 2006 21:06

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Tommy »

Co vim tak na blacksmith jsou poukazky, driv to davalo ubohych par desetinek, dneska uz to dava tusim snad i procenta.

Nicmene presne jak rika krysa. Chodit nb dungy poctive a je to. Obcas me to chytne a projdu si s nb postavou ty zakladni ->jesle, vesper, yew, nujelm a pokud jsou poklady tak odchazim s krasnym gp lootem + skillbooky na secondarni skilly. Nemluve o tom ze kdyz delas novou postavu tak lezou zakladni skilly ze skillpointu, takze pouzitelna postava je hned i bez makrovani.

Ten brek za AFK jsem z moji strany podstoupil taky, pred par lety. Ale dneska uz fakt AFK byt nemusis a je to zabava hrat. Je to jen o tom pristupu.

Obcas se sejdem, vezmem nb postavy a behame prave nb dungy, kdyz neni chut na neco kde je potreba se moc soustredit.

Je to proste o pristupu.

:wink:
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
UO - Dark Paradise - YoutubeChannel
https://www.youtube.com/channel/UCDX--rk_wDwG-gYSUyOE_FA
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Tommy píše:...
Jeden z nás dvou geniů je mimo...
Možná jsem nezaznamenal " blacksmith poukázky" na zvýšení skillu jen náhodou
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Uganda
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 75
Registrován: 27 úno 2014 11:21

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Uganda »

Roubicek píše:dobra, tak nic nedokazuj, jenom nam prozrad nejakou vseobecne hranou hru s vicemene funkcni ekonomikou, kde jsou povolena afk makra - o tech se zde totiz bavime. Ja si takovou jaksi nevybavuji.
paradisefound uo....... jeden z free shardu ktery jde pres razora a je povoleno afk na cokoli....
V dobe kdy UO zacalo a bylo jaksi na vrcholu (top byl. uo assist) psal se rok 2003 nic online lepšího nebylo, hrálo zde 340 hráčů. Tak prosím.
Ovsem je rok 2018 hráčů sotva 30. Jsou daleko propracovanější online hry a myslim si a určitě nejenom já, ze nějaká ta benevolence ohledně neekonomickych skillu povolit afk je na místě....
Ze by zrujnovala ekonomiku taste ID, anatomy a podobne skilly..... tim si nejsem zrovna jisty...
Co me ale zaráží je přetrvávající arogance a nadřazenost GM vůči hráčům, kteří se snaží najit byť aspoň nějaký kompromis, nebo ústupek a vy jakožto GM si melete pořád svoji a nehodláte ocemkoli diskutovat a najit aspoň nějaký ten průsečík....
Připomínáte mi PS PČR.....
cermi
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 384
Registrován: 25 led 2012 10:41

Re: AFK Tresty

Příspěvek od cermi »

Uz konecne pochopte, ze prirovnavat dp k cr a nebo cemukoliv jinemu, neni na miste. Nevladne tu demokracie, jak si mnozi mysli, neni tu ani utopie. Je tu jasna diktatura, tak se s tim smirte. Kdo se s tim smirit nechce, ma navic to stesti, ze tu hrat nemusi.
Jak řiká Tuxo... "ZABIJU TI CELOU RODINU", ale Strigwyr ví, že som iba lenivy
<Hunter> jj, ryko je takova ticha voda .. vypada jako zmrd, chova se jako zmrd, ale v jadru je to vazne hodnej kluk
Uživatelský avatar
Tommy
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 319
Registrován: 24 říj 2006 21:06

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Tommy »

@Uganda -> pises o tom, ze GM neudelaji zadny ustupek. WTF?! Tresty se zmirnily davno, afk kontroly nejsou tak caste, zaroven nejsou tak prisne a to GM u tebe stoji dlouho nez te posle za katr. Krom toho tech cest jak natrenovat skilly je mnohem vic, a jsou mnohem jednodussi jak drive.

To ti nepripada jako ustupky? Vole co bys jeste chtel?... tady lidem uz fakt mrda.


@Rod Sacketts
Ano, poukazky ve smyslu "Ukovej 20 dyk", "Ukovej 20 stitu" ... doneses to a dostanes +% do skilu. Mozna kdyby ses min venoval troleni na foru, nez hre, tak bys o tom vedel. Pis.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
UO - Dark Paradise - YoutubeChannel
https://www.youtube.com/channel/UCDX--rk_wDwG-gYSUyOE_FA
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Penelope »

@Tommy

Mužeš mi říct kdy jsi se s tou hrou vdávala holčičko ? =) Možná až vyrosteš z té puberty tak pochopíš, že někdo si najde horko těžko hodinku dvě týdně na UO, a věř mi, že určitě to nechce promarnit AFKovaním.
Určitě už to není jak kdysi kdy hralo 150 lidí, byly zakázany dualy a po škole nebylo nic lepšího než mermomocně koukat na postavu jak trenuje magery, člověk se i rád potuloval po okolí a prohodil s lidma kus reči, ty časy jsou pryč, jsem rád za tu snahu co je tu od nových GM a jsem i rád za ty poslední drobečky hráčů co tu zbyly. Ale je smutné jak se k nim chovají =) Tvoje argumenty by byly na místě, kdyby zde hráčů bylo jak maku. Nezapomeň, že dnes už jsou různé konzole a hry na neuvěřitelné urovni oproti UO. Když bych měl být upřímný, server by se obešel bez aktivních GM ale bez hráčů nikoliv.

GM by si mohlo těch 15 stabilních hráčů vážit a nikoliv je trestat. Hráči by se měli zas na druhou stranu chovat civilizovaně což si myslím, že nějak funguje až na pár zaujatých výjimek, které jsou kolikrát více tolerovány než nepodstatné prohrešky jako je AFK.

Pokud však jsi jiného názoru, tak potom budeš nejspíše velice rád až budeš na serveru s GM sám =) Doufám, že se tak nestane a všichni dostanou rozum včas.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: AFK Tresty

Příspěvek od erunno »

Penelope píše:GM by si mohlo těch 15 stabilních hráčů vážit a nikoliv je trestat.
Ovšem hráči mají dodržovat všechna pravidla daného serveru, tzn. pokud je daným pravidlem zákaz AFK tak jej mají dodržovat nehledě na to kolik lidí zde hraje. Pokud pravidla nedodržuje měl by zákonite následovat trest.
Tudíž nechápu na co si tu všichni stěžujete :) při možnostech dnešních scripterů a "síle" počitačů není problém si zapnout makro v jednom nebo ve dvou oknech a buď přes to zapnout nějákou hru, film či dělat cokoliv jiného.
Odpovědět