AFK Tresty

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

AFK Tresty

Příspěvek od Penelope »

Nevím či je normalní při tomhle stavu serveru trestat nově trenující postavu a ještě k tomu když se daná osoba probudí během 5 minut.

Rozdávat jail za nijak prospešné makro jako musicship mi přijde naprostá zhovadilost :-)

A to jsem někde četl, že se AFK moc netrestá pokud jde o trénovaní nových postav nebo skillů, a tady nějaké nové GM nedělá nic jiné než trestá, člověk se ani v klidu nemůže dojít vysrat, a když napíšu page, tak během 5 minut je afk zase někdo jiný. To bylo opravdu nutné lognout jen kvuli tomu abych někomu dal jail za musicship? Pochopil bych i karibik nebo 100 logů...
Naposledy upravil(a) Penelope dne 11 lis 2017 15:37, celkem upraveno 1 x.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: AFK Tresty

Příspěvek od GM Alois »

A je problém u skillu, který lze natrénovat i hraním, vypnout makro, když jdeš srát ?
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Penelope »

GM Alois píše:A je problém u skillu, který lze natrénovat i hraním, vypnout makro, když jdeš srát ?
A jak ho mám natrenovat hraním než hraním?
Ale notak, přece nebudu vypínat hru nebo počítač kvůli tomu, že si na pár minut odskočím :paranoid:
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: AFK Tresty

Příspěvek od GM Alois »

Hraním, myšleno tak, že získáš knihy, které přidávají do skillu a nemusíš tak nic makrovat.

Stačí vypnout makro, nemusíš vypínat hru.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Eric »

Nejaky stupen schovivavosti byl aplikovan,
nikdy jsme nerekli, ze budeme tresty promijet.


Konec debaty.
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Mě GM hodilo do baráku napalm.... No ale jelikož jsem si toho všimnul ze vzdálenosti dvou metrů z postele ( neni to prdel při tak malém rozlišení jako maj ty nový velký okna UO ) tak jsem si pokecal, nechal si ošetřit spálené rány. a pokračoval jsem.
Asi bude chyba někde jinde než v kontrolách AFk.. vyděl bych to na permanentní chtíč porušování stanovených pravidel.
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Raziel »

Žádná forma AFK nebyla nikdy povolena. Nicméně je fakt, že v prohřeškách je už víc AFK trestů než v dobách 300 online hráčů ... tak si říkám jestli snížení AFK trestů byla ta správná cesta... Já bych taky byl spíš pro to trestat více vydělávající afk než trénink základních skillů.
Uživatelský avatar
Anger
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 500
Registrován: 08 zář 2006 12:34
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Anger »

Ja se tomu musim smat :))

Je vas tady 5 a pul a stejne tu resite afk.

Vidim ze to ze DP ujel vlak uz davno se nezmenilo a po pravde se velmi divim ze to tu furt funguje.
Rycolast
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2016 21:52

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rycolast »

Anger píše:Ja se tomu musim smat :))

Je vas tady 5 a pul a stejne tu resite afk.

Vidim ze to ze DP ujel vlak uz davno se nezmenilo a po pravde se velmi divim ze to tu furt funguje.
Dekujeme za názor, tadi mate klýčenku.
Fantóm, černá svyně, černokněžnýk.
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Free server Ultimy, MUSÍ být chráněn proti AFK
Jinak to může jít do kopru, protože by tu hrálo zase papírově 100 lidí, ale všech 90 hráčů by byly dva akounty z jednoho počítače který řídí Phoenix/Yoko

To že na oficiálních serverech ani nejsou povolený programy který umožňují AFK... a to že neexistuje mě známá MMORPG hra kdse by fungovalo a bylo povoleno AFK "makrování" vypovídá o tom že ti co kopou za zrušení AFK vidí bohatství které by získaly tím, že by nebyly týden v kuse u počítače, a pouze by nechaly spuštěný program, který by se jim o to staral....
A vyšlo by to tak, že ti lidi co aktivně nehrajou vydělaji víc, než ti ko*oti co by u toho seděli denně

A to ani nemluvim o finančním krachu, když Jeden TMR by vyšel při nejnižích cenách na 25 gp v nákladech, prodávaly by to za stávajcích 80 gp ...... A vše by to vydělaly sezeniím v domku kde jsou 100% chráněni, ani GM by na ně nemohlo.
Ale ti lidi co půjdou do dungeonu ( nedej bože nová Guilda nový lidi, kteří to neznaji ) vytáhnou nějakej drát, sochu, TOPko a budou to chtít finančně ohodnotit tak, aby si mohly co nejvíce TMR nakoupit.

Prostě zrušeníé AFK, kontrol je největší nesmysl. To bych raději kopal za názor zrušení yoka a phoenixu, ale povolení pouze assistu., Aby takový " ehm " měly zavřenej poklopec.
Uživatelský avatar
Leny-m
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 123
Registrován: 12 říj 2006 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Leny-m »

Ve zkratce:

- "Proc po cca 18 letech existence DP stale existuji afk kontroly?"
- "Muzeme nejak ve vice lidech treba odhlasovat kick hrace, ktery blokuje nejaky resource svym botem 24/7? Nejde mi o to, aby byl potrestan, ale aby na chvili uvolnil misto pro ostatni ;)"

Wall of text verze:

Po dlouhe dobe jsem zavital znovu na DP a prekvapilo me, ze AFK kontroly stale existuji. Diky za velmistrovky a mistrovky, kterych bych urcite rad videl vice. Ale asi 18 let stary problem stale pretrvava - nejsou alternativy pro trenink. Pro me to znamena, ze si zajdu s klukama pro srandu par dungu, ale nebudu riskovat trenovani postav, protoze vim, ze bych skoncil v jailu a prestal hrat. U me tedy existence afk kontrol znacne limituje angazovanost do hry, protoze muj attention span je asi 5 sekund pri makrovani, bohuzel. A je jedno, kolik PK me smazi nebo, ze mi skript napochoduje mezi nepratele, to uz mam vyzkousene.

Treba alespon vedet, ze mam par hodin denne na trenink, kdy nic neriskuji, by bylo super. Ale radeji bych videl primou umeru mezi aktivni snahou a skill gainem. Treba kdybych za kazdou 10. lavabombu, kterou hodim po Bizonovi, dostal + do alchemy ^_^ Knizky do skillu z reward gates, vymena vyrobku za skill gain, NPC jako hadankari, ale s dotazy na veci ze hry na recepty, vlastnosti nepratel, veci, ktere jsou ulozene jen v tajnych forech nebo hlavach hracu a novacci si k nim sami necuchnou. + do libovolneho skillu za kazdy preklep, ktery najdu na DP strankach.

Puvodne jsem chtel zlakat jeste kamaradku, ale ta se mi na to vyprdla, kdyz videla, jak nestastny z trenovani jsem. Treba Runescape tenhle problem resi pomerne dobre i presto, ze je to brutalni grind.

Jsem nazpet jen chvili, tak mi mozna unikaji souvislosti a historie, tak kdyztak omluvte mou troufalost ;) Zaroven si uvedomuji alespon jako hrac, jak omezujici nase koule je, ale chtel jsem vyjadrit nazor i kdyby to melo byt jen pro pobaveni par.

Celkove mi prijde souboj afk kontrol a botu proti afk kontrolam uplne zbytecny. Jeste, kdyz ted jedeme na C#, ktery neni tak omezeny jako yoko a da se v nem napsat spousta hodne chytrych veci.

P. S. potesil me soucit PK Old Lady nad mou snahou natezit si na brnko a po prijemnem a znacne vtipnem rozhovoru (vyrobil jsem pro nej krumpac a pokousel jsem se ho primet, aby mi pomohl tezit - nepodarilo se :)) ) jsem dostal i hromadu darku k Vanocum, diky

P. P. S. nemam zadny afk prohresek... ale minimalne jednou jsem kdysi usnul pri miningu ^_^
Rod Sacketts II píše:To že na oficiálních serverech ani nejsou povolený programy který umožňují AFK... a to že neexistuje mně známá MMORPG hra kde by fungovalo a bylo povoleno AFK "makrování
Tak ted uz znas, jedna se jmenuje Haven and Hearth. Programatori, kteri dokazi upravit klienta s verejne dostupnymi zdrojaky jsou docela i povazovani a casto prave jejich upravy, napady a skripty vedly k zmene samotne hry k lepsimu.

A ze je botění zakazane nikdy nic neznamenalo. V jakekoliv hre, kde se opakuje nejaka nudna cinnost, existuje minimalne jeden bot, ktery to resi. WoWko, Runescape, Wurm, take your pick. Prave u HnH se mi libi pristup developeru - hru vyviji tak, aby ta nejvetsi otrocina nebyla az tak silena otrocina a tim v podstate mene a mene lidi ma potrebu botit.

FYI diskuze podobna tematu, ze boti znici hru je neuveritelne stara a neuveritelne omylana, problem vyreseny radou her a vzdy to ve finale dopadlo tak, ze bylo zbytecne se tomu nejak agresivne branit, hraci a botteri jdou ruku v ruce a casto tvori perfektni symbiozu

Sorry za wall of text... it... just happened :))


Vsem preji vesele Vanoce!
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Pheme »

Trenovani novych postav se zmenilo, jde to i hranim.
Vyrobni skilly, at uz jejich trenovani, nebo vyroba na kseft(pro vlastni spotrebu). Myslim, ze vetsina z vas jede porad afk, nebo poloafk a maji proste stesti, ze afk kontroly nejsou tak caste
Povolit afk makrovani cehokoliv s argumentem, ze zde hraje par lidi a uz je to jedno? Tak kdyz uz je to jedno, co udelat instant funny server s sutrama, kde zdarma dostanes vse pro hrani?
Uživatelský avatar
Waringull
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 182
Registrován: 15 říj 2015 13:53

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Waringull »

Pheme píše:Trenovani novych postav se zmenilo, jde to i hranim.
Vyrobni skilly, at uz jejich trenovani, nebo vyroba na kseft(pro vlastni spotrebu). Myslim, ze vetsina z vas jede porad afk, nebo poloafk a maji proste stesti, ze afk kontroly nejsou tak caste
Povolit afk makrovani cehokoliv s argumentem, ze zde hraje par lidi a uz je to jedno? Tak kdyz uz je to jedno, co udelat instant funny server s sutrama, kde zdarma dostanes vse pro hrani?
a seš tard? nebo si na to jen hraješ? :clap: musím souhlasit, že AFK tresty ok, jednou za měsíc, logl jsem za poslední měsíc 3x z toho jsem 3x pustil afk makro a 2x na mě přišla kontrola (né, neskočil jsem v base)... mimo jiné, kdyz se podívám na prohřešky nepříjde mi to jakože AFK kontrola je jen občas, nějaké GM si v tom libuje, když tu byl Qvido, Acar a jim podobní nevím jestli neměli čas, ale ty AFK kontroly nebyly tak časté, protože když chceš vždycky někoho najdeš... A opravdu mě kolikrát sere, že už tak aktivita v nějakých guildách je dost malá a když někdo logne po čase a potřebuje si domíchat potky nebo vytrenovat nějakou postavu která je třeba, a takového smolaře pak GM pošle do jailu s XY logama, tak chápu, jejich reakce a důvod proč zase na půl roku nelognou.

Nemám nic proti tomu, když si GM vytipuje hráče co má nonstop zaplé makro... Takže jasně, AFK je trestné ať se trestá ale proboha, nějak symbolicky, a tolerance u nových/trenujících postav přednostně.. Ztráta těla, fame, karibik
STOP SUPPORTU!
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Pheme »

To je stale dokola a obkecavat to (min casto kontrolovat, trestat symbolicky) to muzes jak chces. Proste chces aby povolili afk, nebo te za nej aspon netrestali. Jak rikam afk, poloafk jedete porad, jediny co chcete, aby se to nekontrolovalo a netrestalo. Z meho pohledu je tento pristup stejnej jako udelat instant funny server
Morpheus2k
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2017 01:00

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Morpheus2k »

Vadí tu někomu afk makrující mamon sbírající hráči krom GM týmu? Asi jsem se cukal někdo v dole v rohu páč jsem to kvůli málemu zapomněl vypnout a pak počítám půl hodiny na karibičku a furt nic.. Jsem z toho smutný, zas mě to odradilo. Přemýšlejte pls nad tím "v dnešní době". Fakt hraje jen míň lidí. Před deseti lety se prodávali i cetky z low dungů, dnes to prostě bez toho aspoň poloafk nedáš...Ano baví mě chodit jen dungy...
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Morpheus2k píše:......
Hold se nauč skriptovat jako pár lidí tady... A bude i Jail - né jen karibik.
Pokud máš problém s ustálujcí se Ekonomickou situací - a zase bys ji chtěl znejistit všemi možnými výrobními procesy "Jdu do práce, tak si pustim dva mágy alchemku..." - A ano, vyděl jsem dva mágy makrovat najednou Alchemy scripty..... Dva mágy psát inscript... Dva Clery psát inscript..... - Dva krafty dělat lumber.....
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Help
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 90
Registrován: 03 bře 2017 10:57

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Help »

Morpheus2k píše:Vadí tu někomu afk makrující mamon sbírající hráči krom GM týmu? Asi jsem se cukal někdo v dole v rohu páč jsem to kvůli málemu zapomněl vypnout a pak počítám půl hodiny na karibičku a furt nic.. Jsem z toho smutný, zas mě to odradilo. Přemýšlejte pls nad tím "v dnešní době". Fakt hraje jen míň lidí. Před deseti lety se prodávali i cetky z low dungů, dnes to prostě bez toho aspoň poloafk nedáš...Ano baví mě chodit jen dungy...
Mne to teda vadi, nikto nebude harvit mamon len tak akoby sa nechumelilo :x :x :x
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Zola »

Tv bud rád za karibrk , já musím nasekat 250 logu :shock:
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
matkatereza
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 03 bře 2018 23:11

Re: AFK Tresty

Příspěvek od matkatereza »

to jeste jsou furt logy? Paneboze, ze vas to furt bavi :D. Ja kdyz afkoval tak vzdy kdyz me nacapali se dalo domluvit.Aspon v te dobe Gm si nemuseli nic psat na web, pokud vedeli, ze je to ve prospech hry.V te dobe vedeli, ze GM je mene nez hrac, bez hracu GM nebudou a ani server nebude.

Afk kontrola je podle meho nazoru ztrata casu, v kazde hre online se dnes jede na makro afk a nikdo to neresi( pokud se nejede pres cheating).Pro zabavu jsou daleko dulezitejsi veci nez afk kontrola...(treba zabijeni hracu vid Balte kmet historie :D ).

Ale ted vazne, po tech letech by afk trestano byt nemelo.Vzdyt je to stara utopie, ktera snad existuje jen v CR :D
Meli by jste se posunout trosku dale.Pro GM je to podle me taky ztrata casu.Vzdyt jako Gm se da delat tolik zabavy pro hrace, ze na afk kontroly ani nemusi mit cas.
Pamatuji doby, kdy GM prisel z parby, logl se do hry a chtel si udelat zarez :D
Ja osobne jsem toho na DP hodne zazil a jak tak vidim nic se nezmenilo (kdo vi jestli k lepsimu ci horsimu).
btw. Balte jeste mi po tech xx letech dluzis pivo! :D
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK Tresty

Příspěvek od Rod Sacketts II »

matkatereza píše:v kazde hre online se dnes jede na makro afk a nikdo to neresi
To by mě zajímalo, proč já hraju a hrál jsem jen hry kde na to nic nebylo, a kde na to něco bylo tak to bylo tvrdě trestáno - tvrději než tu..... Ono jestli má hrát hru člověk a nebo Umělá Inteligence - je o preferencích, koho chceš potkávat
Je zábava hrát pro sebe, ještě větší zábava je hrát pro lidi a největší funy je hrát pro legendu.

Odmítán většinový názor, že jedině držitel Akademického titulu RSDr. je oprávněn politické debaty/úvah.
Odpovědět