Alchemka

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
Uživatelský avatar
Waringull
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 182
Registrován: 15 říj 2015 13:53

Re: Alchemka

Příspěvek od Waringull »

Po 2-3 hodinách míchaní Michani: 291 pokusu z toho se michlo 271
Potion: TR
Růst skillu v %: 0
Skill: 50

Za mě nejhorší skript roku 2017 ... zlaté staré alchemy.. po několika XY hodinách mít stále stejný skill je dost smutný.. asi by to měl někdo fixnout
STOP SUPPORTU!
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Xan »

Todle mi nijak neprijde jiny oproti minulosti, clovek michal alchemku zaplou cely dny a byly dny, doslovy dny, kdy to nepopolezlo ani o pid a jiny dny to lezlo zas o cely procenta. Nakejch par hodin a 300 potionu, to je nic
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: Alchemka

Příspěvek od Eric »

Hojte, podepisuje se na vas trochu koule a pravdepodobnost ve velkejch cislech.

pokus: 440
namichano: 387
fizz: 52
skill: 50.6
gain: 0.6

Nezapomente, ze koule za pokus pocita jeden lektvar, ne jeden reg -> na lektvarech slozenych z hodne regu to bude trvat dlouho. hodne dlouho.

edit: nechal jsem to michat jeste par hodin:
new mortar - Total Refresh
pokus: 670
namichano: 593
fizz: 75
skill: 51.1
gain: 1.1
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od dacaleb »

Eric píše:Hojte, podepisuje se na vas trochu koule a pravdepodobnost ve velkejch cislech.

pokus: 440
namichano: 387
fizz: 52
skill: 50.6
gain: 0.6

Nezapomente, ze koule za pokus pocita jeden lektvar, ne jeden reg -> na lektvarech slozenych z hodne regu to bude trvat dlouho. hodne dlouho.

edit: nechal jsem to michat jeste par hodin:
new mortar - Total Refresh
pokus: 670
namichano: 593
fizz: 75
skill: 51.1
gain: 1.1
A ty nazvy/menu? :D
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Alchemka

Příspěvek od erunno »

dacaleb píše: A ty nazvy/menu? :D
Hrozný s tebou :D tvoje starosti bych chtěl mít :D
Uživatelský avatar
Mephist
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 541
Registrován: 16 říj 2006 12:04
Bydliště: Templar's Town
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Mephist »

dacaleb píše:„Má-li nějaká práce smysl, má smysl udělat ji dobře. Nemá-li smysl, dejte ji Rimmerovi.“
Asi GM teamu chybi nejakej "Rimmer", aby mu zadali predelat ty nazvy, no.
Mephist|Phenom|Hammer Maiden|Fanatik|Sin|Ryla|Carokrasna|Amanita|Anicka

True victory is victory over oneself.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od dacaleb »

erunno píše:
dacaleb píše: A ty nazvy/menu? :D
Hrozný s tebou :D tvoje starosti bych chtěl mít :D
Eru, takle by se dalo asi odpovedet na vsechny posty zde na forku, jen nevim proc bych to delal. :wink:

A ano, zamzri kdyz GM Eric odpovi dvoum novejsim postum a me nenapise ani carku. Proste "Uz se menit nebude", "Nato uz neni cas", "Je to kravina", by potesilo. Ale pochopim pokud vysetroval chybu s Alchemkou, scriptil novou a stalo ho to more casu, ze se ho mohla dotknout namitka k provedeni, to je prirozene.
Mephist píše:
dacaleb píše:„Má-li nějaká práce smysl, má smysl udělat ji dobře. Nemá-li smysl, dejte ji Rimmerovi.“
Asi GM teamu chybi nejakej "Rimmer", aby mu zadali predelat ty nazvy, no.
Pokud jsem nekoho urazil, tak je mi to lito a omlovam se, rozhodne to tak nebylo zamysleno.

Prislovi jsem psal s nadsazkou a dulezita cast znej mela byt prave ta obecna "„Má-li nějaká práce smysl, má smysl udělat ji dobře."...
Proste mam za to, ze Alchemka je skill, ktery si zaslouzi "Udelat dobre". Tak jak se to ted necha uz to zustane naveky.

Je to jen hra at hraci nebo GM team tomu maji venovat svuj relax time, pokud to tak neni a zabiha to na jedne srane k posledlosti/zavislosti a na druhe k otroctvi (jak u nas na mape poznamenal na adresu GM jeden z hracu a bohuzel mel/a mozna i pravdu), je neco spatne.

Tak vsem preji pohodu a klid do noveho roku a zadne stresy, uz vubec ne tady. 8)
Uživatelský avatar
Hugo II.
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 97
Registrován: 08 zář 2006 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Hugo II. »

Narazil jsem na problém u Alchemy s Deadly poisnem. Po x pokusech stejný výsledek a to, že začne míchat. Hodí hlášku, že přidává reg a jakoby ani nedokončil míchnutí prvního regu a vysokočí, že se nepovedlo. Dělá to jen mě nebo bude nějaká chybička na straně scritpu?

Edit : Tak po asi čtvrtém relogu to zdá se míchá normálně, tak nevím čím to mohlo být.
Ten, co se pořád válí!
Uživatelský avatar
Waringull
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 182
Registrován: 15 říj 2015 13:53

Re: Alchemka

Příspěvek od Waringull »

Hugo II. píše:Narazil jsem na problém u Alchemy s Deadly poisnem. Po x pokusech stejný výsledek a to, že začne míchat. Hodí hlášku, že přidává reg a jakoby ani nedokončil míchnutí prvního regu a vysokočí, že se nepovedlo. Dělá to jen mě nebo bude nějaká chybička na straně scritpu?

Edit : Tak po asi čtvrtém relogu to zdá se míchá normálně, tak nevím čím to mohlo být.
Chyba ve skriptu, celé je to probugované, mám nejspíš jiný problém ale kolikrát mícham, přestanu míchat, lognu další den chcu míchat, a vezme to regy a vypíše hlášku že bere reg, a nic se nestane... ani fizz ani hotový potion, prostě se to bugne a ani skript nefuguje, takže pustit znova... no a takhle je to pořád dokola :D
STOP SUPPORTU!
Uživatelský avatar
krysakrys
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 233
Registrován: 06 srp 2016 21:12

Re: Alchemka

Příspěvek od krysakrys »

Fizz je stejný, měřil jsem to na TMR.
Eric
Dark Paradise GM
Příspěvky: 35
Registrován: 11 srp 2017 07:30

Re: Alchemka

Příspěvek od Eric »

Hi all.

Co se tyka nazvu/menu: pokud mozno to menit nebudeme.

Co se tyka problemu s michanim:
1) Pokud v prubehu michani padne save, script se zastavi (technicky vzato se vam z postavy smazne timer, stejne jako pri KoPu). S tim nic udelat nejde.
2) asi 2x se mi stalo, ze najednou neslo michat - neco se po... a ani zaboha. Zpetne nedohledatelny, pravdepodobne neco nestandardniho hodne hluboko v kouli. V obou pripadech pomohlo provyst nejakou akci, ktera ma na sobe timer, napr. seknout do stromu sekerou. Urcite tech zpusobu bude vic, bohuzel/bohudik vic prilezitosti na patrani nebylo.

Fizz jsme se snazili naladit na zhruba stejne hodnoty, gain se trochu lisi, ma na sobe par zavislosti (patrejte).

Howgh.
The Second, toho času v montérkách
ICQ: 729 155 746
proffesor
Inkless
Inkless
Příspěvky: 29
Registrován: 03 pro 2016 10:49

Re: Alchemka

Příspěvek od proffesor »

Stalo se mi neco podobne, nevim, jestli to pomuze... vcera pri michani TMR fizzovalo jedno za druhym. Zacal michat, po prvnim vypsani *You add more reagents and continue grinding* cekal 5-6sec a vyhodil fail. Relognul jsem a pak vse OK.

Log z Phoenixe, id a jmeno skryte

Kód: Vybrat vše

[6:15:49] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You add more reagents and continue grinding*
[6:15:51] Journal: 0x40358A26 0x03B2 You see: 1772 Eyes of Newt
[6:15:53] World: Object 0x402E7185 removed from world.
[6:15:53] World: Object 0x402D918B removed from world.
[6:15:54] World: Object 0x402D918B removed from world.
[6:15:55] World: Object 0x40304CA1 removed from world.
[6:15:55] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You toss the failed mixture from the mortar*
[6:15:57] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You add more reagents and continue grinding*
[6:15:58] World: Object 0x40304E26 removed from world.
[6:15:58] World: Object 0x402D8F04 removed from world.
[6:15:58] World: Object 0x402D8F04 removed from world.
[6:16:03] World: Object 0x4035EB14 removed from world.
[6:16:03] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You toss the failed mixture from the mortar*
[6:16:04] World: Object 0x402D918B removed from world.
[6:16:04] World: Object 0x40304E26 removed from world.
[6:16:05] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You add more reagents and continue grinding*
[6:16:05] World: Object 0x40304E26 removed from world.
[6:16:10] World: Object 0x4035EB14 removed from world.
[6:16:10] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You toss the failed mixture from the mortar*
[6:16:11] World: Object 0x402D6147 removed from world.
[6:16:11] World: Object 0x402D6034 removed from world.
[6:16:11] World: Object 0x402D6034 removed from world.
[6:16:12] Phoenix: Light changed to 10
[6:16:12] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You add more reagents and continue grinding*
[6:16:16] World: Object 0x4036F89F removed from world.
[6:16:16] World: Object 0x4035EB14 removed from world.
[6:16:17] World: Object 0x4035EB14 removed from world.
[6:16:18] World: Object 0x4038A9F9 removed from world.
[6:16:18] Journal: 0x00xxx 0x0022 xxx: *You toss the failed mixture from the 
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Plánuje se upravit název dvou potionů ( v menu Alchemy ) ..... "Lesser Explosion potion a Explosion potion ?

Jsou to jediné dva potiony, které mají v názvu v začátku slova malé písmeno......
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Alchemka

Příspěvek od GM Alois »

Neplánuje.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od dacaleb »

Ahoj,

asi bude u nove alchemky bugu vice a nevim zda je ve moznostech stim neco udelat, nic mene jeden jsem vypozoroval pri tom kdyz ma postava otravu. Nejdriv sem to pozoroval v dungu/questu, provedl jsem otestovani v safe zone abys si to overil:

Mortar (NB) ID: 0x4001DA30
Postava (Vamp bez specky) ID: 0x0027FF8E
Lektvar Poison Lesser

Postup testovani:
- Nekromancerem jsem si na vampa zakouzlil otravu In Nox.
- Dokud neskytal, michani fungovalo standardne.
- Jak zacal skytat Michani po pridani prvni ingredience fizzlo.
- I kdyz sem otravu vylecil, opravil staty, odlognul a zas nalognuk tak tento stav setrvaval nekolik jednotek/desitek minut.
- Po case opet zaclo fungovat samo od sebe.

Nebudu teoretizovat, protoze vubec netusim jak se to scripti a jak je to nascriptene, ale predpokaldam ze postava ma nejaky Flag a ten zpusobuje Fizz.

Pokub by stim slo neco udelat, bylo by to super. Puvodni Alchemka nefizovala pokud mel clovek otravu. Kdyby aspon vylecenim se to spravilo ihned. Ale chapu ze se vtom nikdo hrabat neche ;]

Predem dik.
Iery
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 55
Registrován: 04 bře 2017 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Iery »

Tohle se mi stalo taky
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od Empair »

Součásná alchemy opravdu buguje.

Ano je stav, kdy nějakou dobu běží jako stará verze ale stane se, že hráč fizzuje bez důvod nápoj za nápojem a nepomůže ani svěcená voda a nějakém čase se to zase ""samo" zpraví.

Neznám důvod proč se to změnilo ale zauvažoval bych nad návratem, byla to věc co fungovala bezchybně roky ... takovéto buggy odrazí od hraní.
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Alchemka

Příspěvek od GM Alois »

Ahojte,

současná alchemie, je prostě fakt, se kterým se bohužel musíme smířit. Lépe to prý nejde. Stará alchemie se dala velmi jednoduše zneužít k tomu, aby si člověk míchal zadarmo a tím pádem mazal místo reagentů jiné itemy ze světa, jakékoliv itemy. A to je stav, který je velmi problematický.

V současnosti je to nastavené tak, že se nesmí změnit HP a nesmíte při míchání dělat žádnou akci. Aspoň tak mi to bylo vysvětleno. Myslím, že to tu už někdo psal, ale opakování je matka moudrosti.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchemka

Příspěvek od dacaleb »

GM Alois píše:Ahojte,

současná alchemie, je prostě fakt, se kterým se bohužel musíme smířit. Lépe to prý nejde. Stará alchemie se dala velmi jednoduše zneužít k tomu, aby si člověk míchal zadarmo a tím pádem mazal místo reagentů jiné itemy ze světa, jakékoliv itemy. A to je stav, který je velmi problematický.

V současnosti je to nastavené tak, že se nesmí změnit HP a nesmíte při míchání dělat žádnou akci. Aspoň tak mi to bylo vysvětleno. Myslím, že to tu už někdo psal, ale opakování je matka moudrosti.
Chapu-li spravne, pak staci mit zarovnane staty, aby nechazelo k -1 hp pri preboostu / stejne je to i u to jedu = dava dmg = fizuje michani.

Dekuji moc za odpoved a vysvetlneni (zopakovani ;]).
Odpovědět