Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od dacaleb »

GM Alois píše:...
Mohu se zeptat, vsem me prispevky byli vhodne ke smazani? Ze sem citoval cermiho, ktery si zde dela co chce uz pul roku, vyjadruje se jak kanal a Fairy, ktera sama napsala co napsala. Nikoho sem neurazel, ani bych si to nedovolil, je to jen hra, to ze s GM teamem a jeho pristupem nesouhlasim a mam knemu vyhrady, by me nedovedlo k tomu byt vugarni...

:?
Uživatelský avatar
GM Alois
Dark Paradise GM
Příspěvky: 588
Registrován: 31 srp 2016 13:27

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od GM Alois »

Ahoj,

Jestli si myslíš, že tvé příspěvky byly nějak konstruktivní, tak se ti omlouvám, a při tom mazání jsem asi nastavil drsné síto, ale ten balast a nesmzslů tam bylo hodně. Rozhodl jsem se nikoho nebanovat, emoce vyfrčely, stalo se, ale každopádně příště budu přísnější na jakékoliv vulgarismy.

Každopádně jestli chceš něco vypíchnout, konstruktivně, tak to prosím klidně napiš znovu, založ nový topik s relevantním názvem, nebo mi napiš do PM.
Řeším:page, nájmy, questy, herní záležitosti
NEřeším: hesla, blokované účty, prohřešky
Kontakt: přes stránku na FB nebo PM zde na fóru. Případně Discord

FACEBOOK
YOUTUBE
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

Ja osobne by som sa Qvida zastal, podla mna to bol najlepsi GM, bez ironie... Najprv sice robil zbytocne afk kontroly ale urcite urobil vela dobrych veci...
A dovod preco je na DP malo ludi, rozhodne nie je na vine skoro ziadne GM... jedine Ocroc mal za nasledok upadok pvp inak ostatne GM nerobili nic priamo zle..
Aby som konstruktivne zhrnul co pochovalo DP je:
1. afk kontroly. Je rok 2018 a nie 2000-2005 ked sa museli nejaky hraci zablokovat/zmazat ked to tak lagovalo...
Hra sa mala prisposobit a to bud tak ze nerobit ziadne afk kontroly alebo dat - a to bola vyborna zmena - rychly gan skillov napr. zo skillpointov...
2. delety/jaily za zbytocnosti... to ze guilda MG odlogla v dungu a dostala za to tusim smrt + vykop z dungu... to znechuti kazdeho... jasne mali si zobrat tu vec a odkopnut... ale stejne treba prisposobit hru a nie trestat hracov... tresty len bugerom co urobia nieco umyselne...
3. nekonzultovanie zmien s hracmi... neskutocne ma stvalo ked Ocroc robil zmeny do pvp pricom snad pvp ani nehraval... hlavne ziadny argument nebral do uvahy, urobil to vsetko podla seba... pvm hracov co som videl nastvali flusy... toto sa rozhodne malo rozpisat na fore aka zmena sa chysta... flus do 100+ ar za 150 od obycajneho krakena... potesi.

zhrnutie: DP ma malo hracov preto, lebo GM team prilis robil veci podla seba a nepocuval nazor ostatnych... Len konstatujem a nesudim... keby ze som GM a mam na starosti pvp, tiez by som ho vo velkej miere urobil podla toho co by sa mi pacilo takze by som bol rovnake zle GM... ale teraz po ubehnutej dobe sa na vsetko pozeram inak a rozhodne by som zmeny konzultoval s hracmi.
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od dacaleb »

Napohodu, nic hrotit nepotrebuju. Pouze se me to dotklo. Chapu a resit dal nemusim.

Diky za odpoved.
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od erunno »

Mighty PvP GOD píše: 2. delety/jaily za zbytocnosti... to ze guilda MG odlogla v dungu a dostala za to tusim smrt + vykop z dungu... to znechuti kazdeho... jasne mali si zobrat tu vec a odkopnut... ale stejne treba prisposobit hru a nie trestat hracov... tresty len bugerom co urobia nieco umyselne...
Hráči se ale trestají za porušení pravidel, což bych řekl že je opravněné a jako hráč to naprosto beru.
viz citace pravidel DP..
Je zakázáno se odhlašovat v dungeonech, a to i v podobě ducha. Výjimky z tohoto pravidla jsou uvedeny v sekci Dungeony, případně v daném místě pomocí informačních cedulek. Odhlášení se v době restartu serveru je povoleno, pokud po restartu pokračujete dále.
Takže tebou zmíněný "trest" jmenované guildy byl ze strany GM naprosto správný. Takže pokud byly znechucení tak byly znechucení kuli své vlastní chybě a vědomého porušení pravidel.

Co se týče AFK kontrol bylo to tu a bude to tu zase, nekonečné brečení za zrušení AFK kontrol. Doufám že k tomuto kroku GM nikdy nedospějí. Ač jsem hráč a mám potřeby (míchání, train skillů co nenatrénuješ bojem/knihami/skillpointy) tak nevidím jediný rozumný důvod zrušit pravidlo zakazují AFK.
cermi
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 384
Registrován: 25 led 2012 10:41

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od cermi »

Joooo kdyby jen pul roku... ja jen prozrel jako vetsina ostatnich a konecne mi doslo, ze to forum je uplne k prdu...
Jak řiká Tuxo... "ZABIJU TI CELOU RODINU", ale Strigwyr ví, že som iba lenivy
<Hunter> jj, ryko je takova ticha voda .. vypada jako zmrd, chova se jako zmrd, ale v jadru je to vazne hodnej kluk
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Sir Artuhr »

Tak to bylo už forum na Imperiu. Ale jsem rád, že někde můžu uspokojit svoji grafomanii :!: Byly to krásné časy. Nasbíral jsem asi 400 postů během měsíce a užíval jsem si, že jsem byl označovanej za spamera a cítil jsem se v 15 jako velkej king a diskutér. Bože já byl tak blbej :D ale spokojenej na druhou stranu:)) viz níže

https://ibb.co/gb6x8y
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Zola »

si měl vždy ten popisek vládce diskuzních for a něco s ptákama co si pamatuju artu :lol:
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Sir Artuhr »

Strážce brány českých diskuzních for nebo nějakou takovou podobnou ukrutně vtipnou a chytrou xoxotinu:D
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od R1mman »

erunno píše: Takže tebou zmíněný "trest" jmenované guildy byl ze strany GM naprosto správný. Takže pokud byly znechucení tak byly znechucení kuli své vlastní chybě a vědomého porušení pravidel.

Co se týče AFK kontrol bylo to tu a bude to tu zase, nekonečné brečení za zrušení AFK kontrol. Doufám že k tomuto kroku GM nikdy nedospějí. Ač jsem hráč a mám potřeby (míchání, train skillů co nenatrénuješ bojem/knihami/skillpointy) tak nevidím jediný rozumný důvod zrušit pravidlo zakazují AFK.
Je naozaj prekvapujúce ako do podrobností vieš čo sa stalo. Dokonca vieš aj to, že to bolo naschvál (vedomé), čo rozhodne nebolo.

Úplne si ťa viem predstaviť ako ďalšie GM, pretože vystupuješ úplne rovnako ako niektorí z nich - všetko vieš, tvoj názor je najlepší a ostatné názory sú plač atď.

Makrovanie sa dá rozdeliť na tri časti - 1) Makruješ na to, aby si si vytrénil postavu. 2) Makruješ na to, aby si si zabezpečil veci potrebné na tvoju primárnu činnosť (pvm, pvp). 3) Makruješ, aby si zarobil. Pred 10-15 rokmi, keď sa jednalo o relatívne "novú" hru a status v nej niečo znamenal, tak prvý spôsob mal reálne uplatnenie. Dneska nemá, čo sa dobre vyriešilo, že si skilly vieš kúpiť, ale absurdnosť danej aktivity (ktorá sa absurdnou stala časom) bude tlačiť na rýchlejší rast skillov alebo/a lacnejšie kúpenie si skillov. Dnes už aj druhá činnosť stráca svoju opodstatnenosť. Túto hru hrá veľmi málo ľudí, čo má za následok, že tú hru zapneš iba na to, aby si sa išiel na hodinu-dve zabaviť s kamošmi do dungu. Preto ti nikto nebude sedieť pri pc v snahe si namiešať tmr a napísať svitky na dung. Kupovanie je čím ďalej, tým zložitejšie. Pri jedinej tretej činnosti je AFK kontrola prínosom. Teraz si treba porovnať koľko ľudí to robí pre peniaze a koľko pre niečo iné.
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od erunno »

R1mman píše: Je naozaj prekvapujúce ako do podrobností vieš čo sa stalo. Dokonca vieš aj to, že to bolo naschvál (vedomé), čo rozhodne nebolo.
Tak dobře pro tebe to zkusím formulovat jinak.
Být GM je mi uplně u zadnice proč jste v dungu odlogli.. zda to bylo kuli chybě v dungu nebo jste něco kempily či něco jiného. Prostě jste porušili pravidlo a za to následoval trest = správné rozhodnutí GM a zároveň vaše chyba, pokud to byla chyba v dungu měli jste napsat page a odkopnout. Případně chybu ještě urgovat na foru a jít znova po opravení.
R1mman píše:Úplne si ťa viem predstaviť ako ďalšie GM, pretože vystupuješ úplne rovnako ako niektorí z nich - všetko vieš, tvoj názor je najlepší a ostatné názory sú plač atď.
Dík možná se jako GM někdy přihlásím :)
Jinak s tím názorem se pleteš.. ale s tím pláčem máš pravdu protože každý pláč za zrušení AFK kontrol vždy pro mě je a bude pláč.
R1mman píše:Makrovanie sa dá rozdeliť na tri časti - 1) Makruješ na to, aby si si vytrénil postavu. 2) Makruješ na to, aby si si zabezpečil veci potrebné na tvoju primárnu činnosť (pvm, pvp). 3) Makruješ, aby si zarobil. Pred 10-15 rokmi, keď sa jednalo o relatívne "novú" hru a status v nej niečo znamenal, tak prvý spôsob mal reálne uplatnenie. Dneska nemá, čo sa dobre vyriešilo, že si skilly vieš kúpiť, ale absurdnosť danej aktivity (ktorá sa absurdnou stala časom) bude tlačiť na rýchlejší rast skillov alebo/a lacnejšie kúpenie si skillov. Dnes už aj druhá činnosť stráca svoju opodstatnenosť. Túto hru hrá veľmi málo ľudí, čo má za následok, že tú hru zapneš iba na to, aby si sa išiel na hodinu-dve zabaviť s kamošmi do dungu. Preto ti nikto nebude sedieť pri pc v snahe si namiešať tmr a napísať svitky na dung. Kupovanie je čím ďalej, tým zložitejšie. Pri jedinej tretej činnosti je AFK kontrola prínosom. Teraz si treba porovnať koľko ľudí to robí pre peniaze a koľko pre niečo iné.
Myslím že je uplně jedno jeslti makruješ proto abys měl na dung nebo proto aby jsi si vydělal goldíky.. prostě makruješ a při tom nemáš být AFK. Já nevím proč to furt někdo nechápe nebo se snaží něják ospravedlnit. Každý chodíme do práce, máme přítulku nebo rodiny, případně někdo chodí do školy a tak podobně.

HAWK! :)
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od R1mman »

erunno píše:Tak dobře pro tebe to zkusím formulovat jinak.
Být GM je mi uplně u zadnice proč jste v dungu odlogli.. zda to bylo kuli chybě v dungu nebo jste něco kempily či něco jiného. Prostě jste porušili pravidlo a za to následoval trest = správné rozhodnutí GM a zároveň vaše chyba, pokud to byla chyba v dungu měli jste napsat page a odkopnout. Případně chybu ještě urgovat na foru a jít znova po opravení.
Dokonca ani nevieš o čo išlo. Prečo máš potrebu vyjadrovať sa k niečomu, o čom nemáš ani základné informácie?
Presne o tomto hovorím, v prvom prípade nevieš o čo išlo, ale máš na to nevyvrátiteľný a samozrejme pravdivý názor. V druhom prípade ti to je úplne jedno, nemáš ani najmenšiu vôľu problém podrobiť nejakej základnej analýze, ale opäť máš nevyvrátiteľný a samozrejme pravdivý názor. Presne takýto prístup dostal DP tam, kde je teraz.
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Thief »

A ty komentuješ co? Komentuješ věci o kterých víš uplný kulový. Tak tu přestaň poučovat ostatní a šoupej nohama.
R1mman
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 20 úno 2016 00:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od R1mman »

Qvido píše:A ty komentuješ co? Komentuješ věci o kterých víš uplný kulový. Tak tu přestaň poučovat ostatní a šoupej nohama.
Už mi chceš dokonca nahovoriť aj to, že nič neviem ani len o svojich skúsenostiach s GM? Mne je jasné, že ty vieš o mojich skúsenostiach viac, preto si teraz stále GM s podporou od hráčov, pretože si ich všetkých rešpektoval a záležalo ti na ich názoroch.
Legend
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 7
Registrován: 11 kvě 2018 11:15

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Legend »

Qvido píše:A ty komentuješ co? Komentuješ věci o kterých víš uplný kulový. Tak tu přestaň poučovat ostatní a šoupej nohama.
Vezmi Ryka s Cermim na procházku kolem školky a přestaň už potit tady ty hnisy
Uživatelský avatar
Penelope
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 125
Registrován: 19 pro 2016 16:48

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Penelope »

erunno píše: Long Story
Jednoduše bych řekl, že je důležité mít cit pro danou situaci. Není vražda jako vražda a přestupek jako přestupek. Zákony a pravidla musí být, ale vždy je potřeba ke každému prohřešku přistupovat individualně a né jako robot. Ale plně chápu, že vědomí některých lidí je omezené a význam slov taktéž, jsem rád, že tady tito lidé nerozhodují v realném životě o osudech jiných lidí nežli těch svých.
„Člověk, který nikdy nedělá chyby, je člověk, který nikdy nedělá nic“
Theodore Roosevelt
Uživatelský avatar
krysakrys
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 233
Registrován: 06 srp 2016 21:12

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od krysakrys »

Neco ne napadlo o AFK kontrole. Neslo by rozblikat okno nebo okno Phoenixu? Je stresujici makrovat treba v praci, nebo kdyz jsem dal jednou alt tab na 5 minut, tak jsem skoncil rovnou v Jailu.

Nebo by Phoenix mohl pouzivat oznameni Windows v tray nad hodinama. Propojilo by se to s necim ve hre, takze GM prijde, klikne rozblikat okno/poslat notifikaci a zacne AFK kontrola.

A jeste me napadla moznost, zmenit text na liste s klientem. Vetsinou to ukazuje vase zdravi, manu a staminu a regy atd., ale pri AFK kontrole by to treba mohlo rikat 'AFK KONTROLA' na zacatku, opet potreba propojit s akci GM ve hre, ktera tohle nastavi.

Souhlasim s AFK kontrolami, delate to urcite dobre, ale rad bych se zbavil te stresujici stranky hry. Staci, ze kdyz umru a musim na vlak, tak musim jet dalsim vlakem. Proc bych nemohl dat aspon alt tab pri makru.
Naposledy upravil(a) krysakrys dne 13 kvě 2018 11:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od Xan »

A nebo rovnou smsku nebo email a nastavit si na mobilu na to hlasitej zvuk, aby te to vzbudilo, kdyz to pustis pres noc :-D
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od dacaleb »

krysakrys píše:...
Xan píše:...
.

Oboji by slo. U SMS zalezi zda existuje Free API na odesilani SMS, mail by sel urcite. Alerty, blikani atd, urco taky.
Phoenix = .NET = jde naprogramovat cokoliv co vas napadne a i nenapadne.

Jak uz tu nekdo psal, pravidla jsou pravidla, ale neni vse cernobile, ale darmo tu neco po ste opakovat. Holt ten kdo to posuzuje na to cit bud ma nema.

Osobne jsem nikdy zadny AFK alarm nepouzival, i kdyz nemam problem si naprogramovat Vis zminene vychytavky, nekolikrat jsem mel namale s jailem to je pravda ;]. Oknou mam na jednim s monitoru vzdy navrchu, ale i tak mu muze AFK kontrola uniknout.

Podle me, pokud GM team neco chce s timto udelat, tak dat lidem moznost ala GM mortar nebo regy po 20k u vendoru, tj. vyroba hned za vetsi cenu u veci, co lidi potrebuji na DUNG. Proste, aby byla volba (hned a draz, nebo pomalu a levne s rizikem AFK).
Treba i vendori by mohli nekde prodavat vsechny Ingoty/logy/material s vetsi cenou (nemyslim ted ty, co vykupuji, ty jsou zavisli na tom co dodaji hraci, a ti v pripade ingu napr. nic nedodavaji :]), tak aby nekonkurovala lidem co na tom chteji vydelavat.
Proste dnes je problem, ze uz ani ty lidi co si michanim/tezbou vydelavali nejsou a clovek musi riskovat to AFK, coz stoji cas a riziko jailu, jen proto aby mohli jit dung.
Nemyslim, ze by to necemu vadilo kdyby se to zavedlo, ale uz sem zde zvykl, ze mam na to proste asi pokriveny pohled a vule ze strany GM timto smerem casto nejde.
Uživatelský avatar
NANUK
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 62
Registrován: 07 zář 2016 16:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Omlouvam se, ale na toto musim reagovat. GM Alois?

Příspěvek od NANUK »

Dnes uz nikdo potky jinak nez pres gm mort nemicha, vyjimklou bude trein skillu. Nikdo nema cas makrovat 10h kvuli 1k GS...
Osobne bych lobobal spise za prisnejsi tresty za afk, radeji budu bedlive strezit jeden z monitoru 3hodiny a ziskam mnozstvi dane suroviny jako bych mel 30hodin pustene makro afk.
Odpovědět