Poklady

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady

Příspěvek od Raziel »

Tak jsem si to tu pročet a přijde mi že zakladatel a lidi co tu reagují se baví uplně o něčem jiném. Neznám ho ale asi bych si spojil že se nejedná o kdovíjak zkušeného hráče když napíše tohle:
Fogy píše: Prostě když si člověk spočítá, co si ve skupině lidí z takových dungeonů odnese a veme v úvahu riziko výlehu, ať už vinou čehokoliv (lag, save, podcenění, unskill) + k tomu připočte šanci na pojezd od PK, tak si uvědomí, že z toho fakt nic není a naopak, že to dokáže být ztrátové.
Fogy píše: Třebas moje poslední zkušenost, kdy jsme byli ve 2-3 lidech sérii yomo, FDD, CV, dec -> co se týče itemů, tak celkově jsme si odnesli 2x +9 zbraň (club, barda), rang část, 1x +20 pláty, 2x soul shard, 1x cobb a pak nějaký šperky. Doba strávená v dungeonech cca 5 hodin. Použitelné předměty - rang část, šperky, 2 souly a cobb. Dělba mezi 2-3 lidi.
Lidi co tady reagují by
1) v žádném z těch low dungů nelehli
2) většina z nich by je dala na solo kdyby na to přišlo a v těch 2- lidech možná ani ne polovinu času

Proto mi jejich posty nepřijdou uplně objektivní. Ano vydělat si jde ale co píše Fogy je prostě pravda, mnohem líp a víc si hráč vydělá harvem v icu/pvp zoně/různě na povrchu než dungováním a to bez rizika (všude tady si pro tělo dojdeš pokud tě zrovna nezabilo pk). A nemyslím že by jeho post byl nějak mimo jak se vám ostatním zdá. Vaše rada zní "nauč se líp hrát nebo si ber do dungu slabší equip(čím si natáhne dobu v dungu (menší dmg) a logicky zvýší tu šanci, že tam někde chcípnou (méně hp/ar, pomalejší zabíjení mobů)) a přestaneš prodělávat na low dungách".

To jen že nevidím tohle moc jako radu nebo zdůvodnění. Ale pro Fogyho napíšu proč je ta situace kolem pokladů taková jaká je:
Kdysi dávno když DP začínalo se dalo v pokladu prakticky kdekoliv najít cokoliv. Např si pamatuju že první sochu jsem viděl v pokladu v hytlu (tehdy tržní cena 200k a to to nikdo nechtěl protože byly domky za skilly), z deceitu sem měl NB robu na necra, wire v pokladu v destardu (který zdaleka nebyl takový HC dung jako je ted)... A v top dungách které se stavěly a upravovaly a lidi měli problém je dojít byly zase poklady pohádkové (jako 10-12 soch hromada wire, ... někde se snad daj ještě sehnat fotky těch pokladů). Postupně se ozývali lidi když někdo někde něco vybral že "my jsme měli v pokladu tohle, a někdo jiný tam šel a měl tam poklad mnohem lepší ... support!" atd

Nevím přesně kdy se to změnilo, ale z části kvůli nadávek hráčů na velké rozdíly v pokladech a zčásti možná i snahu GM omezit ekonomiku kvůli zlepšujícím se hráčům, a menšímu výlehu v dungách... Od nějaké doby jsou v pokladech ty stejné itemy s tím že v low/medium dungách nic než běžné věci nenajdeš - tím se udělaly ty stonásobné rozdíly v ceně pokladů v top dungách a medium/low dungách. Na druhou stranu, nikdo neřekne že měl v decu 2 coby a někdo jiný tam měl topko.
Hráči se ozývali že jsou doplnováky o ničem, protože v low dungách najít doplnovák s tím kolik lidí tam chodí je skoro nemožné a i když tam byl, tak v něm měli jen bordel -> často jsi prošel dung a vynesl sis pár gp a item žádný. Doplnováky do low dungů se dávají stejně často jako v těch top. Takže se udělaly lokáče. Málokdy se stane, že lokáč v dungu není doplněný. Ale stejně jako v doplnovacích pokladech ani v lokáčích není nikdy nic opravdu cenného. Ten lobing za pro zkušené hráče "bordel" v pokladech se opakoval tak dlouho až sme se dostali na současný stav viz post decaleba "Osobne uz jsem za zmenu v doplnovani pokladu GM podekoval, dnes je urcite doplnovak s mene itemy a pouitelnymi.".
Jak tady píšou lidi s pokladama top dungů nemají problém, protože hraje tak málo lidí, že jim nikdo do těch dungů nechodí a než to celé obejdou tak jsou poklady doplněné znova a cena těch pokladů je v milionech ... v low dungách jsou ty poklady půl dne (jestli vůbec) a zbytek týdne se chodíš dívat na prázdnou truhlu a jsi odkázaný na drop z mobů a z lokáče máš ten jeden item na hlavu (a někdy ani to ne když v lokáčích bývají i nepoužitelné věci).

Každopádně současné nastavení je z velké části důsledek chování hráčů. Takže pokud bys chtěl docílit nějaké změny musíš počítat s tím že poklady na DP mají nějakou historii a nějaké důvody proč to takhle je byly.

Za mě: vrátil bych staré poklady: kdekoliv může být cokoliv (samo ne pokaždé), udělat automatické doplnování pokladů(promile šance na vzácnější item v low dungách) at se doplnují poklady klidně každý den. Hráči budou chodit všude a budou hrát i když si neposkládají těžký dung. V low dungách by měly být poklady častěji, pořád to stojí čas a solo harv by měl vynášet méně než jakýkoliv dung pro x lidí (snad až na nb dungy:) ).
Silně pochybuju že se to zavede, ale i tak dám příklad jak by to mohlo být nastavené: doplnování pokladu jednou za den, pokud by byla šance 1:365 na top item typu část na sochu, topko, zbran, část na skládačku vadilo by někomu že průměrně jednou za rok, v náhodné dny, bude mít dungu 1 poklad s takovým itemem a podobně(jen častěji -> větší šance) na itemy které jsou vzácností někde mezi?
Prostě mi to chybí ... kdy člověk přišel ke truhle a nevěděl co bude uvnitř ... tedka se člověk ani na poklad v dungu nemusí dívat a stejně ví +- co tam je.
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Poklady

Příspěvek od Fogy »

No, celý topic jsem založil z toho důvodu, že jsem chtěl vznést zamyšlení nad tím, zda-li by odměna z chození dungeonů, ať už jakýchkoliv (neberu v úvahu NB dungy), měla být X-násobně (třebas až 5-15x) nižší za stejný čas, než výdělek například harvením a nebo makrováním. Furt jsem toho názoru, že hráči by měli být nejvíce motivováni odměnou z chození dungeonů.
A znova bych chtěl připomenout, že jsem se vůbec nebavil o high/top dungeonech.

Moje situace je taková, že například přes den v naší komunitě není online 6+ hráčů, abychom chodili pořád top/high dungeony a jelikož nás baví klikat a hrát spolu, tak si občas zajdem i nějakej low/medium dung a upřímně za mě (a myslím, že nejsem sám), kdyby mi nešlo čistě jen o to, si s nimi zahrát, tak žádný low/medium dungeony nechodím, protože z toho prostě nic není. :-)

Uvedu další příklad - dnes jsme se byli podívat ve 4 v cyclop dungeonu - loot bez doplňovacího pokladu byl - 65k (16,25k pro jednoho) , +5 zbraň, +10 robka, +5 platy. Osobně jsem byl gangrel vampíra a měl jsem s sebou svojí káď a krystal v hodnotě 275k. V případě výlehu (ať už na cokoliv - nepozornost, lag, save ve špatnou dobu, PK) bych musel zajít tento dungeon 17x bez výlehu (zhruba 30h) , abych si vydělal zpět JEN na svůj krystal a káď. Výsledek z ekonomického hlediska - naprostá ztrátovost.

Harvením bych na to byl schopný vydělat za 2-3h.

Přijde mi to jako hroznej nepoměr a z tohoto důvodu, na zamyšlení se, jsem tento topic založil. Nicméně lidi už se zjevně zamysleli a vypadá to, že jsou všichni spokojeni, tak už jsem ani dále reagovat nechtěl.

Rady typu "nauč se lépe hrát, nos slabší EQ" jsou naprosto zcestné, nikde nepíšu, že v těchto dungeonech umíram a ani to, že do nich nosím topka, tady jde jen o objektivní posouzení situace kolem lootů z low/medium dungeonů, které jsou dle mého názoru absolutně irelevantní.

PS: díky Razieli, za trochu historie :D
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady

Příspěvek od Empair »

Fogy píše:Uvedu další příklad - dnes jsme se byli podívat ve 4 v cyclop dungeonu - loot bez doplňovacího pokladu byl - 65k (16,25k pro jednoho) , +5 zbraň, +10 robka, +5 platy. Osobně jsem byl gangrel vampíra a měl jsem s sebou svojí káď a krystal v hodnotě 275k. V případě výlehu (ať už na cokoliv - nepozornost, lag, save ve špatnou dobu, PK) bych musel zajít tento dungeon 17x bez výlehu (zhruba 30h) , abych si vydělal zpět JEN na svůj krystal a káď. Výsledek z ekonomického hlediska - naprostá ztrátovost.

Harvením bych na to byl schopný vydělat za 2-3h.
Mám takový dojem, že si to hárvení idealizujete ... ze solo harvení se nedostane k větší výdělku než z normálního zabíjení monster v dungeonech.

I do low dungenů se chodí právě za těmi monstry ... poklad je sice taková třešnička pokud ho najdeš ale především ti to dává šanci zabít si monstrum z kterého něco padne + tamnout si jezdítko + splnit si nějaký questík a opravdu by nemělo být cílem aby sis v low dungách přišel na nějaký velký zisk.

Tyto dungy by tě měli posunout k tomu aby si nabral zkušenosti a posunul se dál aby si něco získal ... A na to aby si mohl jít dung, kde je šance na něco zajímavějšího není třeba banda 12 lidí. Už u mědium dungů se objevují vážně krásné itemy a ty se dají zvládat ve 2-5 lidech podle schopností.

Za sebe bych doporučil:
Blood
Covetous
Drow City
FDD
Fanatic Caves
Pois Rirver 2
Shame
UQ 3
Heroic Templ

Toto jsou dle mého názoru snadné medium dungy, které se víc než oplatí chodit a to i bez pokladu.
Help
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 90
Registrován: 03 bře 2017 10:57

Re: Poklady

Příspěvek od Help »

Tak nech sa zavedie aby sa dali dobiehat vsetky dungy okrem despice a pride... Tym ze tam bude ovela vacsie riziko PK moze sa tam dat ovela lepsi poklad :twisted:
Uživatelský avatar
LaPiZza
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 207
Registrován: 26 zář 2014 23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady

Příspěvek od LaPiZza »

Help píše:Tak nech sa zavedie aby sa dali dobiehat vsetky dungy okrem despice a pride... Tym ze tam bude ovela vacsie riziko PK moze sa tam dat ovela lepsi poklad :twisted:
:D jasně a budou se chdit dungy jen za PK
Uživatelský avatar
Mighty PvP GOD
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 279
Registrován: 23 dub 2015 00:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady

Příspěvek od Mighty PvP GOD »

LaPiZza píše:
Help píše:Tak nech sa zavedie aby sa dali dobiehat vsetky dungy okrem despice a pride... Tym ze tam bude ovela vacsie riziko PK moze sa tam dat ovela lepsi poklad :twisted:
:D jasně a budou se chdit dungy jen za PK
To mas jedno ci sa pojde dung za pk alebo blue.. pk mozu pojazdit pk ;) a samozrejme true PKcka by ani dungy nechodili kedze to nie je ich herna priorita...

Uz som to sice davnejsie navrhoval, ale mohli by sa urobit 2 druhy dungov: non-pvp a pvp dungy. boli by nejako oznacene...
napady:
- lokovacky by boli len v pvp dungoch a samozrejme zvyseny pocet (ice je dobry priklad, super rychly dung s dobrou lokovackou + dobry dorp z tych "monstier")
- do low non-pvp dungov by nemohli vobec vstupit PK, ani sa dostat napriklad na dec ostrov aby tam vykempili hracov, jednalo by sa hlavne o vacsinu low dungov (dec hyt wrong ... )
- medium dungy tam by PK mohli vstupit avsak nedobiehatelne (cove...) a niektore by boli pvp (napr. shame?)
- high dungy vsetky dobiehatelne, odmeny su dobre a sanca ze tam niekoho pojazdia PK je stejne extremne nizka vzhladom na to ze skoro nikdy nie je dostatok PK vcas a dobiehat to by bolo pre partiu PK skoro samovrazda(avsak nejaku sancu by som tam nechal, napr. hlidane dvere alebo ako sa volaju tie co idu stale otvarat kym nie je hlidac zivy)

samozrejme berem ohlad na to ze PVM hraci nechcu mat s pvp nic spolocne a preto by boli len niektore dungy "pvp" a v nich zvysena odmena... sem tam okorenit PVM nejakym PK pojazdom nemusi byt zle :) patri to k UO a ruku na srdce kolko krat ste boli v dungu pojazdeny... jedna sa urcite o male mnozstva pripadov. Napr. brat presiel snad 1000 dungov a nikdy nebol pojazdeny.

a este by som dal featurku do dungov (alebo globalne) a to odost mensie minanie staminy... podla mna to ze hraci musia nosit tisice bandov a 5 kadi do dungu je nevyhnutnost s ktorou sa neda nic robit a nemalo by to mat dopad na staminu a mozu zato aj tak ako su dungy postavene na X hodin... okrem toho pri pojazde behat s 500 vahou to je nemozne vyhrat a popravde to nie su ani zaujimave pojazdy proti hracom co maju taku nevyhodu...
Firestorm - Icestorm - Cherry Kisska
Strigwyr - Ego - Agrael - Raid Trooper - Nelly Wayne - [IRSoul]
Uživatelský avatar
LaPiZza
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 207
Registrován: 26 zář 2014 23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklady

Příspěvek od LaPiZza »

TO je právě ten problém pro PvM lidi/guildy, které nemají rádi PvP :D většina lidí právě má pořad dung reff u sebe ať, už jdou low,medium či high dung, tak pořád váží strašně moc a jediné co mohou tak chlastat stamku aby popoběhli o par políček :D pokud by byly nějaké dungy definovány jako PvP, tak je jasné, že z logického hlediska by lidi měli méně věcí..
Hlas Lidu
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2016 08:49

Re: Poklady

Příspěvek od Hlas Lidu »

Poklady jsou nic moc tedka. Navrhuju zvyseni.
Kubo
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 48
Registrován: 20 pro 2015 10:33

Re: Despise

Příspěvek od Kubo »

Tak by ste mohli aspoň doplňovať poklady keď ste zavreli polovicu top dngov na serveri.. Posledné 2-3 týždne sme 8x našli prázdny poklad v top dungu.. Dohromady 8x sme vyšli na sucho a pomaly nás to prestáva baviť ..
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Despise

Příspěvek od Thief »

Lokače nejsou jo?
Kubo
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 48
Registrován: 20 pro 2015 10:33

Re: Despise

Příspěvek od Kubo »

Jasne večer sa zíde 10+ ľudí ide dng 3 hodiny a odnesie si lokac... Na jednu stranu chcete aby to tu žilo ale poklady prázdne.. Zda sa ze tento server je príliš malý pre viac ako jednu aktívnu guildu.. A pritom by stačilo ľudí motivovať a hneď by to ožilo.. Nebaví nás dochádzať prázdne dungy jeden za druhým..
Uživatelský avatar
Anselmo
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 100
Registrován: 05 čer 2010 16:29

Re: Despise

Příspěvek od Anselmo »

Qvido píše:Lokače nejsou jo?
ak das do pridecka namiesto doplnovaku klepak ktory dava topka atd tak prosim.

Ale ak si myslis ze prejst peklo a dostat lokac ako z wrongu je super tak nieco nie je v poriadku.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Despise

Příspěvek od dacaleb »

Qvido píše:Lokače nejsou jo?
Qvido, neznam Vas motiv na udrzovani DP, pripadne predstavu o budoucnosti, ale ANO, je pro skupinu lidi lehce demotivujici pokud jdou N hodin dung, na ktery se musi horko tezko poskladat.

Je to Vas server, tak jesli Vam to nevadi, ze to tu pomalu umira, tak mi muzeme pouze lamentovat zde na forku, urcite to nedelame hlavne aby jsme vas prudili :/.
Pokud to je o casu, coz lze naprsto pochopit, vetsina znas ma rodiny a svoje starosti, tak by sel casem nahodit nejaky automat na to doplnovani, at Vas to neotravuje.

Za nasi guildu, muzu konstatovat ze jsme od Vanoc nepotkali zadny poklad ve vetsim dungu (2x Citadela napr.).
Oproman
Inkless
Inkless
Příspěvky: 28
Registrován: 08 led 2008 16:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Despise

Příspěvek od Oproman »

Zde odpověď.

Sorry jako:

http://www.egolego.weblahko.sk/Akcie-a-vypravy.html

PS: Zbytek nemám fotky, sry.
Arandil
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 126
Registrován: 26 zář 2006 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Despise

Příspěvek od Arandil »

Oproman píše:Zde odpověď.

Sorry jako:

http://www.egolego.weblahko.sk/Akcie-a-vypravy.html

PS: Zbytek nemám fotky, sry.
Chcem sa verejne ospravedlnit, opat som sa stal zavislym slaninozrutom a vsetko som to povyberal....resp ani som sa moc nesnazil, moji kamarati z vydrbanej supportackej amonthie vybavili, ze nas nakopali len k pokladom a behom pol hodky sme vybrali snad uplne vsetko...este aj ten neexistujuci desp 5 !!! AJ DESP 5 !!!!

P.S. Nehajtujte ma prosim ja za to nemozem ze za to mozem :(
Temna dira
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2018 20:57

Re: Despise

Příspěvek od Temna dira »

Ahojte bratia a sestry...tymto sa chcem vsetkym podakovat za vasu podporu cenime si ze cenite to ze vas okradame o mamon :D niet horsieho chamtivca jak je diro ....ale tak viete, ja mam take male zdeformovane prsteky ze vsetok ked bordel musi ist ku mne...inac ak by ste chceli aby boli poklady castejsie plne dam vam moj ucet a posielajte nam tam love,my s arom sa pojdeme pekne napapat a pokladiky vam nechame,myslim si ze fair trade.
Cenik zde : desp : 100e (tak musime si tam poriadny obed aspon 4 aby sme to sabotovali)
-comko za 50e (pojdeme na sushi,a vy do dungu)
-ank3,dragony.medium somariny za 30e (dame si na vas mekac,my budeme mat tlste bruska,vy plne bedinky :D)

CEni Su uvedene bez DPH

INAC predam bersy master viky,rare tuby.topka a idem blbosti
Fogy
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2017 23:44

Re: Despise

Příspěvek od Fogy »

No, to že se tady chlubíte pokladama je sice hezký, ale jedná se o jednu, dvě guildy - samozřejmě každý ví o které. Nechci tady rozjíždět konspirační teorie o tom, že někdo ví o doplněném pokladu ještě před tím, než se doplní, ale mohli byste si uvědomit, že by mohlo dojít k tomu, že si tady budete za nějaký čas běhat sami.
Minimálně u nás pociťuju demotivaci z toho, že když už se sejdeme v hojném počtu (což začíná být čím dál tím méně častější) a zajdeme si pár hodin nějaký větší dung a neodnesem si nic jiného, než Qvidův opěvovaný klapák, tak to moc potěšující není, kort když se to stane rutinou.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Despise

Příspěvek od dacaleb »

Fogy píše:...
Tak jesli to tady kluci (omlouvam se za toto familiarni osloveni, preci jen nezname se) vybiraj a bylo to doplneny, tak proc ne ;]. Nespekuloval bych nad tim zda to vi ci nevi, kdyz je to bavi.

Tak co onak, predmetem postů, je motivace chodit dungy, coz je i ta truhla na konci.
Neslo by teda zaridit neco pro vsechny, nevim jakou to da praci nahodit gaty/pochodne, ale guild hry na cely rok, by podle me vubec neuskodili...

Kdyz se vratim, k tematu, co ta grafika? Uz je znam aspon hrizont? Dneska to je tezce nedostupny zbozi.
Temna dira píše:....
A loot box by nebyl?
Kryptomeny, primas taky?
Uživatelský avatar
Kontol
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 43
Registrován: 01 říj 2016 10:52

Re: Despise

Příspěvek od Kontol »

poklady by mali byt imo doplnovane vsetky v jeden konkretny a vopred dany den. napr raz za 2 tyzdne v piatok
vacsie guildy by si rozobrali top dungy, mensie guildy by si rozobrali medium dungy a vsetci by boli spokojni. za 2 tyzdne sa to vsetko povybera a odznovu
aj ked viem ze to neprejde (co je skoda vzhladom k stavu tohto shardu)
hovorte si co chcete ale dung bez pokladu pokial tam nejdes pre vajco/garda/quest/whatever je sklamanie
btw, gratulujem ku COM pavukovi, zasluzeny poklad! :)
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: Despise

Příspěvek od Fairy »

Víceméně jsi popsal momentální, tak nevyhovující, stav. Když jsem si projela ty high dungy, které údajně nebyly doplněny 3 měsíce, tak vykazovaly vybraní 6-7 dní staré (některé i méně), což bude odpovídat čtvrtku/pátku/sobotě.
Odpovědět