BankHack - brainstorming

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
Uživatelský avatar
Johny Matovic
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1317
Registrován: 22 pro 2007 12:29
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Johny Matovic »

Ja by som tu teoriu s massmove rad overil ked ma za to nezmazete :p
Sklb - okrasny clovek
Please, for fuck sake, no revolution.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od dacaleb »

Acarus píše:Lidove soudy, zajimava myslenka.
Nevim Acare, ale smazat v par okamzicich hraci ucet, ktery ma xlet a hraje aktivne bez velkych prohresku, to nic nevypovida o jeho prohresku ale to Vasem pristupu k hracum a o Vas samotnych.
To neplati jen pro tady Anselma, ale vsechny pripady toho Bankhacku. Je to ukazkovy pripad jednani bez rozmyslu. Smazat ucet to nepotrebuje velkeho umu. Vazne nechapu proc se nazaprete a nezmenite jim to i natech xyzk logu (Edit: nebo smazani majetku apod, kdyz se "obohacovali"). Jak tu lidi pisou, je nas tu pet a pul a mazani uctu, by melo byt opravdu az krajni reseni.

Pro ty co mavaji minulosti a mazanim za mensi veci: No nevim, zda odkazovat na to ze obcas GM ujedou nervy je to spravne. A taky aby jste se nedivili az Vam Fenix posle blbej paket na server a on Vam Qvido da delete, ani nebudete vedet za co.
Naposledy upravil(a) dacaleb dne 22 bře 2017 09:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pathos Verdes III
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 72
Registrován: 27 led 2010 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Pathos Verdes III »

Anselmo píše:A k tomu topicku co zalozil Acar co by sme chceli v 2017 na DP? Za mna v dalsich podobnich pripadoch pristupujete k hracom z empatiou a rozumom. Zmazat cloveku postavy ktore hra dlhe roky za chybu ktoru si ani neuvedomil nie je chovanie kde by sa malo DP pohnut. Amen!
Souhlas.
356515485 - veškeré záležitosti týkající se Orderu.
Acarus
Nehraju!
Příspěvky: 648
Registrován: 13 bře 2015 08:13

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Acarus »

Aby nedoslo k mylce. Slusnych hracu si velmi vazime a ten kdo hraje slusne, a bez problemu a ma v poradku veskere nalezitosti o nas ani krome soutezi, eventu, napsane page a obcasne afk kontroly vubec nevi.

Udelat omylem bankhack mi prijde dost chaba vymluva. Odkdy se pouziva yoko, phoenix ? Dlouho, ze. To by tech omylem bankhackeru bylo v prohrescich mnohem vice, nemyslite ? Bankhack lze navodit jenom externim programem, a jenom vedomim scriptem, kde mate ulozene id banky. Pokud mate pytlik jako receiving cont, a snazite se tam lootovat, tak ho to nenajde v bance, skace vam to do inventare(v yoku). My hracum do hlavy nevidime a jejich motivace je v ruznych situacich jina.
Bug je proste bugem, a kdyby clovek nebugoval, tak se v logu neobjevi. A zrovna tenhle jak jsem psal vyse nejde proste udelat omylem, a ani zde nejde o nejakou chybu nastaveni, za ktarou je zodpovedne gm, ze zgajlovalo script. Tady je odpovednost primo hrace za jeho chovani. Sam navic priznal, ze nastaveni a scriptovani v programu phoenix nerozumi, ale to prece neni polehcujici okolnost. Jestli se mu nekdo chtel pomstit a dal mu sikovnej script, tak to prece neni na nas tohle resit. Proste skutek se stal, a je to za to jednoznacny trest. Driv se za tyhle prohresky davalo kompletni smazani vsech logovanych uctu a ban na ip. Takze si nemyslim, ze bychom byli necitlivi.
Uživatelský avatar
Pathos Verdes III
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 72
Registrován: 27 led 2010 14:19
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Pathos Verdes III »

Acarus píše:Aby nedoslo k mylce. Slusnych hracu si velmi vazime a ten kdo hraje slusne, a bez problemu a ma v poradku veskere nalezitosti o nas ani krome soutezi, eventu, napsane page a obcasne afk kontroly vubec nevi.

Udelat omylem bankhack mi prijde dost chaba vymluva. Odkdy se pouziva yoko, phoenix ? Dlouho, ze. To by tech omylem bankhackeru bylo v prohrescich mnohem vice, nemyslite ? Bankhack lze navodit jenom externim programem, a jenom vedomim scriptem, kde mate ulozene id banky. Pokud mate pytlik jako receiving cont, a snazite se tam lootovat, tak ho to nenajde v bance, skace vam to do inventare(v yoku). My hracum do hlavy nevidime a jejich motivace je v ruznych situacich jina.
Bug je proste bugem, a kdyby clovek nebugoval, tak se v logu neobjevi. A zrovna tenhle jak jsem psal vyse nejde proste udelat omylem, a ani zde nejde o nejakou chybu nastaveni, za ktarou je zodpovedne gm, ze zgajlovalo script. Tady je odpovednost primo hrace za jeho chovani. Sam navic priznal, ze nastaveni a scriptovani v programu phoenix nerozumi, ale to prece neni polehcujici okolnost. Jestli se mu nekdo chtel pomstit a dal mu sikovnej script, tak to prece neni na nas tohle resit. Proste skutek se stal, a je to za to jednoznacny trest. Driv se za tyhle prohresky davalo kompletni smazani vsech logovanych uctu a ban na ip. Takze si nemyslim, ze bychom byli necitlivi.
Právě, že pokud dal ,massmove a hodil item (např. TMR) někam do banky a poté se rozběhl, tak už je ve skriptu uloženo ID onoho containeru a tím mohla být právě i banka samotná (případně nějaký container uvnitř). Chtělo by to otestovat, jestli to takto funguje a je to tak možné. Tímto si ověříme, zda k této situaci mohlo přijít omylem či nikoliv :)
356515485 - veškeré záležitosti týkající se Orderu.
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Thief »

Tady žadný omylem nefiguruje. Pokud je to tak jak říká - tak script spustil vědomě, od banky odběhl tak vědomě. To, že doufal že script přestane pracovat je jeho chyba. Nikoliv scriptu , ani sfery, ani nikoho z nás. Trest se měnit nebude.
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od dacaleb »

Acarus píše: .
Zde si asi uplne nerozumime.
Myslim ze nikdo tu nezpochybnuje vinu Anslema a ostatnich. Osobne je neznam a jako true modrak ani PK priznivce nejsem. I tak se jich musim zastat.
Pokud v minulosti byly vetsi tresty tak mozna dnes je situace jina ani tenkrat to nemuselo byt dobre.

Preci jen rikat ze vsechny bugy jsou si rovne je nejednodusi reseni, ale opravdu spravne? To je vykradani baraku, zabiti cele vypravy rovno vyhazeni veci do banky? A navic osouzeno pouze vytahnutim zlogu sfery bez pohledu na to co a koho to ve skutecnosti poskodilo?

Vy jste GM ortel jste vynesli. Budu doufat ze i kdyz sem programator a fene rozumim a 15 let hraju slusne, se mi nestane ze pri lazeni nejakeho makra mi to nezblbne a 6 policek od banky mi to tam neco nehodi... uvital bych aspon ten seznam bugu nekde na strankach.
Uživatelský avatar
Johny Matovic
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1317
Registrován: 22 pro 2007 12:29
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Johny Matovic »

A mozem teda otestovat ci to fakt tak funguje alebo riskujem zmazanie?;p
Sklb - okrasny clovek
Please, for fuck sake, no revolution.
Acarus
Nehraju!
Příspěvky: 648
Registrován: 13 bře 2015 08:13

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Acarus »

dacaleb píše: uvital bych aspon ten seznam bugu nekde na strankach.
Nastala nám zima a dá se očekávati, že přijdou mrazy. Železné zábradlí před naší školou bývá příčinou úrazů. Kovové předměty se vlivem mrazu stávají lepkavými. Je nebezbečné na takové předměty sahat, nebo je dokonce olizovat.
Opakuji. Neolizujte železné zábradlí! Neolizujte ani namrzlé kliky dveří! Konec hlášení.
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Sir Artuhr »

Acarus píše:
dacaleb píše: uvital bych aspon ten seznam bugu nekde na strankach.
Nastala nám zima a dá se očekávati, že přijdou mrazy. Železné zábradlí před naší školou bývá příčinou úrazů. Kovové předměty se vlivem mrazu stávají lepkavými. Je nebezbečné na takové předměty sahat, nebo je dokonce olizovat.
Opakuji. Neolizujte železné zábradlí! Neolizujte ani namrzlé kliky dveří! Konec hlášení.
Hned bych si olízl, teda zabugčil:((
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od dacaleb »

Acarus píše:
dacaleb píše: uvital bych aspon ten seznam bugu nekde na strankach.
Nastala nám zima a dá se očekávati, že přijdou mrazy. Železné zábradlí před naší školou bývá příčinou úrazů. Kovové předměty se vlivem mrazu stávají lepkavými. Je nebezbečné na takové předměty sahat, nebo je dokonce olizovat.
Opakuji. Neolizujte železné zábradlí! Neolizujte ani namrzlé kliky dveří! Konec hlášení.
Sam si to napsal:
Acarus píše:Slusnych hracu si velmi vazime ...
Timto si to asi potvrdil.

Edit: Proc seznam bugu. Acarusi i kdyz vim jak naprogramovat ve fene cokoliv, bugy nevyhledavam a ani o bankhacku sem nevedel. Tj. to ze nekdo napr. nastavi Serial [layer] banky jako reciving container a toto se mu stane 1x pri testovani, a prijde GM, vytahne log a smaze ho, tak z toho duvodu ten seznam.

I tak dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
Anselmo
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 100
Registrován: 05 čer 2010 16:29

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Anselmo »

Dufam ze viete anglicky.
A software bug is an error, flaw, failure or fault in a computer program or system that causes it to produce an incorrect or unexpected result, or to behave in unintended ways.

Bug -> do banky sa da hodit vec od hocikial

Moje chovanie - do banky som vec hodit nechcel. Stal sa bug. O ktorom som v tej dobe nevedel. = Bol som poskodeny, zmyzol mi item z balgu aj ked som nechcel. Kludne by som to ohlasil akurat som si to ani nevsimol.

Z vasej strany - > je mozny bug (vy ste developery DPcka). Mne uzivatelovy sa stane nieco co nechcem na zaklade nedokonalosti vaseho softwaru.

Normalna reakcia developera: Omluva uzivatelovy, oprava bugu.
Vasa reakcia: Zmazanie uzivatela, ponechanie bugu.


Porovnanie z realneho zivota.
Zapnete si internet banking. Zacnete robit prikaz na pladbu. Urobite 2-3 ale potom browser zatvorite a nechcete pokracovat. Nadalej vam z uctu miznu peniaze.
Reakcia banky -> Zobrat vam vsetko a zabit vas?

P.S. Stazujete sa banke ze je to tvrdy trest? Zabiju vam aj rodinu. (vis davnejsie sme zmazali vsetky postavy ktore boli logovane a ban IP)
cermi
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 384
Registrován: 25 led 2012 10:41

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od cermi »

Anselmo píše:Normalna reakcia developera: Omluva uzivatelovy, oprava bugu.
Vasa reakcia: Zmazanie uzivatela, ponechanie bugu.


Porovnanie z realneho zivota.
Zapnete si internet banking. Zacnete robit prikaz na pladbu. Urobite 2-3 ale potom browser zatvorite a nechcete pokracovat. Nadalej vam z uctu miznu peniaze.
Reakcia banky -> Zobrat vam vsetko a zabit vas?
Tak jsem to procetl a rikal jsem si, jako taky bych byl za netrestani, jen bububu. Aha! Do tohohle tvojeho postu posledniho. Pls... za dva dny te to prejde a udelas novej char. Hlavne nepis dalsi prirovnani, ktere by mohlo smysl davat mozna tak Rodovi.

Edit: jezis neda mi to a zareaguju na to tvoje prirovnani... tohle by davalo smysl v pripade... zapnes massmove, vemes item do ruky, ale pak uz ho nikam neposunes, ani do banky, ani do baglu. Jako kazda guma vi, ze nejdulezitejsi faktor je logicky argument. Pls! LOGICKÝ.
Jak řiká Tuxo... "ZABIJU TI CELOU RODINU", ale Strigwyr ví, že som iba lenivy
<Hunter> jj, ryko je takova ticha voda .. vypada jako zmrd, chova se jako zmrd, ale v jadru je to vazne hodnej kluk
dacaleb
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 380
Registrován: 13 lis 2014 20:50
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od dacaleb »

Anselmo píše:Dufam ze viete anglicky.
A software bug is an error, flaw, failure or fault in a computer program or system that causes it to produce an incorrect or unexpected result, or to behave in unintended ways.

Bug -> do banky sa da hodit vec od hocikial

Moje chovanie - do banky som vec hodit nechcel. Stal sa bug. O ktorom som v tej dobe nevedel. = Bol som poskodeny, zmyzol mi item z balgu aj ked som nechcel. Kludne by som to ohlasil akurat som si to ani nevsimol.

Z vasej strany - > je mozny bug (vy ste developery DPcka). Mne uzivatelovy sa stane nieco co nechcem na zaklade nedokonalosti vaseho softwaru.

Normalna reakcia developera: Omluva uzivatelovy, oprava bugu.
Vasa reakcia: Zmazanie uzivatela, ponechanie bugu.


Porovnanie z realneho zivota.
Zapnete si internet banking. Zacnete robit prikaz na pladbu. Urobite 2-3 ale potom browser zatvorite a nechcete pokracovat. Nadalej vam z uctu miznu peniaze.
Reakcia banky -> Zobrat vam vsetko a zabit vas?

P.S. Stazujete sa banke ze je to tvrdy trest? Zabiju vam aj rodinu. (vis davnejsie sme zmazali vsetky postavy ktore boli logovane a ban IP)
Nevim, ale byt tebou, drzim se puvodniho prohlaseni:
Anselmo píše: Tento topic rozhodne nie je zamerany proti GM a ich rozhodnutiam, nerozoberajte tu prosim ci ma mali zmazat alebo nie.
Tvoje provineni proti pravidlum je zrejme a nezpochybnitelne. At umyslne nebo neumyslne.

Vetsina lidi co se te tu zastavaji, spis Acarovi a Qvidovi oponuji v tvrdosti a nezvratnosti udeleneho trestu, kteru je jednoduse likvodacni.

Ver mi, ze takovimi posty si rozhodne zde nic nevymuzes. To radsi jak pise Cermi:
... za dva dny te to prejde a udelas novej char
cermi
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 384
Registrován: 25 led 2012 10:41

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od cermi »

A ze cermi vi o cem mluvi!! :D
Jak řiká Tuxo... "ZABIJU TI CELOU RODINU", ale Strigwyr ví, že som iba lenivy
<Hunter> jj, ryko je takova ticha voda .. vypada jako zmrd, chova se jako zmrd, ale v jadru je to vazne hodnej kluk
Uživatelský avatar
Tommy
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 319
Registrován: 24 říj 2006 21:06

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Tommy »

Anselmo píše:prirovnani
Pozor Anselmo, tvoje prirovnani by sedělo v případě, pokud by si zadával příkaz k úhradě skrz aplikaci(např v mobilu), u které nevíš jak funguje. Tzn, v ní může být škodlivý kód ale ty ses rozhodl ji používat - to, že to pak bude posílat love bez tvojeho vědomí někam do švajcu je v prvé řadě tvoje chyba, protože používáš aplikaci u které nevíš co dělá.
Qvido píše:Tady žadný omylem nefiguruje. Pokud je to tak jak říká - tak script spustil vědomě, od banky odběhl tak vědomě. To, že doufal že script přestane pracovat je jeho chyba. Nikoliv scriptu , ani sfery, ani nikoho z nás. Trest se měnit nebude.
V tomhle máš Qvido sice pravdu... Ale musíš brát v potaz i to, že

Vědomě odběhl od banky a doufal, že skript přestane pracovat - nicméně ale NEVĚDĚL a jak by asi mohl - že to způsobí bug.

Když sem tu dělal naposledy anketu, proč to lidi ještě hrajou - z většiny případů to byla právě ta nostalgie. Lidi se sem vrací, protože ve většině případů mají za čím. Mě smazat účet, tak už mě tady nikdy nikdo neuvidí a můžu se tady na celý tohle krásný místo z vysoka vykálet.

Chápu že tu musí být někdo, kdo řekne verdikt a tak to prostě bude, chápu, že tady hrají prasata a podobný diskuse na zmírnění trestů a topiky o úbytku hráčů se tu táhnou už deset let... jasně. Však hráči tu furt jsou že? Nojo, ale už jich není 300, spíš tak 50.

S tím, jak se k té administraci stavíš mi Qvido přijde, že akorát chceš, aby to tu už prostě skončilo, a ty by ses o to nemusel starat a doufáš, že jednou přijde den, kdy už to fakt nikdo hrát nebude a ty se na to budeš moct konečně vyprdnout úplně a bude to uzavřená kapitola.

Naprosto opačnej postoj tu máme od Acaruse, od kterýho je vidět, že naopak chce, aby tu hráči hráli a mě to strašně těší a dává mi to takovej drajv přihodit svou špetkou do mlýna a pomoct shardu k "rozvoji". Nicméně se rozhodl, že bude jakože v pozadí, neherní GM(i když ona to nebude tak uplně pravda pane A, že?).

No, a tak tu máme Qvida, kterej, ač je to so far nejlepší engineer kterýho DP mělo, hold tu špínu musí brát na sebe, což bohužel v kombinaci s naprostým nedostatkem empatie zapříčiní právě situaci jako je tahle. Pro něj jsou to jen jedničky a nuly.




EDIT: Jo, úplně jsem v té úvaze zapoměl to rozuzlení - jestli někdy náhodou omylem udělám nějakej bug za kterej mě budete chtít smazat, tak vás na kolenou prosím. Dejte mi raději třeba 5 000 logů. Já to za ten rok vysekám. Ale delete? To už se nevrátím. - nevím, jakej vztah by měli k podobnýmu řešení ostatní hráči/GMs, ale pointa je jasná - prostě nemažte.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
UO - Dark Paradise - YoutubeChannel
https://www.youtube.com/channel/UCDX--rk_wDwG-gYSUyOE_FA
Uživatelský avatar
Doom Face
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 91
Registrován: 04 kvě 2012 20:18

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Doom Face »

Anselmo píše:Dakujem ze ste ma podporili. Fakt si to vazim, ukazuje to ze tu je sice mala ale dobra komunita hracou. Bohuzial konecne stanovisko GM je zmazanie. A k tomu topicku co zalozil Acar co by sme chceli v 2017 na DP? Za mna v dalsich podobnich pripadoch pristupujete k hracom z empatiou a rozumom. Zmazat cloveku postavy ktore hra dlhe roky za chybu ktoru si ani neuvedomil nie je chovanie kde by sa malo DP pohnut. Amen!
nauč sa gramatiku :paranoid:
dej mi pistol a dopadne to tak jako kdyz das wizzymu spellbook :(
Kosticka
Inkless
Inkless
Příspěvky: 26
Registrován: 25 úno 2010 19:42

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Kosticka »

Jestli si nekdo nastavi receiving container na id banky, je to uz jeho blbost. Jinak, jak jiz psal Acarus, to container v bance nenajde.
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od Raziel »

Proč se nikdy netrestalo bugování lahviček ? Myslím vytvoření stacku tisíců lahví z ničeho (určitě to každý zná, nebo to alespon viděl). To není bug když obyčejně stojí jedna láhev nějakých 10gp a ještě člověk musí obíhat vendory měsíc, aby získal takovou zásobu?
cermi
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 384
Registrován: 25 led 2012 10:41

Re: BankHack - brainstorming

Příspěvek od cermi »

Raziel píše:Proč se nikdy netrestalo bugování lahviček ? Myslím vytvoření stacku tisíců lahví z ničeho (určitě to každý zná, nebo to alespon viděl). To není bug když obyčejně stojí jedna láhev nějakých 10gp a ještě člověk musí obíhat vendory měsíc, aby získal takovou zásobu?
Nekdo nekde psal, ze byl za zmirneni trestani hracu a ted ctu neco o netrestani lahvicek... ja jsem z toho uz blbej.
Jak řiká Tuxo... "ZABIJU TI CELOU RODINU", ale Strigwyr ví, že som iba lenivy
<Hunter> jj, ryko je takova ticha voda .. vypada jako zmrd, chova se jako zmrd, ale v jadru je to vazne hodnej kluk
Odpovědět