Hadankař

Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Fisik III »

Sordes píše:To by mě zajímalo co je za odměnu, protože se mi to pro nováčky zdá dost těžký. Taky by mě zajímalo jestli je to jen běhačka nebo se musíte k těm Hádankářům i probít..
Nic se zabíjet nemusí, odměna je +1 velmistrova kniha.
Cast
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 52
Registrován: 04 kvě 2014 19:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Cast »

Fisik III píše:
Sordes píše:To by mě zajímalo co je za odměnu, protože se mi to pro nováčky zdá dost těžký. Taky by mě zajímalo jestli je to jen běhačka nebo se musíte k těm Hádankářům i probít..
Nic se zabíjet nemusí, odměna je +1 velmistrova kniha.
Oprava: Pri splneni questu s postavou kterou hra vnima jako "NB" (podle meho pozorovani t.j. hlavni skill min nez 80) dostanes navysseni dvou hlavnich skillu o +5
Stify
Slime Flourisher
Slime Flourisher
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2009 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Stify »

Ahojte, poradí někdo prosim? Nevim si rady s hádankou: "Muj prvni pan ctyri nohy ma. Druhy uz jen dve uziva. Prvnimu zaziva slouzil jsem. Druhemu az po smrti dobry jsem." ... Lámu si s tim hlavu celý den. :)
Joe
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 247
Registrován: 07 zář 2006 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Joe »

Stify píše:Ahojte, poradí někdo prosim? Nevim si rady s hádankou: "Muj prvni pan ctyri nohy ma. Druhy uz jen dve uziva. Prvnimu zaziva slouzil jsem. Druhemu az po smrti dobry jsem." ... Lámu si s tim hlavu celý den. :)
Co dvounohy chce po ctyrnohem a musi ho kvuli tomu zabit? :D
Joe - hodný craftik, se zlym kladivkem.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Xan »

Ze by to byl tygr? :-p....
Stify
Slime Flourisher
Slime Flourisher
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2009 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Stify »

Joe píše:
Stify píše:Ahojte, poradí někdo prosim? Nevim si rady s hádankou: "Muj prvni pan ctyri nohy ma. Druhy uz jen dve uziva. Prvnimu zaziva slouzil jsem. Druhemu az po smrti dobry jsem." ... Lámu si s tim hlavu celý den. :)
Co dvounohy chce po ctyrnohem a musi ho kvuli tomu zabit? :D
No zkusil jsem "maso, kuze, kozesina, srst, trofej" a nic :D tak asi jsem uplne blby, ale nebyla by jeste nejaka napoveda? :D dekuju
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Xan »

Rekl bych ze "kozich" ne kozesina, ale 100% ze to je spravna odpoved nevim, uz je to chvili co jsem to delal
Stify
Slime Flourisher
Slime Flourisher
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2009 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Stify »

Xan píše:Rekl bych ze "kozich" ne kozesina, ale 100% ze to je spravna odpoved nevim, uz je to chvili co jsem to delal
Je to tak, moc děkuju :)
Banquett
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2018 02:09

Re: Hadankař

Příspěvek od Banquett »

Prosím Vás, poradili by jste mi kde hledat Hádankáře, který se nachází ve městě učenců pod skálou. Jehož jeden vchod hlídá drak? Střídám všechny města se skálou a vždycky mi Hádankář řekne že jsem špatně.
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadankař

Příspěvek od Xan »

Podzemní město Wind
Banquett
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2018 02:09

Re: Hadankař

Příspěvek od Banquett »

Díky za pomoc, kvestík dokončen a ve Windu už mě víckrát neuvidí :oops: Doporučuji všem na takovéto rozběhání :D
Walrus Operator
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2020 22:06

Re: Hadankař

Příspěvek od Walrus Operator »

No, hraju týden, a zkusil sem tenhle quest. Zatím sem mu věnoval cca 10 hodin. Pár mých připomínek:
  • Samotný hádanky jsou dobrý a zábavný na luštění. Quest jako takový je jeden z nejzábavnějších, ale chtělo by to pár věcí poladit.
  • Quest rozhodně není pro NB. Nový hráč absolutně nemá šanci najít některá místa. Některý se dozví odtud, ale ne všechno, takže hodně googlení, hodně koukání do mapy a hodně zmatení.
  • 4x sem umřel: padly 3 lamy, hafo regů a několik tisíc fame. Do Windu se bez smrti nedá dostat, a asi 4 Hádankáři jsou v té druhé říši kde pobíhají PK a občas dá člověku instant nějaká schovaná potvora (flaming tendril nebo co to bylo). Někdy je NPC mezi potvorama takže člověk musí řvát odpovědi za běhu a modlit se že neumře.
  • Quest vyžaduje jezdítko. Bez něj by trval 3x dýl a šance na smrt by byla dvojnásobná. Během questu jich může dost umřít, takže znovu: pro NB určitě ne.
  • Nedělejte mezitím jiný quest. Teď sem si šel pro jablíčko do jinýho questu do orcish hideoutu a v celé té sekci Ilshenaru není jediný přístupný teleport pryč. Takže sem KOPnul a po 10 hodinách práce můžu začít celý quest znovu (mohl sem umřít a najít ghost teleport ale žádný sem nenašel a už nemam gp na další lamy atd.).
  • Bez lodi to nejde. Jednak do jedné lokace se dá dostat pouze lodí, ale taky je potřeba kdykoli jdete do druhé říše. Z ní vede teleport jen do Buxu, z Buxu jen do Occla a z Occla nevede nic. Takže v Occlu hop na loď a přejet někam kde je teleport.
  • Teď sem si přečetl co je za reward a popravdě ten quest asi vzdám. Představa, že za tohle všechno dostanu knížku ve mě vyvolává deprese. Kdyby ten reward byl 20x větší tak by se to pořád nevyplatilo.
Neříkám že se questy musí vyplatit, ale mě by se jako reward třeba mnohem víc líbil nějaký "záchranný balíček" pro nováčky. Třeba lama, 200 verite ingotů, +3 zbraň nebo +10 platemail. Vím že ze scorpion questu je +20 plate, ale ten už sem taky dávno ztratil. :) (jiný NB quest vás nažene do Covetousu, kde když umřete tak přijdete o všechno, je to tady na DP samá past popravdě)
Odpovědět