Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Vaše problémy, rady a skripty týkající se tohoto prográmku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Ján Páleš »

ahojte!
nuž ... kde začať... skúsim na začiatku. :-)
keď som sa rozhodol znova začať hrať UO na DP, povedal som si že bez clienta to nepôjde. stiahol som si teda yoko, keďže mazať a nanovo inštalovať .NET frameworky sa mi nechce.
najprv som mal problém, že sa nevedela dostať cez okno "launching" (pri načítavaní "ilpatch.cfg" sa mi to celé zavesilo a dostal som chybovú hlášku). trochu som to pogooglil a do "ilpatch.cfg" som do prvého riadku napísal parametre chybovej hlášky, vďaka čomu som sa dostal až po spúšťanie samotnej ultimy. prvotne som to skúšal napísať na koniec alebo na iné miesto (aj na všetky naraz), čo ale problému "nemožno načítať ilpatch.cfg" nepomohlo.
následne som, celý vytešený, skúsil login. no na návštevu sa stavila hláška "couldnt connect to Ultima Online. please try again later" priamo v cliente 1264b. na odstránenie hlášky som skúsil zmeniť verziu client.exe - 1264a ako aj defaultný. nefungoval ani jeden, tak som googlil ďalej a našiel som možnosť "rice", tak som to nechal prejsť a výsledného klienta som zadal yoko ako východiskového. stále sa jej to však nepáčilo a chybová hláška pretrváva dodnes. :-/
všimol som si, že východiskový login.cfg má iné parametre, než aký sa používa na yoko. skúsil som to teda prepísať - samozrejme to ale nefungovalo.
yoko mám nastavené podľa postupu zo stránky "http://yoko.ic.cz/index.php?pg=instalace", krok za krokom.
mám intel core 2 duo T7200, 2 GB ram, win XP sp3, nVidia quadro NVS 120M (ale ovládač je prepísaný z karty GeForce Go 7400, čo však nebola moja práca. :-) ale zlepšuje to výkon a znižuje počet bluescreenov oproti originálnemu ovládaču) a antivír nehlási, že by operáku chýbali nejaké aktualizácie, takže predpokladám že aj .NET frameworky sú na najnovšom stave.
je možné, že som niečo vynechal. :-)
napred ďakujem za pomoc!
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Nait Magusanus
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2006 22:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Nait Magusanus »

ahoj,
hlaska
couldnt connect to Ultima Online. please try again later
obecne znamena ze se nepovedlo pripojit tzn ze server zrovna nebezi nebo se to pripojuje na spatnou IP, doporucuju jeste jednou zkontrolovat login.cfg v souboru s uo i v yoku, mrkni jestli sedi s aktualni ip adresou na strankach.
PS: Doporucuju spis pouzivat phoenixe misto yoka, nabizi par uzitecnych veci co v yoku neni.
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Ján Páleš »

ok zmenil som IP na "82.208.44.13" a ponechal som posledné štvorčíslie na ",2593". chyba sa zatiaľ neukázala, pretože sa pred ňou zobrazuje chyba "There is some problem communicating with Origin. Please restart Ultima Online and try again."
po reštarte sa táto chyba opakuje. :-(
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Pheme »

ahoj

Myslim, ze uz snad vsechny problemy s yoko se na foru resili, ale je asi nemozne to tam najit

Taky doporucuju zkusit phoenix(myslim, ze ho uz pouziva vetsina dp) z odkazu na dp strankach http://www.amonthia.com/wiki/index.php?title=Phoenix , mas tam navod, zakladni balik scriptu
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Ján Páleš »

áno je celkom pravdepodobné, že sa toto už niekde v tej spleti správ riešilo. ale nie je ich teda málo a celé to čítať ..... no povedzme to tak, že ma platia za iné činnosti. ;-)
phoenixa mám aj stiahnutého. dôvod, prečo ho nepoužívam, je ten, že by som musel odznova inštalovať .NET framework na verziu 3,5. ako to tak vidím, budem to buď musieť spraviť tak, alebo si vystačiť so zabudovanými klávesovými skratkami. :roll:
ja len toľko, že keď už sa vraciam k nostalgickej hre mohol by som používať aj nostalgický program... :-D ale tak - život je zmena. idem na phoenixa.
ďakujem za pomoc!
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Pheme »

Uo je stara hra, kterou chces hrat z nostalgie, fajn. Ale yoko do nostalgie netahej. Je to jen pomocnej program, tak vybrat momentalne nejlepsi mozny
(jak je to s verzi NET framework nevim, myslel jsem, ze je to jen doporucena nejnizsi verze)
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Ján Páleš »

ooooook, netušil som že hovoriť o emulátoroch ako súčasť nostalgie môže niekomu byť imperatívne proti srsti... 0_o :-D
každopádne - s .NET frameworkom vyšším ako 3.5 sa nespustí (aspoň teda mne nie. aj keď .... evidentne sa mi nespustí ani tak, no ale však google je na troubleshoot, tak pome šútiť. :-D)
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Mulambo
Externi Panacek
Příspěvky: 553
Registrován: 07 zář 2006 19:08
Bydliště: Loozers city :p
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Mulambo »

"There is some problem communicating with Origin. Please restart Ultima Online and try again."
pravděpodobně špatně nastavená enkrypce, mě yoko jede v pohodě s frameworkama 4

Jinak doporučuju použít nové yoko, tam by tyhle věci měly být ošetřené (1307.18 HoRLAn)

http://mulambo.wz.cz/download/YokoInjection1307.18.msi
Wars come and go, but my soldiers stay ethernal.

I broke the dam

Aktualizace mapy 2.5 -> 2.56
Kompletní mapa 2.56
Uživatelský avatar
Ján Páleš
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 92
Registrován: 16 zář 2013 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Ján Páleš »

hej, na yoko frameworky nemajú dopad, ale na phoenix (ktorý mi odporúčali a tak sa aj dostalo ku tejto diskusii) s nimi už má problém.
ale yoko má s mojim počítačom evidentne nejaký hlboko siahajúci osobný problém, tak ju budem musieť odstaviť na vedľajšiu koľaj.
dnes sa pasujem s rozbiehaním phoenixa .... stará, dobrá yoko... musela sa pototo. :-(
moja armáda núbov zahŕňa - Ecki (vamp), Joneleth (necro), Nubik Obycajny (loladin), Astar (cleric), Katrina (craft), Silverblade (craft), Beregond (warr), Elliara (mage), Asminia (ranger). because I can... ICQ = 261129403, email = eckister@gmail.com
Uživatelský avatar
Artwelis
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2013 21:34

Re: Ultima sa nevie spustiť cez Yoko

Příspěvek od Artwelis »

Ján Páleš píše:ok zmenil som IP na "82.208.44.13" a ponechal som posledné štvorčíslie na ",2593". chyba sa zatiaľ neukázala, pretože sa pred ňou zobrazuje chyba "There is some problem communicating with Origin. Please restart Ultima Online and try again."
po reštarte sa táto chyba opakuje. :-(
Ten problem jsem resil nedavno, problem je s login.cfg - yoko do nej bud zapisuje spatnou IP adresu (coz by nemusel byt tvuj pripad) a nebo do nej nemuze vubec zapsat
Zkus se podivat na prava toho souboru jestli neni jen pro cteni
Odpovědět